Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie
20 lat wspólnie Ostróda dawniej i dziś

2 W przygotowaniu projektu „20 lat wspólnie” pomógł nam p
W przygotowaniu projektu „20 lat wspólnie” pomógł nam p. Zbigniew Babalski- poseł na Sejm od 2007 roku Pan Zbigniew Babalski urodził się w czasach PRL-u. Był świadkiem zmian w Polsce od roku Ostróda jest jego ukochanym miastem. Dwukrotnie był Radnym Miasta Ostródy( , ), raz burmistrzem( ). Od 1980 należy do NSZZ "Solidarność". Działał w Ruchu Społecznym AWS, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości Pracował w Zakładzie Naprawy Maszyn Rolniczych Ostróda, później w jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie oraz był dyrektorem delegatury kuratorium oświaty w Olsztynie. W 1998 pełnił funkcję wojewody olsztyńskiego. W tym samym roku został wybrany do sejmiku warmińsko-mazurskiego. Zrezygnował z mandatu radnego, obejmując urząd wojewody warmińsko-mazurskiego, który zajmował do 1 listopada Pracował następnie jako zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych. W latach ponownie zasiadał w sejmiku.

3 ,,Jak najwięcej korzyści dla większości, mało błędów dla mniejszości’’
Pan Babalski powiedział, że jego pokolenie żyje w niezwykłych czasach, ponieważ stale następuje wiele zmian i bardzo dużo się dzieje. Ostróda także rozwija się w niesamowitym tempie. Pan Zbigniew mieszka tu od urodzenia i nie chce się nigdzie przeprowadzać. Kocha to miasto i widzi, że inni ludzie także. Coraz więcej osób zaczęło tu wracać, a zmiany, jakie zaszły w naszym mieście, widoczne są gołym okiem. ,,Białe koszary’’ dawniej ,,Białe koszary’’ dziś

4 Czas na zmiany! Gdy zadbano o nabrzeże Jeziora Drwęckiego, stało się ono jednym z najlepszych miejsc w Ostródzie, by spędzać tam wolny czas. W 1996 roku przyjęto w mieście jeden z pierwszych w województwie plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu mamy m.in. Pasaż w centrum. Ostróda w ciągu tych 20 lat bardzo się rozwinęła. Jest to piękne i zadbane miasto, w którym znajdują się liczne parki oraz dba się o stan ulic i chodników.

5 Pasaż

6 Nabrzeże Jeziora Drwęckiego dawniej…

7 … i dziś

8 Nowy hotel i ,,Orliki’’

9 Przeprowadziliśmy wywiad z mieszkańcami Ostródy, aby dowiedzieć się co sądzą o tym mieście. Kilkoro uczniów i nauczycieli z naszej szkoły zgodziło się na wykorzystanie materiałów filmowych z ich udziałem…

10

11

12 Środki unijne Dzięki środkom z Unii Europejskiej cała Rzeczpospolita, w tym także i nasza Ostróda, ma okazję do rozwoju. Urząd miasta stara się jak najlepiej wykorzystać szansę. Miasto Ostróda złożyło kilka wniosków do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz INTERREG. Oto one: 1. „Zagospodarowanie nabrzeża jeziora Drwęckiego w Ostródzie I etap: Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego”. Ma na celu rozwinięciu aktywnej turystyki w naszej miejscowości. Dzięki realizacji projektu zarówno mieszkańcy Ostródy, jak i odwiedzający miasto turyści będą mogli korzystać z nowopowstałej plaży, wyciągu linowego dla narciarzy wodnych, a także profesjonalnego toru kajakowego. Dodatkowo kompleks będzie posiadał zaplecze na sprzęt pływający i turystyczny oraz budynek socjalny, w którym będą się znajdowały szatnie i prysznice przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 2. „Kampania promocyjna oraz opracowanie strategii rozwoju turystyki regionu Mazur Zachodnich”. Jego celem jest rozwój i promocję turystyki w regionie Mazur Zachodnich. Dzięki Projektowi wypromowana została zarówno w kraju jak i za granicą nazwa Mazury Zachodnie, funkcjonuje obecnie jako rozpoznawalny produkt turystyczny.

13 Środki unijne (c.d.) 3. „Rozwój współpracy kulturalnej i turystycznej pomiędzy Gminą Miejską Ostróda i Powiatem Taurage”. Projekt realizowany był wraz z gminą rejonową Taurage z Litwy. Realizacja projektu wzmocniła istniejące więzi kulturowe oraz współpracę miedzy regionami Taurage i Ostróda. Projekt skupiał się na wdrażaniu działań mających na celu promocje tożsamości i dziedzictwa kulturowego. 4. „Ostróda Reggae Festiwal” – skuteczna promocja regionu Warmii i Mazur”. Głównym celem Projektu jest promocja walorów regionu wśród turystów odwiedzających festiwal, poprzez: zwiększenie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej regionu, zwiększenie zainteresowania turystów regionem jako miejscem aktywnego wypoczynku i kontaktu z kulturą, aktywizacja regionalnych inicjatyw na rzecz promocji i rozwoju kultury, rozwój usług, przeciwdziałanie marginalizacji kulturalnej regionu. Ostróda Reggae Festiwal jest obecnie największą tego typu imprezą w naszym kraju.

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Klaudia Łowicka 1995, kl. 2 a Anna Deryło 1995, kl. 2 a Klaudia Bojerle 1995, kl. 2 a Alicja Borkowska 1995, kl. 2 a Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie przy ul. Kościuszki 22, Ostróda Opiekun Zespołu: mgr Aneta Pietrzyk Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google