Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

3 czerwca 2014 r. klasy Ia i IIIb wraz z paniami wychowawczyniami Iwoną Karbownik i Anną Wrzesińską wybrały się na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "3 czerwca 2014 r. klasy Ia i IIIb wraz z paniami wychowawczyniami Iwoną Karbownik i Anną Wrzesińską wybrały się na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym."— Zapis prezentacji:

1

2 3 czerwca 2014 r. klasy Ia i IIIb wraz z paniami wychowawczyniami Iwoną Karbownik i Anną Wrzesińską wybrały się na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym 2013/2014 Celem wycieczki było poznanie niektórych miejsc starej i nowej Warszawy – stolicy Polski.

3 Pierwszym etapem jednodniowej wycieczki był Stadion Narodowy - wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) na Kamionku w Warszawie, wybudowany w latach 2008-2011 z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty w dniu 29 stycznia 2012.

4

5 Pomnik Małego Powstańca znajduje się przy ulicy Podwale u zbiegu z ulicą Wąski Dunaj, przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta w Warszawie. Upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. Rzeźba z brązu przedstawia kilkuletniego chłopca w opadającym na czoło niemieckim hełmie z orzełkiem i namalowaną biało-czerwoną opaską, w za dużych butach i płaszczu oraz pistoletem maszynowym przewieszonym przez ramię. Warszawskie dzieci pójdziemy w bój za każdy kamień twój stolico damy krew St. R. Dobrowolski W hołdzie bohaterskim rówieśnikom harcerze Chorągwi Stołecznej ZHP im. Bohaterów Warszawy 1.X.1984

6 Stare Miasto w Warszawie – najstarszy ośrodek miejski Warszawy otoczony pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku. Ma rynek rozmieszczony na planie prostokąta. Stara Warszawa była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Pomnik Syrenki na warszawskiej Starówce. Rzeźba wykonał Konstanty Hegl.

7 Pałac Kultury i Nauki oraz taras widokowy 1. Pomysłodawcą projektu był Józef Stalin. 2. Architekt L. W. Rudniew chciał aby budowla miała elementy architektury polskiej. 3. Czas powstania: 1 maja 1952 – rozpoczęcie budowy 21 lipca 1955 r. – zakończenie budowy „Urodziny” 21 lipca 2015 roku Pałac Kultury i Nauki skończył 60 lat! 4. Najwyższy budynek w Polsce, ma 44 piętra. 5.Na 30. piętrze, na wysokości 114 m, znajduje się taras widokowy. 6. Materiały: stal, beton, cegła, ceramika, kamień, drewno 7. Kultury znajduje się 3288 pomieszczeń.

8 Łazienki Królewskie zwane Parkiem Na Wodzie i pomnik polskiego pianisty Fryderyka Chopina

9

10

11 „Sen o Warszawie” słowa: Marek Gaszyński, muzyka: Czesław Niemen Mam tak samo jak ty miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat - najpiękniejsze dni. Zostawiłem tam kolorowe sny. Kiedyś zatrzymam czas i na skrzydłach, jak ptak, będę leciał co sil tam, gdzie moje sny i warszawskie kolorowe dni. Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świat - już dziś wyruszaj ze mną tam. Zobaczysz jak przywita pięknie nas warszawski dzień, warszawski dzień…


Pobierz ppt "3 czerwca 2014 r. klasy Ia i IIIb wraz z paniami wychowawczyniami Iwoną Karbownik i Anną Wrzesińską wybrały się na ostatnią wycieczkę w roku szkolnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google