Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Celem tej prezentacji jest przedstawienie programu Młodzi przedsiębiorczy i przybliżenie wam podstaw firmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Celem tej prezentacji jest przedstawienie programu Młodzi przedsiębiorczy i przybliżenie wam podstaw firmy."— Zapis prezentacji:

1

2 Celem tej prezentacji jest przedstawienie programu Młodzi przedsiębiorczy i przybliżenie wam podstaw firmy.

3 1 część projektu nie dotyczyła bezpośrednio firmy jednak niektóre wiadomości bardzo nam pomogły. Opracowywaliśmy m.in. Budżet własny i domowy, planowaliśmy wycieczki oraz zajmowaliśmy się oszczędnościami i kredytami. W 2 części projektu uczyliśmy się rejestracji firmy. Tak powstała Joyeria.

4 Jesteśmy spółką cywilną założoną 16.03.2011r. Nasza działalność opiera się na wyrobie i sprzedaży biżuterii typu hand-made.

5

6 Nasza firma oferuje kurs tworzenia biżuterii. Do zamówienia powyżej 100zl, koszt przesyłki pokrywa firma. Do każdej przesyłki dołączamy katalog z naszymi produktami i cenami.

7 Wiemy już, jak istotne są badania rynku – to one już na początku działalności pomogą nam poznać oczekiwania konsumenta i przewidzieć czy firma może osiągnąć zyski, i jak do nich dążyć. Dobrze jest opracować strategię marketingową, robić ankiety i reklamować firmę.

8 Podstawowymi wiadomościami potrzebnymi w prowadzeniu przedsiębiorstwa są również pojęcia takie jak: Gospodarka Ekonomia Popyt Podaż Konkurencja Monopol Wydatki stałe i zmienne Budżet Konsument Umowa Gwarancja Towar Reklamacja Podatek Deficyt Bank Konto Kredyt Lokata Giełda Akcje Obligacje Rachunek Makler Koniunktura Kryzys Recesja Inflacja Produkt Brutto i netto Produkt Krajowy Brutto Narodowy Bank Polski

9 Czego nauczył nas nauczył projekt Młodzi Przedsiębiorczy? Nauczyliśmy się jak zakładać firmę, planować zarówno mniejsze jak i znaczne przedsięwzięcia, oraz poznalismy podstawy rynku i marketingu. Prowadzić przedsiębiorstwo samodzielnie, czy w spółce? Jeśli jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, dobrze jest współpracować z kimś, kto zna się na tym i sprawi, że firma zacznie sprawnie funkcjonować i przynosić zyski. Pamiętajmy jednak, aby wchodzić w spółkę ze zgodnymi i uczciwymi ludźmi. Zostanę przedsiębiorcą, czy pracownikiem – gdzie jest moja przyszłość? To oczywiście zależy od naszych umiejętności, aktywności itp. Jeśli uważamy, że nie wiemy wystarczająco dużo, może lepiej na początku zatrudnić się w tej branży i uczyć się od lepszych. Co zrobić, aby zachęcić młodych ludzi do przedsiębiorczości? Na początku nauczyć ich podstaw. Wtedy okaże się, że to nie takie trudne. Może się okazać, że to właśnie w życiu chcemy robić, tak zarabiać. Jaka jest rola państwa w rozwoju przedsiębiorczości? Państwo może np. pomóc początkującym, przekazując pieniądze na dalszy rozwój. Kiedy zacząć uczyć się bycia przedsiębiorcom – może już w przedszkolu? Bez przesady. Uważamy jednak, że podobne projekty w wieku gimnazjalnym są przydatne i polecamy je.

10


Pobierz ppt "Celem tej prezentacji jest przedstawienie programu Młodzi przedsiębiorczy i przybliżenie wam podstaw firmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google