Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul"— Zapis prezentacji:

1 Przykład dobrej praktyki „Szukałeś nas…” -tomik wierszy o Janie Pawle II
Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul. Wojsławska 1, Grabowiec

2 Od kwietnia 2005r. W Zespole Szkół im. H
Od kwietnia 2005r. W Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu, nauczycielka języka polskiego p. Maria Kozar, organizuje co roku Międzyklasowy Konkurs na wiersz o Janie Pawle II. W kwietniu 2011r. zebrała wiersze wyróżnione w konkursie i został wydany tomik pt. „Szukałeś nas…” jako podziękowanie za dar beatyfikacji Piotra z Wadowic. Rysunki do wierszy przygotował jej dawny uczeń-Szymon Skiba – absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Pani Dyrektor E. Widyma i autorzy wierszy podczas promocji tomiku.

3 Aleksandra Tomkiewicz-
30 kwietnia 2011r W Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się spotkanie promocyjne tomiku połączone z autorską recytacją wierszy i emisją audycji pt.”Szukałeś nas…” przygotowanej na podstawie opublikowanych wierszy. Nagrano ją w Katolickim Radio Zamość. W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, szkoły, rodziny autorów i sympatycy poezji. Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania. Aleksandra Tomkiewicz- recytacja autorska.

4 Tomik otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Niedzieli” pt
Tomik otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Niedzieli” pt. „Co jest najważniejsze”

5 6 października 2011r. W siedzibie zamojskiego Civitas Christiana odbyło się otwarcie wystawy prac Szymona Skiby przygotowanych do tomiku: ,,Szukałeś nas” pod tytułem „Duchowność Jana Pawła II”. Następnie zostały zaprezentowane wiersze o papieżu w autorskiej interpretacji głosowej. Spotkanie odbyło się w ramach VII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

6 Wiersze wraz z rysunkami Szymona Skiby dostępne są na stronie internetowej:
Tam też można wysłuchać audycji „Szukałeś nas” oraz innych słuchowisk moich uczniów nagranych dla Katolickiego Radia Zamość. Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie przygotowuje tłumaczenie tomiku na język niemiecki. Film ze spotkania promocyjnego tomiku można obejrzeć na stronie: Nauczyciel odpowiedzialny Maria Kozar


Pobierz ppt "Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul"

Podobne prezentacje


Reklamy Google