Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bractwo Hinkowe Młodzież z naszej gminy poprzez konkurs plastyczny, historyczny o herbie przyczyniła się do renowacji Zamku Karpień.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bractwo Hinkowe Młodzież z naszej gminy poprzez konkurs plastyczny, historyczny o herbie przyczyniła się do renowacji Zamku Karpień."— Zapis prezentacji:

1

2 Bractwo Hinkowe Młodzież z naszej gminy poprzez konkurs plastyczny, historyczny o herbie przyczyniła się do renowacji Zamku Karpień.

3 Pasowanie

4 Jedna z naszych rówieśniczek wygrała konkurs na „Najpiękniejszy herb” i otrzymała aparat cyfrowy.

5 Piknik na Zamku Karpień 19 września Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lądeckiej wraz z uczniami tutejszego gimnazjum oraz Akademią Przygód z Kłodzka zorganizowało imprezę przy pozostałych ruinach zamku. Lądczanie mogli dokładnie przyjrzeć się m.in. tańcom średniowiecznym, wziąć udział w loterii fantowej oraz obejrzeć przedstawienie teatralne.

6 „Środy ze sztuką” Te spotkania mają na celu recytowanie wierszy oraz zajęcia techniczne tj. decoupage, tworzenie dzieł na styropianie oraz przygotowywanie ozdób wielkanocnych.

7 Poezja Zbigniewa Herberta Mimo, że spotkania trwały ok. 3 godzin, wszyscy zagłębiali się w twórczość tego znanego poety i starali się zinterpretować jego poezję.

8 Ślady Marianny Orańskiej w Wojciechu Pragnąc ukazać innym ślady Marianny Orańskiej w Lądku Zdroju nagrałyśmy film ukazujący jej działalność na terenie naszego regionu. http://www.youtube.com/watch?v=9MI1rI2j0dM

9 Marianna Orańska na własny koszt wybudowała drogę z Ząbkowic Śląskich do Przełęczy Płoszczyna w Górach Bialskich, która przebiega przez naszą miejscowość. Na jej cześć mieszczanie przy Kościele Ewangelickim postawili kamienny obelisk.

10 Obrady „Kwadratowego stołu”

11 Wraz z wszystkimi uczestnikami podczas jednej z narad postanowiliśmy napisać petycję do władz naszego miasta o dofinansowanie zajęć wychowania fizycznego na basenie. Z ankiety, którą przeprowadziliśmy na terenie naszej szkoły wywnioskowaliśmy, że większość jest za powstaniem „Radia Wolny Gumiś.”

12 Sadzenie drzew Dla upiększenia walorów i klimatu naszej gminy postanowiłyśmy posadzić nowe drzewa. Drzewa iglaste szybko rosną nawet w zimnym klimacie i na ubogich glebach, nieprzydatnych dla rolnictwa, są więc bardzo cenione przez leśników.

13 Na Osiedlu Słonecznym stworzyłyśmy aleję, którą nazwałyśmy „Borkiem gimnazjalisty”

14 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji i zachęcamy do czynnego włączania się w pomoc innym. Opracowały: Aleksandra Hajdasz i Paulina Wendland


Pobierz ppt "Bractwo Hinkowe Młodzież z naszej gminy poprzez konkurs plastyczny, historyczny o herbie przyczyniła się do renowacji Zamku Karpień."

Podobne prezentacje


Reklamy Google