Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu. Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu

2 Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku DBI będziemy obchodzić 7 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku DBI będziemy obchodzić 7 lutego.

3 Jacek zna zasady dobrego zachowania w sieci, a ty? Nie rozmawiaj z nieznajomymi ! (nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie monitora) Nie podawaj swoich danych osobowych w sieci! Używaj zmyślonego nicku! Pamięta j, że hasła są tajne! Nie wchodź na podejrzane strony!

4 NieznajomyJa -Jak masz na imię? - Jakie masz nazwisko? -Ile masz lat? -Gdzie mieszkasz? -Jaki masz adres e-mail? -Tak jak mnie rodzice nazwali. - Po tacie. -Tyle, że by ci szczęka opadła. - W domu. - Nie_podam@onet.pl

5

6 Dziadkowie wchodzą w Internet… Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

7

8 Źródło pomocy: http://blogiceo.nq.pl/zuzanna/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_ Bezpiecznego_Internetu http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_ Bezpiecznego_Internetu http://www.sp8.miasto.zgierz.pl/sp8_2004/i mages/2006/sieciak.jpg http://www.sp8.miasto.zgierz.pl/sp8_2004/i mages/2006/sieciak.jpg http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

9 AUTOR: Zuzanna Wolniak AUTOR: Zuzanna Wolniak


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu. Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google