Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.Włącz program,,Zlicz kalorie. 2.Wybierz płeć, wiek i aktywność fizyczną. 3.Zaplanuj odpowiedni dzienny jadłospis. 4.Następnie sprawdź ile kalorii zawiera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1.Włącz program,,Zlicz kalorie. 2.Wybierz płeć, wiek i aktywność fizyczną. 3.Zaplanuj odpowiedni dzienny jadłospis. 4.Następnie sprawdź ile kalorii zawiera."— Zapis prezentacji:

1

2 1.Włącz program,,Zlicz kalorie. 2.Wybierz płeć, wiek i aktywność fizyczną. 3.Zaplanuj odpowiedni dzienny jadłospis. 4.Następnie sprawdź ile kalorii zawiera to jedzenie. 5.Zobacz na buźkę: a) Jeśli jest uśmiechnięta oznacza to, że kalorie są odpowiednio dostosowane. b) Jeśli jest smutna to znaczy, że wartość kaloryczna Twoich posiłków jest za mała lub za duże. c) Jeśli jest niezdecydowana to oznacza, że jadłospis jest w granicach normy. 6.Jeśli jadłospis zawiera za dużo kalorii, kliknij jakiś produkt i usuń go. 7.Wyłącz program.

3

4

5 Mężczyzna wykonujący pracę bardzo ciężką ma większe zapotrzebowanie kalorii niż mężczyzna wykonujący pracę lekką.

6

7

8 Chłopcy w wieku 14 lat maja większe zapotrzebowania kaloryczne niż dziewczyny.

9 Przed wysiłkiem fizycznym należy zjeść czekoladę aby mieć siłę na np: bieganie, granie w piłkę nożną czy reczną.

10

11

12 Nastolatki w okresie dorastania źle się odżywiają. Jedzą bardzo dużo fastfood-ów i rośnie liczba otyłych ludzi. Otyli ludzie są bardziej podatni na choroby!

13


Pobierz ppt "1.Włącz program,,Zlicz kalorie. 2.Wybierz płeć, wiek i aktywność fizyczną. 3.Zaplanuj odpowiedni dzienny jadłospis. 4.Następnie sprawdź ile kalorii zawiera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google