Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Zboża zjadamy energię z nich mamy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Zboża zjadamy energię z nich mamy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Zboża zjadamy energię z nich mamy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków

2 Zboża zjadamy energię z nich mamy - Ruszyła kolejna część Programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka, udział brały cztery grupy 5 i 6-latki naszego przedszkola. Realizacja trwała jesienią. Tym razem nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważne w naszej codziennej diecie jest spożywanie produktów zbożowych oraz białka i tłuszcze, jaki maja wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu, z jakich produktów należy zrezygnować bądź spożywać w małych ilościach. - Z programem zostały zapoznane nie tylko dzieci. Koordynator przedstawił prezentację programu nauczycielom na Radzie Pedagogicznej, zaś nauczyciele rodzicom na zebraniach grupowych.

3 Przypomnienie, czym jest Piramida Żywienia Przedszkolaka - Dzieci przypomniały sobie skąd wzięła się forma Piramidy w przedstawieniu zbilansowanej diety, że zdrowa dieta to urozmaicona składająca się z produktów z każdego Piętra Piramidy Żywienia.

4

5 Dzieci zostały zapoznane z I i II częścią bajki Podróż do wnętrza piramidy. Kolorowały i układały piętra piramidy, a także brały udział w zabawach ruchowych.

6

7 Podczas kolejnych zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat produktów zbożowych. Dowiedziały się że powstają z przetworzonych ziaren zbóż, zawierają dużo błonnika i witamin i są źródłem węglowodanów. Ich spożywanie jest bardzo ważne w codziennej diecie każdego człowieka.

8

9 Jak powstaje chleb, płatki śniadaniowe, makaron? Dzieci dowiedziały się jakie są etapy powstawania chleba i jego rodzaje, słuchały bajkę i opowiadanie o historii chleba. Bawiły się w piekarzy i lepiły z masy solnej różne rodzaje pieczywa. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat właściwościach odżywczych pieczywa.

10

11

12

13 Na następnych zajęciach pod lupę wzięliśmy płatki. Dzieci poznały i posmakowały różnego rodzaju płatków, zarówno zdrowych jak i tych, których należy unikać. Miały okazje przygotować swoje własne musli śniadaniowe i bardzo im smakowały.

14

15

16

17 Makaron- zajęcia bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków. Poznały przeróżne kształty i nazwy makaronów. Dowiedziały się jakie państwo słynie z makaronu, jak go się robi i jak należy go spożywać.

18

19

20 Kasze, ryż i rośliny strączkowe skąd się biorą jakie są ich rodzaje. Ten blok tematyczny także był ciekawy dla przedszkolaków. Poznały, rozpoznawały, a także próbowały wiele gatunków kasz, ryżu i roślin strączkowych.

21

22

23

24 Orzechy, nasiona i tłuszcze Dzieci poznały pojęcie NNKT- niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, wie gdzie występują dla i dlaczego są ważne zdrowia. Dowiedziało się jak powstają oleje i z czego można je zrobić. Rozróżnia tłuszcze zdrowe od niezdrowych, wie w jakich produktach znajdują się tłuszcze zdrowe i potrzebne dla naszego organizmu. Zna zdrowe przekąski typu orzechy, nasiona.

25

26

27

28

29

30

31 Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Zboża zjadamy energię z nich mamy Przedszkole Nr 9 Bajka Ul. Pułtuska 143 07-200 Wyszków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google