Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święty Jan Bosko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święty Jan Bosko."— Zapis prezentacji:

1 Święty Jan Bosko

2 Kim był Jan Bosko? Św. Jan Bosko żył w XIX wieku w Turynie i całe życie poświęcił wychowaniu młodych ludzi. Stworzył dla nich struktury, które pomogły im wejść w dorosłe życie. Pomagał zdobyć zawód, znaleźć pracę oraz – przede wszystkim – rozwijać się duchowo. W stworzonym przez siebie systemie wychowawczym – opartym na wierze, rozumie i miłości – wykorzystywał m.in. muzykę, teatr, sport, zabawy. W roku 1875 wysłał do Argentyny pierwszych salezjanów jako misjonarzy, ponieważ pracę na misjach rozumiał jako jedną z głównych wymiarów założonej przez siebie Rodziny Salezjańskiej. Wielką wagę przywiązywał do środków społecznego przekazu, uważając, że książki i czasopisma odgrywają ważną rolę w ewangelizacji oraz formacji chrześcijan. Sam napisał wiele książek i broszur, ale także dydaktycznych scenariuszy teatralnych. Został kanonizowany przez w roku 1929, a ogłoszony świętym w roku Jego styl wychowania i duszpasterstwa kontynuują założone przez niego zgromadzenia zakonne salezjanów i salezjanek, salezjanie i salezjanie współpracownicy oraz inne grupy przynależące do Rodziny Salezjańskiej na całym świecie. Do Polski salezjanie przybyli w 1898 roku. Dzisiaj są zorganizowani w cztery prowincje zakonne i prowadzą m.in. szkoły różnych typów, ośrodki wychowawcze, parafie, oratoria, duszpasterstwa akademickie, sanktuaria. Około 100 polskich salezjanów pracuje na misjach. 

3 Św. Jan Bosko jest patronem m.in. młodzieży, studentów i uczniów.

4 Relikwie Św. Jana Bosko w Dębnie
Salezjanie przygotowują się na przyjęcie relikwii swojego założyciela św. Jana Bosko, które przyjadą 27 maja 2013 r. do Warszawy, a opuszczą Polskę 17 sierpnia. 28 maja relikwie przybęda do Sokołowa Podlaskiego. Relikwie zostaną przywiezione do parafii św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim 28 maja ok. godziny i będa przebywać tu do 29 maja do godziny Następnie zostaną przewiezione do Marek k. Warszawy.

5

6 Co można zyskać w związku z peregrynacją?
Z uczestnictwem w peregrynacji relikwii św. Jana Bosko związany jest odpust zupełny. Będą go mogli otrzymać wszyscy ci, którzy podczas peregrynacji wezmą udział w nabożeństwie ku czci św. Jana Bosko lub będą przez pewien czas adorować i trwać na modlitwie przed relikwiami

7

8 Konkurs plastyczny ,,Jan Bosko”

9 Sny Jana Bosko

10 Prezentację przygotowała Anna Widecka i Paulina Sicichowska


Pobierz ppt "Święty Jan Bosko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google