Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul. Wojsławska 1, 22-425 Grabowiec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul. Wojsławska 1, 22-425 Grabowiec."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul. Wojsławska 1, Grabowiec

2 Od kwietnia 2005r. W Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu, nauczycielka języka polskiego p. Maria Kozar, organizuje co roku Międzyklasowy Konkurs na wiersz o Janie Pawle II. W kwietniu 2011r. zebrała wiersze wyróżnione w konkursie i został wydany tomik pt. Szukałeś nas… jako podziękowanie za dar beatyfikacji Piotra z Wadowic. Rysunki do wierszy przygotował jej dawny uczeń-Szymon Skiba – absolwent Liceum Plastycznego w Zamościu. Pani Dyrektor E. Widyma i autorzy wierszy podczas promocji tomiku.

3 30 kwietnia 2011r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się spotkanie promocyjne tomiku połączone z autorską recytacją wierszy i emisją audycji pt.Szukałeś nas… przygotowanej na podstawie opublikowanych wierszy. Nagrano ją w Katolickim Radio Zamość. W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, szkoły, rodziny autorów i sympatycy poezji. Aleksandra Tomkiewicz- recytacja autorska. Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.

4 Tomik otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Niedzieli pt. Co jest najważniejsze

5 6 października 2011r. W siedzibie zamojskiego Civitas Christiana odbyło się otwarcie wystawy prac Szymona Skiby przygotowanych do tomiku:,,Szukałeś nas pod tytułem Duchowność Jana Pawła II. Następnie zostały zaprezentowane wiersze o papieżu w autorskiej interpretacji głosowej. Spotkanie odbyło się w ramach VII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

6 Wiersze wraz z rysunkami Szymona Skiby dostępne są na stronie internetowej: Tam też można wysłuchać audycji Szukałeś nas oraz innych słuchowisk moich uczniów nagranych dla Katolickiego Radia Zamość. Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie przygotowuje tłumaczenie tomiku na język niemiecki. Film ze spotkania promocyjnego tomiku można obejrzeć na stronie: Nauczyciel odpowiedzialny Maria Kozar


Pobierz ppt "Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu ul. Wojsławska 1, 22-425 Grabowiec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google