Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych Zespół Szkół nr 2 w Tychach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych Zespół Szkół nr 2 w Tychach."— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych Zespół Szkół nr 2 w Tychach

2 wróć menu dalej Wspólne projekty Komunikacja internetowa Szkolna Platforma Edukacyjna E-edukacja Eksperymenty koniec

3 wróć menu dalej E-edukacja Z myślą o uczniach z nauczaniem indywidualnym lub przez długi okres przebywających na zwolnieniu lekarskim od pewnego czasu opracowywane i gromadzone są materiały na szkolnej stronie internetowej w dziale E-EDUKACJA. Prace te opracowywane są przez nauczycieli lub przez uczniów pod okiem nauczycieli. Pomoce te nie znajdują się w bibliotece tylko na naszej szkolnej stronie www, gdyż w internecie uczniowie mają łatwiejszy dostęp do tych zasobów. Znajdują się tam prezentacje, streszczenia, teksty lektur, samouczki i linki do innych przydatnych stron edukacyjnych i słowników internetowych – razem ponad 100 naszych własnych pomocy. Uczeń nieobecny na lekcji zyskuje materiał, który może mu pomóc nadrobić zaległości. Uczeń obecny na lekcji zyskuje materiał, który może mu pomóc utrwalić swą wiedzę www.gim12.tychy.pl/edukacja/

4 wróć menu dalej Komunikatory internetowe Wielu nauczycieli korzysta też z dobrodziejstwa komunikacji internetowej umożliwiając uczniom uzyskanie dodatkowej pomocy często nawet w godzinach późnowieczornych. Sprzyja to zarówno edukacji uczniów jak i nawiązywaniu bliższych kontaktów, owocujących lepszym wzajemnym zrozumieniem i wydajniejszą pracą na lekcjach. Zwłaszcza osoby z nauczaniem indywidualnym zyskują tutaj możliwość dodatkowej porady u niektórych nauczycieli.

5 wróć menu dalej Platformy edukacyjne W roku 2009 szkoła na swoim serwerze zainstalowała platformę edukacyjna moodla. Nauczyciele zostali przeszkoleni z zakresu jej użytkowania i stopniowo wprowadzali tam materiały dla uczniów. W 2010 zacieśniliśmy współpracę z Centrum Edukacyjnym LIBRUS i staliśmy się użytkownikami ich Szkolnej Platformy Edukacyjnej. Całe grono pedagogiczne zostało przeszkolone. Narzędzie to jest znacznie łatwiejsze w użytkowaniu i w powiązaniu z Dziennikiem Internetowym stanowi funkcjonalną całość dostępną wszystkim naszym uczniom. Obecnie ponownie wracamy do platformy MOODLE, która jest bardziej niezależnym narzędziem i co za tym idzie tańszym. W ten sposób pragniemy rozszerzyć pomoce dydaktyczne do lekcji oraz dać naszym uczniom dodatkowe możliwości samodzielnej pracy w domu. Odpowiednio opracowane lekcje, zamieszczone na platformie, pozwalają uczniom na dostosowanie tempa nauki do swoich możliwości.

6 wróć menu dalej Eksperymenty W klasach informatycznych poprowadzono jako ciekawostkę i eksperyment, lekcje poprzez Internet z nauczycielami przebywającymi w tym czasie w swoim domu. Było to interesujące doświadczenie dla obu stron. Dotychczas odbyło się 6 lekcji tego typu. Po raz ostatni: w marcu eliminacje szkolne konkursu Baltie, nauczyciel przebywający na L4, prowadził właśnie w ten sposób.

7 Wyrównywanie szans edukacyjnych Gimnazjum nr 12 w Tychach Dziękujemy!


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych Zespół Szkół nr 2 w Tychach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google