Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRAKTYKI W WALENCJI Małgorzata Madeja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRAKTYKI W WALENCJI Małgorzata Madeja."— Zapis prezentacji:

1 PRAKTYKI W WALENCJI Małgorzata Madeja

2 WALENCJA Walencja jest trzecim pod względem wielkości miastem w Hiszpanii, leży na wschodnim wybrzeżu nad Morzem Śródziemnym. Oficjalnym językiem jest język kastylijski oraz dialekt języka katalońskiego – walencki.

3 Co warto zobaczyć La Ciudad de las Artes y las Ciencias: „dzielnica przyszłości” – kino, oceanarium, planetarium, delifnarium, muzeum nauki, opera, restauracje; Jardi Botanic: ogród botaniczny; Katedra: jej budowę rozpoczęto w 1262, według tradycji tam właśnie znajduje się Święty Graal; Wieże Serranos: wieże obronne miasta; El Carmen: stara dzielnica miasta słynąca z intensywnego życia nocnego.

4 ZDJĘCIA

5 CO ROBIĆ W Walencji Odwiedzić Biopark – jedyne w swoim rodzaju zoo, gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki; Spędzić Las Fallas bawiąc się – odbywa się w marcu, święto ognia, gdy zabawa trwa całą dobę, a ulicę zapełniają się rzeźbami zrobionymi z wosku, plastiku i kartonu, a które zostają spalone w nocy z 19 na 20 marca; Spróbować dania paella – typowa hiszpańska potrawa z ryżu, owoców morza i szafranu, a która pochodzi z Walencji.

6 PRAKTYKI Można znaleźć praktyki w Hiszpanii na stronie lub gdzie również można znaleźć zakwaterowanie; Praktyki w Walencji w branży turystyczno-hotelarskiej można znaleźć również za pośrednictwem Centro Superior de Hosteleria y Turismo de Valencia Praktyki trwają przynajmniej 3 miesiące; Otrzymuje się dofinansowanie, które wynosi około 450 euro na miesiąc; Branża musi być ściśle związana z kierunkiem studiów.

7 DOKUMENTY POTRZEBNE NA WYJAZD
Ubezpieczenie zdrowotne – karta EKUZ, wydawana przez NFZ; Ubezpieczenie na czas podróży; Ubezpieczenie OC; Karta Euro26, która jednocześnie zapewnia ubezpieczanie oraz zniżki; Certificate of Arrival; Certificate of Stay; Training Agreement.

8 Życie codzienne w Walencji
Cena zakwaterowania to około 180 – 250 euro za miesiąc, rzadko wymagana jest kaucja; Warto zapytać o ogrzewanie i klimatyzację nie tylko mieszkania, ale także i pokoju; Supermarkety można znaleźć na każdym roku, m.in. Dia, Consum, Lidl, Carrefour, Mercadona; Jednorazowy bilet kosztuje 1,50 euro, bilet na 10 jazd 7,50 euro; Autobusy oraz metro kursują co dziesięć minut i docierają w każde miejsce w Walencji; Walencja posiada lotnisko Manises; można również dojechać tam lądując w Madrycie lub Barcelonie i dojechać autobusem (około 25 euro) lub pociągiem (40 euro).


Pobierz ppt "PRAKTYKI W WALENCJI Małgorzata Madeja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google