Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka i fizyka sportu!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka i fizyka sportu!"— Zapis prezentacji:

1 Matematyka i fizyka sportu!
FITNESS! Matematyka i fizyka sportu!

2 Najpierw masa potem rzeźba!

3 Co to jest Fitness? Fitness to forma aktywności fizycznej, która ma za zadanie pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie.  Fitness koncentruje się na kilku podstawowych założeniach. Ma na celu zwiększyć wydolność naszych płuc i serca, obniżyć poziom cholesterolu w organizmie, poprawić wydolność krążenia, poprawić nasze samopoczucie i co najważniejsze wyrzeźbić naszą sylwetkę.

4

5 Matematyka w fitnessie!
Obliczanie BMI i BMR: BMI - Wskaźnik masy ciała. Współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach. Wzór matematyczny: Masa musi być podany w kilogramach, a wzrost w metrach.

6 BMR Podstawowa przemiana materii (PPM) (ang. Basal metabolic rate)

7 Podczas wykonywania ćwiczeń…
… Pracuję wiele mięśni, które podczas napinania kurczą się i rozszerzają . Siła w rozumieniu treningu sportowego, to zawsze siła mięśniowa, czyli zgodnie z definicją, zdolność do pokonywania oporów zewnętrznych lub przeciwstawiania się im kosztem wysiłku mięśniowego.

8 Podczas wykonywania ćwiczeń…
Aby poprawić siłę mięśniową, należy albo zwiększać ciężar sprzętu albo nieustannie zmieniać szybkość wykonywanych ruchów. Wydaje się to logiczne. Przecież wykonanie jakiejś serii ćwiczenia, nie wiąże się tylko z ciężarem i tempem (przyspieszeniem), a jeszcze przecież z liczbą powtórzeń. Podczas serii krótkich skoczków w miejscu występuje zjawisko przemiany energii (energia kinetyczna przemienia się w energię potencjalną ciężkości i energia potencjalna ciężkości w energię kinetyczną).

9 Jogging-bieganie Podczas uprawiania joggingu należy pochylić się do przodu, ponieważ siła grawitacji ciągnie nas w dół, a co za tym idzie, nie trzeba już tak obciążać nóg swoim ciężarem Można obliczyć drogę, czas i prędkość podczas biegania, korzystając z wzoru na prędkość: V=S/t

10 Po wysiłku fizycznym… … Fitness jest dla organizmu dużym wysiłkiem fizycznym. Po skończonym treningu mięśnie są zmęczone, a rozciąganie jest dla nich formą relaksu. Pamiętaj, że zawsze po ćwiczeniach rozciągnij się! Zapobiegniesz wtedy wytwarzaniu się kwasu mlekowego, który w rezultacie powoduje zakwasy. 

11

12 Słowniczek Mięsień – Muscle BMI – Body Mass Index
BMR – Basal Metabolic Rate Ćwiczenia – Activities Ciężar – Weight Masa – Mass Wysiłek fizyczny – Physical activity Rozgrzewka – Wram up Rozciąganie – Stretching THE FIRST MASS NEXT THE PROFILE! 

13 BMI – Body Mass Index The body mass index (BMI), is a measure of relative weight based on an individual's mass expressed in kilograms per the square of the height in meters. The value is expressed by the formula: Weight in kilograms Height in metres.

14 THANK YOU FOR WATCHING! AND LET’S GO TO TRENING! 1c Lamenta Marianna,
Ohnsorge Margareta, Stachowska Julia 1c


Pobierz ppt "Matematyka i fizyka sportu!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google