Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez."— Zapis prezentacji:

1 Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Centrum jest instytucją, powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa.

2 Symboliczny grób upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w czasie wojny. Początki Grobów Nieznanego Żołnierza mają swe korzenie w pierwszej wojnie światowej, w czasie której zginęły miliony żołnierzy, z których wielu nie zostało nigdy zidentyfikowanych Grób Nieznanego Żołnierza

3 Pomnik Króla Zygmunta III Wazy na Placu Zamkowym w Warszawie został wzniesiony w latach z fundacji Władysława IV Wazy. Pomnik pozostał zburzony przez niemców podczas działań wojennych w 1944 roku i zrekonstruowany w latach Pomnik do listy zabytków został wpisany w 1965 roku. Kolumna Zygmunta

4 Łazienki Królewskie Łazienki Królewskie to zespół pałacowo - parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami klasycystycznymi, założony w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Park spełnia dziś swoje zadania podobnie jak w momencie jego utworzenia. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także ulubionym miejscem spacerów warszawiaków.

5 Pałac Prezydencki Pałac znajduje się w Warszawie, w Śródmieściu, przy Krakowskim Przedmieściu. Od 1993r siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

6 Park saski Park miejski w Warszawie, w Śródmieściu. Pierwotnie był to królewski ogród pałacowy przy pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha.

7 Plac zamkowy Plac znajduje się w Śódmieściu, na granicy Srarego Miasta i Śródmieścia Północnego, wytyczony w latach według projektu Jakuba Kubickiego. Jest on nieregularny czworokątny, u wylotu pięciu ulic, zburzony w 1944, odbudowany w latach 1949– 1958 w jednolitym stylu architektonicznym wschodnią pierzeję placu stanowi fasada Zamku Królewskiego w Warszawie

8 Pomnik małego powstańca Pomnik znajduje się na ulicy Podwale, przy Murach Obronnych. Upamiętnia on najmłodszych uczestników powstania warszawskiego w 1944 roku. Odsłonięcia pomnika dokonano 1 października Na pomniku wzorowana jest rzeźba Dzieci Czerwca 1956, zlokalizowana w Poznaniu przy ul. Młyńskiej.

9 Pomnik Syrenki Warszawska Syrenka jest to symbol Warszawy, także jest jej godłem.

10 Port Lotniczy Okęcie (Lotnisko Chopina) Jest to największy w Polsce port lotniczy. Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha.

11 Sejm Sejm, od 1505 roku jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce. W III Rzeczypospolitej Sejm stanowi pierwszą izbę polskiego parlamentu. Składa się on z 460 posłów. Kadencja sejmu zgodnie z Konstytucją, trwa 4 lata. Budynki parlamentu usytuowane są nad skarpą wiślaną w rejonie ulic Wiejskiej, Górnośląskiej i Maszyńskiego w Warszawie. Najważniejszymi pomieszczeniami w Sejmie są Sala Posiedzeń i Sala Kolumnowa.

12 Stadion narodowy Jest to wielofunkcyjny stadion piłkarski na Kamionku w Warszawie, powstały na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro Stadion powstał w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. Posiada 4. kategorię w klasyfikacji UEFA (najwyższą), znajduje się na nim 58,5 tys. miejsc dla kibiców.

13 Starówka Jest to najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku. Stare Miasto zostało założone na skarpie, nad brzegiem dopływu Wisły – rzeczki Kamionki. Jego początki sięgają XIII wieku.

14 Teatr wielki Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie – budynek zlokalizowany przy placu Teatralnym w Warszawie, będący siedzibą Opery Narodowej. W Salach Redutowych mieści się Muzeum Teatralne oraz dwie spośród trzech scen Teatru Narodowego.

15 Zamek królewski Jest to barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym. W swojej długiej historii Zamek Królewski był wielokrotnie grabiony i dewastowany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Pomiędzy 1407 a 1410 Janusz I Starszy wybudował piętrowy gotycki murowany zamek, zwany Dworem Większym. Charakter nowej siedziby i jej rozmiary zadecydowały o zmianie statusu obiektu, od 1414 funkcjonował już jako Dwór Książęcy, a od 1526 stał się rezydencją królewską Janusz I Starszy

16 Złote tarasy "Złote Tarasy" to kompleks handlowo- biurowo- rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy. Nazwa Złote Tarasy pochodzi od ulicy Złotej, przy której zlokalizowane jest wejście do kompleksu, oraz od tarasów wewnątrz budynku.

17 Jakie miejsca chciałbyś zobaczyć w Warszawie? LP Miejsceliczba osób% 1 Stadion Narodowy Stare Miasto710 3 Muzeum Wojska Polskiego69 4 Centrum Kopernik45 5 Sejm69 6 Pałac Kultury69 7 Łazienki Królewskie12 8 inne23 razem 73100

18 Lp.Rodzaj wydatku Cena jednostkowa (zł) j.m.ilośćwartość 1Wynajem autokaru3,6km Noclegi80Os Ubezpieczenie12Os Centrum Kopernik 1. Planetarium 2. Laboratoria tematyczne Os. Gr Wyżywienie65Os Łazienki Królewskie 1. Pałac na wyspie 2. Stara Pomarańczarnia 3. Pałac Myśliwski 4. Podchorążówka 5.Biały domek Os Przewodnik na 2 dni270h2540 7Muzeum Wojska Polskiego5Os Kręgielnia65tor3195 Razem12113


Pobierz ppt "Centrum Nauki zostało założone w 2005r, celem tego miejsca jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google