Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa 4 c. W czwartek dnia 15 listopada 2012 roku, nasza klasa 4c pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W czwartek dnia 15 listopada.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa 4 c. W czwartek dnia 15 listopada 2012 roku, nasza klasa 4c pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W czwartek dnia 15 listopada."— Zapis prezentacji:

1 Klasa 4 c

2 W czwartek dnia 15 listopada 2012 roku, nasza klasa 4c pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W czwartek dnia 15 listopada 2012 roku, nasza klasa 4c pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Towarzyszyła nam nasza wychowawczyni, Pani Krystyna Brzeska, oraz mama naszego kolegi i tata naszej koleżanki. Byliśmy w muzeum, żeby zobaczyć, jak wyglądało Powstanie Warszawskie. Towarzyszyła nam nasza wychowawczyni, Pani Krystyna Brzeska, oraz mama naszego kolegi i tata naszej koleżanki. Byliśmy w muzeum, żeby zobaczyć, jak wyglądało Powstanie Warszawskie.

3 IV c przy Kubusiu

4 Fot. Dariusz Borowicz,

5 Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz – Godzinie W. Żołnierze z różnych oddziałów Armii Krajowej zaatakowali wojska niemieckie na terenie całej Warszawy. Przez 63 dni bohaterscy obrońcy stolicy wraz z ludnością cywilną toczyli zacięty i nierówny bój o wolną i niepodległą Polskę z okupantem niemieckim. Pomimo wielu sukcesów, jak np. zdobycie PAST-y 20 sierpnia 1944 r., zdobycie gmachu PRUDENTIALU – najwyższego budynku Warszawy gdzie do samego końca wisiała polska flaga, czy utrzymanie Alej Jerozolimskich przez cały okres Powstania, walki zakończyły się kapitulacją Powstańców 2 października 1944 r.

6 W czasie Powstania pomagali również najmłodsi.

7 Budynek PAST-y, 20 sierpnia / Fot. Eugeniusz Lokajski; Powstanie Warszawskie w Ilustracji., Stolica r. Opaska Powstańcza gen. Tadeusza Bora Komorowskiego

8

9

10 Podczas lekcji muzealnej przypomnieliśmy sobie znak Polski Walczącej (kotwicę). Dowiedzieliśmy się też, jak ryzykowne było rysowanie kotwicy na murach. Atrakcją było też przejście przez kanały zrekonstruowane w muzeum oraz wizyta w podziemnej drukarni. Bardzo podobała nam się ta wycieczka. Pozwoliła nam zobaczyć jak wyglądała dawna Warszawa. Bardzo podobała nam się ta wycieczka. Pozwoliła nam zobaczyć jak wyglądała dawna Warszawa. Pamiętając, ile ciekawych rzeczy zobaczyliśmy w Muzeum, taką wyprawę do historii Polski możemy polecić np.: małym historykom.

11 Mogliśmy również posłuchać jak bije Serce Miasta

12

13

14


Pobierz ppt "Klasa 4 c. W czwartek dnia 15 listopada 2012 roku, nasza klasa 4c pojechała do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W czwartek dnia 15 listopada."

Podobne prezentacje


Reklamy Google