Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu

2 Co to jest DBI? Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku DBI będziemy obchodzić 7 lutego.

3 Jacek zna zasady dobrego zachowania w sieci , a ty?
Pamiętaj, że hasła są tajne! Nie rozmawiaj z nieznajomymi ! (nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie monitora) Nie podawaj swoich danych osobowych w sieci! Używaj zmyślonego nicku! Nie wchodź na podejrzane strony! Jacek zna zasady dobrego zachowania w sieci , a ty?

4 Nieznajomy Ja -Jak masz na imię? Jakie masz nazwisko? Ile masz lat? Gdzie mieszkasz? Jaki masz adres ? Tak jak mnie rodzice nazwali. Po tacie. Tyle , że by ci szczęka opadła. - W domu.

5

6 Dziadkowie wchodzą w Internet…
Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

7

8 Źródło pomocy: http://blogiceo.nq.pl/zuzanna/

9 AUTOR: Zuzanna Wolniak


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google