Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie pierwszego roku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie pierwszego roku"— Zapis prezentacji:

1

2 Podsumowanie pierwszego roku
Pdsumowanie informacji - popyt, podaż, koszty.

3 Runda 1 i 2 W tych rundach mogłeś: wybrać lokalizację hotelu,
wybrać początkową liczbę pokoi, ustalić cenę za pokój i rodzaj wyposażenia, wynająć obsługę zajmującą się praniem i sprzątaniem, uruchomić stronę www hotelu, podjąć decyzję o sponsorowaniu festiwalu filmowego.

4 Runda 3 i 4 W tych rundach mogłeś :
udostępnić dodatkowe usługi dla gości hotelowych, wybrać dodatkowe formy promocji hotelu, zapewnić catering śniadaniowy dla gości hotelu, analizować swoje decyzje z wykorzystaniem raportu finansowego i raportu przepływów finansowych.

5 Popyt i podaż Cena Popyt Podaż
Popyt to ilość określonego dobra (usługi), jaką konsumenci są w stanie nabyć po określonej cenie i w określonym czasie. Podaż to ilość określonego dobra (usługi) zaoferowana przez producentów (usługodawców) do sprzedaży po danej cenie w określonym czasie. Jeżeli obie te funkcje sprowadzi się do postaci funkcji liniowej jednej zmiennej, to są to zależności pomiędzy ceną a ilością. Cena Założenie: mamy do czynienia z dobrami normalnymi. Popyt Podaż

6 Koszty stałe i zmienne Koszty stałe – koszty, których wielkość nie zależy od tego ilu gości odwiedziło Wasz hotel; - koszty administracyjne, - koszty usług biura rachunkowego. Koszty zmienne – koszty zależne od liczby gości, którzy odwiedzili wasz hotel; - koszty związane z praniem i sprzątaniem, - koszty usług dodatkowych.


Pobierz ppt "Podsumowanie pierwszego roku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google