Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE „Zboża zjadamy energię z nich mamy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE „Zboża zjadamy energię z nich mamy”"— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE „Zboża zjadamy energię z nich mamy”
Przedszkole Nr 9 „Bajka” Ul. Pułtuska 143 Wyszków

2 Zboża zjadamy energię z nich mamy - Ruszyła kolejna część Programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka, udział brały cztery grupy 5 i 6-latki naszego przedszkola. Realizacja trwała jesienią. Tym razem nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważne w naszej codziennej diecie jest spożywanie produktów zbożowych oraz białka i tłuszcze, jaki maja wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszego organizmu, z jakich produktów należy zrezygnować bądź spożywać w małych ilościach. - Z programem zostały zapoznane nie tylko dzieci. Koordynator przedstawił prezentację programu nauczycielom na Radzie Pedagogicznej, zaś nauczyciele rodzicom na zebraniach grupowych.

3 Przypomnienie, czym jest Piramida Żywienia Przedszkolaka
- Dzieci przypomniały sobie skąd wzięła się forma Piramidy w przedstawieniu zbilansowanej diety, że zdrowa dieta to urozmaicona składająca się z produktów z każdego Piętra Piramidy Żywienia.

4

5 Dzieci zostały zapoznane z I i II częścią bajki „ Podróż do wnętrza piramidy”.
Kolorowały i układały piętra piramidy, a także brały udział w zabawach ruchowych.

6

7 Podczas kolejnych zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat produktów zbożowych. Dowiedziały się że powstają z przetworzonych ziaren zbóż, zawierają dużo błonnika i witamin i są źródłem węglowodanów. Ich spożywanie jest bardzo ważne w codziennej diecie każdego człowieka.

8

9 Jak powstaje chleb, płatki śniadaniowe, makaron?
Dzieci dowiedziały się jakie są etapy powstawania chleba i jego rodzaje, słuchały bajkę i opowiadanie o historii chleba. Bawiły się w piekarzy i lepiły z masy solnej różne rodzaje pieczywa. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat właściwościach odżywczych pieczywa.

10

11

12

13 Na następnych zajęciach pod lupę wzięliśmy płatki
Na następnych zajęciach pod lupę wzięliśmy płatki. Dzieci poznały i posmakowały różnego rodzaju płatków, zarówno zdrowych jak i tych, których należy unikać. Miały okazje przygotować swoje własne musli śniadaniowe i bardzo im smakowały.

14

15

16

17 Makaron- zajęcia bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków
Makaron- zajęcia bardzo ciekawe dla naszych przedszkolaków. Poznały przeróżne kształty i nazwy makaronów. Dowiedziały się jakie państwo słynie z makaronu, jak go się robi i jak należy go spożywać.

18

19

20 Kasze, ryż i rośliny strączkowe skąd się biorą jakie są ich rodzaje
Kasze, ryż i rośliny strączkowe skąd się biorą jakie są ich rodzaje. Ten blok tematyczny także był ciekawy dla przedszkolaków. Poznały , rozpoznawały, a także próbowały wiele gatunków kasz , ryżu i roślin strączkowych.

21

22

23

24 Orzechy, nasiona i tłuszcze
Dzieci poznały pojęcie NNKT- niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, wie gdzie występują dla i dlaczego są ważne zdrowia. Dowiedziało się jak powstają oleje i z czego można je zrobić. Rozróżnia tłuszcze zdrowe od niezdrowych, wie w jakich produktach znajdują się tłuszcze zdrowe i potrzebne dla naszego organizmu. Zna zdrowe przekąski typu orzechy, nasiona.

25

26

27

28

29

30

31 Przedszkole Nr 9 „Bajka”
Ul. Pułtuska 143 Wyszków


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE „Zboża zjadamy energię z nich mamy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google