Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Dlaczego warto mieć pasję?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Dlaczego warto mieć pasję?”"— Zapis prezentacji:

1 „Dlaczego warto mieć pasję?”
HOBBY „Dlaczego warto mieć pasję?”

2 Hobby (pasja) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem - głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby. Jednym z najbardziej popularnych hobby jest muzyka, lecz zależy to od naszych zainteresowań. Również popularne są sport, sztuka i taniec.

3 Muzyka: Muzyka- dla jednych jest tylko ciągiem dźwięków tworzących pewną całość. Dla innych zaś jest całym życiem. Niektórzy utrzymują się z muzyki, jest ich pasją z którą wiążą dalsze plany na przyszłość. Muzyką możemy wyrazić siebie, swoje emocje. Poprzez muzykę łączymy się z innymi którzy jej słuchają. Jest ona nieodłącznym elementem świata. Możemy usłyszeć ją wszędzie, nie tylko na koncercie ale też w lesie, czy na łące. Jednymi z najbardziej popularnych rodzajów muzycznych są rap, pop, disco polo, rock, jazz, metal i reggae. Są też tacy, których pasjonuje muzyka poważna.

4 Sport : Sport- forma aktywności człowieka, która może być prawdziwą przyjemnością i sposobem na życie. Jest niesamowitą pasją, którą każdy może się zarazić. Najbardziej popularne sporty to piłka nożna, siatkówka, koszykówka, skoki narciarskie.

5 Sztuka : Sztuka - jest to wyrażenie swoich emocji w postaci obrazów, różnych dzieł o różnej tematyce . Dziedzina, którą człowiek tworzy dla samego siebie, bez przymusu. Wyróżniamy sztuki : malarskie, teatralne.

6 Taniec : hip hop, breakdance, disco, balet, popping.
Taniec - zespół zjawisk ruchowych będący transformacją ruchów naturalnych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z muzyką. Wyróżnia się między innymi : jump style, hip hop, breakdance, disco, balet, popping.

7 Jacy są uczniowie uczęszczający do NASZEJ SZKOŁY ?
Młodzi. Zdolni. Kreatywni. Otwarci na nowe wyzwania. Są pasjonatami. Wielu z nich lubi aktywnie i twórczo spędzać czas wolny. A podobno każdy kto jest twórczy jest zdolny. Nasi uczniowie bez wątpienia są zdolni, bo są twórczy. Każdy ma jakieś uzdolnienia, każdy ma talent na miarę swoich możliwości. Realizują się w różnych dyscyplinach sportowych, rysują, pasjonują się muzyka. Nie boją się podejmować nowych wyzwań. Mają różne zainteresowania, mają pasje, dzięki którym napawają energią, robią to co kochają i nie żałują czasu na to, by podejmować kolejne wyzwania, nie obchodzi ich co mówią o nich inni, bo kochają to co robią. Dla nich czas spędzony aktywnie, twórczo jest czasem najpiękniejszym, bo wymarzonym. Ich życie bywa urozmaicone. Oddają się swoim pasjom i mają z tego ogromną satysfakcję. Często osiągają sukcesy. Stale pogłębiają swoje zainteresowania i umiejętności, dzięki czemu bardzo często wykorzystują je w swoim życiu.

8 Niektórzy z uczniów naszej szkoły oraz jej absolwenci zdecydowali się opowiedzieć o swojej pasji, podzielić się wrażeniami z nią związanymi. Udzielają odpowiedzi na pytanie: CZY I DLACZEGO WARTO MIEĆ PASJĘ? Ich zdaniem hobby ma bardzo duży wpływ na charakter człowieka, ponieważ uczy zarówno odpowiedzialności jak i skrupulatności. Pasja ponadto kształtuje osobowość człowieka i sposób myślenia, nastawienie do innych ludzi. Ludzie mający pasję potrafią spędzać czas aktywnie, robiąc coś pożytecznego, dla siebie samych jak i dla innych, są bardziej otwarci na świat, odważniejsi, a przede wszystkim nie są nudni. Każda pasja jest szalenie motywująca.

9 Oliwia Półczyńska 1.Gdzie odkryłaś swoje zdolności plastyczne? - Moje zdolności plastyczne odkryłam w domu. 2.Co lubisz malować? - Najbardziej lubię malować krajobrazy. 3Jakie są Twoje osiągnięcia? -Głównie dużo konkursów plastycznych 4Chcialabyś rozwijać swój talent? -Tak, jest to moim marzeniem 5. Od jak dawna się tym zajmujesz? -Zajmuje się tym praktycznie od dziecka 6.Ile spędzasz czasu przy pracach? -Różnie to zależy od tematu 7.Czy uważasz , że warto mieć pasję ? Dlaczego? -Uważam, ze warto jest mieć pasję, ponieważ mając ją człowiek wie do czego ma dążyć w przyszłości i próbuje w jakiś sposób spełniać swoje marzenia.

10 Paulina Depka prądzinska
1.Gdzie odkryłaś swoje zdolności plastyczne? - Swoje zdolności plastyczne odkryłam w zerówce 2.Co lubisz malować? - Najbardziej lubię malować postacie 3.Jakie są Twoje osiągnięcia? Kilka wygranych w konkursów, rozwinięty talent.. 4.Chcialabyś rozwijać swój talent? -Oczywiście że tak 5.Ile spędzasz czasu przy pracach? -To zależy co maluje, ale najczęściej od kilku minut do kilku dni 6.Czy uważasz , że warto mieć pasję ? Dlaczego? -Tak , ponieważ bez pasji nie mamy czego pokazać ludziom, ludzie bez pasji tylko żyją .

11 oliwia I paulina w trakcie pracy

12 Wywiad z Ewą Schada Borzyszkowską :
• Co jest twoją pasją–hobby ? Moje pasje to jazda konno, malarstwo oraz gra na pianinie czy fortepianie. • Od ilu lat twoją pasją jest jazda konno ? Pierwszy raz siedziałam na koniu mając rok, a mając cztery lata tata kupił mi własnego konia, którego mam do dzisiaj. • Gdzie uczyłaś się jazdy konno? - Przez dwa lata uczyłam się u Pana Andrzeja Skiby, a potem jeździłam z tatą • Ile spędzasz czasu z końmi? Oprócz jazdy konno spędzam z końmi do pół godziny dziennie.

13 • Czy mogłabyś opowiedzieć nam o swoich zdolnościach plastycznych ?
- Moje zdolności plastyczne odkryłam poprzez udział w konkursach jak i na zajęciach prowadzonych przez Pana Romana Szyszkę. Najbardziej lubię malować krajobrazy jaki i portrety. W konkursach zazwyczaj zajmowałam miejsca wyższe, ale zdarzały się również te niższe. Chciałabym dalej rozwijać moje zdolności plastyczne, dlatego właśnie zamierzam pójść do szkoły plastycznej.

14 • Czy masz jeszcze jakieś inne zainteresowania oprócz sztuki i jazdy konno ?
- Moje kolejne zainteresowanie czyli muzyka już od moich najmłodszych lat uczestniczyło w moim życiu. Od kilku lat gram na pianinie jak i na fortepianie. Słucham różnej muzyki lecz nie przepadam za disco-polo. Grałam już kilka koncertów między innymi w Miejski Dom Kultury w Brusach.

15 Wywiad z Eweliną Gostomczyk :
• Gdzie odkryłaś swoje zdolności plastyczne ? Moje zdolności odkryłam w Domu Kultury. • Wolisz malować krajobrazy czy postacie ? Bardziej lubię malować krajobrazy, ale również postacie. • Chciałabyś później rozwijać swój talent plastyczny ? Tak , chciałabym. • Ile spędzasz czasu przy pracach ? Przy pracach spędzam godzinę lub pół godziny. • Jakie są twoje osiągnięcia ? - Brałam udział w konkursie plastycznym m.inn „ Narysuj maskotkę z spomleku” i również „ krowa spomleku ’’, które zajęłam I miejsce, I miejsce pt. „ Moja kartka Bożonarodzeniowa”, II miejsce pt. „ Kosznajderia wczoraj i dziś ”, III miejsce regaty • Czy uważasz, że warto mieć pasję? Dlaczego? - Tak, ponieważ można rozwijać swoje umiejętności i w tym kierunku dalej się kształcić.

16 Obrazy Eweliny gostomczyk

17 WYWIADY Z ABSOLWENTAMI NASZEGO GIMNAZJUM

18 Wywiad z Panią Martą Kurzak Aktorką teatru polskiego w warszawie
1.Jakie dziedziny sztuki najbardziej Panią pasjonują? -Teraz to chyba teatr i kino. Chociaż uwielbiam też muzykę i bardzo lubię spędzać czas w muzeach. Jako odbiorca jestem otwarta i wrażliwa na wiele dziedzin sztuki. To czego słucham i co oglądam bywa inspirujące. 2. Czy ma Pani jakieś osiągnięcia ? -Wierzę w to, że każdy ma jakieś osiągnięcia, każdy ma coś, z czego może być dumny. To, że skończyłam Akademię Teatralną jest dla mnie dużym osiągnięciem. To, że dostałam pracę w Teatrze Polskim w Warszawie również. Rola Szimeny w "Cydzie" też. Bigos, który wreszcie udało mi się ugotować tej zimy był smaczny, więc też go zaliczam do moich osiągnięć. 3.Czy ma pani swojego idola, osobę na której się wzoruje? -Trudno byłoby mi wskazać jedną taką osobę. Mam wielu "idolów". Każdego cenię za coś innego.

19 4.Nad jaką sztuką Pani obecnie pracuje, gdzie można Panią zobaczyć?
-Aktualnie mam próby w Och-Teatrze do spektaklu "Uwaga-publiczność". To taka współczesna sztuka o aktorach i dylematach związanych z tym zawodem. Premiera 5 lipca. Poza tym zaczęłam próby w Teatrze Polskim do "Królowej Śniegu" na podstawie baśni H.H. Andersena. Gram Gerdę. Premiera 20 września.

20 5. Czy sztuka jest dla Pani pasją czy sposobem na życie?
-I jednym i drugim. 6. Czy sztuka jest dla Pani pasją czy sposobem na życie? -Jeśli przez słowo "hobby" rozumiecie aktorstwo to tak. Najbliższą z pewnością. 7. Czy wiąże Pani swoją przyszłość ze swoim hobby 8. Czy warto mieć pasję i dlaczego? -Ja mam i dobrze mi z tym. Pasja to coś co kochasz, a chyba warto jest kochać. Człowiek jest chyba pełniejszy i szczęśliwszy, kiedy realizuje się w dziedzinie, która go pasjonuje, nawet w przypadku gdy nie łączy się z wykonywanym zawodem a może nawet szczególnie wtedy. Pasja pomaga się zdystansować do pracy, do problemów dnia codziennego. Gdy ja chcę odpocząć od teatru to idę biegać albo gotuję. To są moje dwie kolejne pasje.

21 PANI MARTA PODCZAS PRÓB

22 Scena z ,,Na Wspólnej’’

23 Załączam pozdrowienia dla całej szkoły w Swornychgaciach Serdeczności
Załączam pozdrowienia dla całej szkoły w Swornychgaciach Serdeczności! Marta Kurzak

24 Elżbieta Jakubowska

25 Elżbieta Jakubowska 1. Jak wspomina Pani lata szkolne?
Lata szkole wspominam jako radosny okres mojego życia. Wiele się wówczas nauczyłam i poznałam wielu ciekawych ludzi z którymi do tej pory utrzymuję kontakt. 2. Czy brała Pani udział w szkole podstawowej czy gimnazjum w jakiś konkursach plastycznych, jeżeli tak to w jakich i z jakimi osiągnięciami? Czasami zdarzało mi się brać udział w konkursach zarówno w podstawówce jak i w gimnazjum . Z tego okresu mam kilka dyplomów, wyróżnień i pamiątkowych książek. 3. Kiedy zrodziło się u Pani zamiłowanie do sztuki? Już we wczesnym dzieciństwie chętnie malowałam i rysowałam. Jako dziecko często przyglądałam się jak mój wujek Jan Jakubowski tworzył swoje szkice, było to dla mnie inspiracją do stworzenia własnych prac. W późniejszym okresie miałam możliwość uczęszczania na zajęcia artystyczne do Kaszubskiego Domu Rękodzieła w Swornegaciach na których Pan Roman Szyszka zdradzał mi tajniki malarstwa. Tamten okres znacząco wpłynął na moją twórczość i dalsze losy związane ze Sztuką. 4. Jakie dziedziny sztuki plastycznej najbardziej Panią pasjonują?  Szczególnie ważne jest dla mnie malarstwo, daje mi zdecydowanie największą radość i satysfakcję.

26 Elżbieta Jakubowska 5.Czy ma pani swojego idola, osobę na której się wzoruje? - Vik Muniz jest moim ulubionym artystą, ale moje prace nie są inspirowane jego dziełami. Moja twórczość nawiązuje do Polskich impresjonistów. 6.Czy gdzieś można zobaczyć Pani prace? - Do niedawna można było je oglądać w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie znaczna ilość prac znalazła już swoich nabywców, dlatego przygotowuje obrazy na kolejne wystawy. 7.Czy sztuka jest dla Pani pasja czy sposobem na życie? - Przede wszystkim jest moją pasją. Jednakże zdolności manualne dały mi możliwość rozwoju zawodowego, dzięki nim biorę czynny udział w wydarzeniach artystycznych w Polsce jak i za granicą. 8.Czy wiąże Pani swoją przyszłość ze swoim hobby? - Tak, bardzo chciałabym, aby sztuka towarzyszyła mi przez całe życie, tak jak była obecna do tej pory. 9.Czy warto mieć pasję i dlaczego ? - Tak, rozwijanie zainteresowań korzystnie wpływa na nasze życie. Wykonywanie czynności, które lubimy, na które czekamy i w które wkładamy swoje "serce" budzi w nas ukryte pokłady energii. Pasja jest źródłem satysfakcji i przyjemności.

27 Prace elżbiety JAKUBOWSkiej

28 Damian Rudnik Moją największą pasją jest bieganie, które towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Zwycięstwa zacząłem osiągać już od 2009 roku czyli w czasie nauki w gimnazjum. To właśnie moje pierwsze zwycięstwo spowodowało, że bieganie stało się moim największym hobby. Trenuje w klubie sportowym MKS Chojniczanka, moim trenerem jest Pan Jarosław Wróblewski. Na treningi poświęcam około dwie godziny dziennie, są one bardzo wyczerpujace. Ale bez tej pracy nie mógłbym się poszczycić moimi zwycięstwami. Uważam, że warto mieć pasje, ponieważ warto mieć cel w życiu i do tego dążyć.

29 Największe osiągnięcia Damiana Rudnika :
trzykrotne zdobycie mistrzostwa Polski, pięć razy wicemistrzostwo i raz brąz.

30 Damian Rudnik z rodzicami I trenerem

31 dziękujemy Za uwagę ! Prezentację przygotowały:
• Oliwia Drobińska • Natalia Thiede • Anna Trzebiatowska Opiekun: Urszula Szulc


Pobierz ppt "„Dlaczego warto mieć pasję?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google