Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez."— Zapis prezentacji:

1 Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Centrum jest instytucją, powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa.

2 Grób Nieznanego Żołnierza
Symboliczny grób upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w czasie wojny. Początki Grobów Nieznanego Żołnierza mają swe korzenie w pierwszej wojnie światowej, w czasie której zginęły miliony żołnierzy, z których wielu nie zostało nigdy zidentyfikowanych

3 Kolumna Zygmunta Pomnik Króla Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym w Warszawie został wzniesiony w latach z fundacji Władysława IV Wazy. Pomnik pozostał zburzony przez niemców podczas działań wojennych w 1944 roku i zrekonstruowany w latach Pomnik do listy zabytków został wpisany w 1965 roku.

4 Łazienki Królewskie to zespół pałacowo - parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami klasycystycznymi, założony w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Park spełnia dziś swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także ulubionym miejscem spacerów warszawiaków. Łazienki Królewskie

5 Pałac Prezydencki Pałac znajduje się w Warszawie, w Śródmieściu, przy Krakowskim Przedmieściu. Od 1993r siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

6 Park saski Park miejski w Warszawie, w Śródmieściu. Pierwotnie był to królewski ogród pałacowy przy pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha.

7 Plac zamkowy Plac znajduje się w Śódmieściu, na granicy Srarego Miasta i Śródmieścia Północnego, wytyczony w latach według projektu Jakuba Kubickiego. Jest on nieregularny czworokątny, u wylotu pięciu ulic, zburzony w 1944, odbudowany w latach 1949–1958 w jednolitym stylu architektonicznym wschodnią pierzeję placu stanowi fasada Zamku Królewskiego w Warszawie

8 Pomnik małego powstańca
Pomnik znajduje się na ulicy Podwale, przy Murach Obronnych. Upamiętnia on najmłodszych uczestników powstania warszawskiego w 1944 roku. Odsłonięcia pomnika dokonano 1 października Na pomniku wzorowana jest rzeźba Dzieci Czerwca 1956, zlokalizowana w Poznaniu przy ul. Młyńskiej.

9 Pomnik Syrenki Warszawska Syrenka jest to symbol Warszawy, także jest jej godłem.

10 Port Lotniczy Okęcie (Lotnisko Chopina)
Jest to największy w Polsce port lotniczy. Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha.

11 Sejm Sejm, od 1505 roku jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce. W III Rzeczypospolitej Sejm stanowi pierwszą izbę polskiego parlamentu. Składa się on z 460 posłów. Kadencja sejmu zgodnie z Konstytucją, trwa 4 lata. Budynki parlamentu usytuowane są nad skarpą wiślaną w rejonie ulic Wiejskiej, Górnośląskiej i Maszyńskiego w Warszawie. Najważniejszymi pomieszczeniami w Sejmie są Sala Posiedzeń i Sala Kolumnowa.

12 Stadion narodowy Jest to wielofunkcyjny stadion piłkarski na Kamionku w Warszawie, powstały na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro Stadion powstał w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. Posiada 4. kategorię w klasyfikacji UEFA (najwyższą), znajduje się na nim 58,5 tys. miejsc dla kibiców.

13 Starówka Jest to najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku. Stare Miasto zostało założone na skarpie, nad brzegiem dopływu Wisły – rzeczki Kamionki. Jego początki sięgają XIII wieku.

14 Teatr wielki Teatr Wielki — Opera Narodowa w Warszawie – budynek zlokalizowany przy placu Teatralnym w Warszawie, będący siedzibą Opery Narodowej. W Salach Redutowych mieści się Muzeum Teatralne oraz dwie spośród trzech scen Teatru Narodowego.

15 Zamek królewski Jest to barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym. W swojej długiej historii Zamek Królewski był wielokrotnie grabiony i dewastowany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Pomiędzy 1407 a 1410 Janusz I Starszy wybudował piętrowy gotycki murowany zamek, zwany Dworem Większym. Charakter nowej siedziby i jej rozmiary zadecydowały o zmianie statusu obiektu, od 1414 funkcjonował już jako Dwór Książęcy, a od 1526 stał się rezydencją królewską.

16 "Złote Tarasy" to kompleks handlowo- biurowo- rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy. Nazwa Złote Tarasy pochodzi od ulicy Złotej, przy której zlokalizowane jest wejście do kompleksu, oraz od tarasów wewnątrz budynku. Złote tarasy

17 Jakie miejsca chciałbyś zobaczyć w Warszawie?
LP Miejsce liczba osób % 1 Stadion Narodowy 41 53 2 Stare Miasto 7 10 3 Muzeum Wojska Polskiego 6 9 4 Centrum Kopernik 5 Sejm Pałac Kultury Łazienki Królewskie 8 inne razem 73 100

18 Kosztorys własny Lp. Rodzaj wydatku Cena jednostkowa (zł) j.m. ilość
wartość 1 Wynajem autokaru 3,6 km 680 2448 2 Noclegi 80 Os. 40 3200 3 Ubezpieczenie 12 480 4 Centrum Kopernik 1. Planetarium 2. Laboratoria tematyczne 11 9 190 Gr. 440 360 570 5 Wyżywienie 65 2600 Łazienki Królewskie 1. Pałac na wyspie 2. Stara Pomarańczarnia 3. Pałac Myśliwski 4. Podchorążówka 5.Biały domek 10 400 200 160 6 Przewodnik na 2 dni 270 h 540 7 Muzeum Wojska Polskiego 8 Kręgielnia tor 195 Razem 12113


Pobierz ppt "Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google