Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Wirtualne Niebezpieczeństwa’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Wirtualne Niebezpieczeństwa’’"— Zapis prezentacji:

1 ,,Wirtualne Niebezpieczeństwa’’

2 Internet to ?? Internet dla wielu ludzi jest rzeczą która uczy wielu rzeczy takich jak nauka języka obcego np. angielskiego, porozumiewanie się z kolegami przez Skype, Gadu-Gadu, Facebook, Nk oraz przez pocztę internetową ( ). Lecz internet ma swoje plusy jak i minusy . Jest wiele niebezpieczeństw na które możemy trafić w internecie .

3 Niebezpieczeństwa internetowe!!!
-Kradzież danych osobowych , -Pedofilia, -Poznawanie nieznajomych , -Podawanie adresu zamieszkania oraz numeru telefonu nieznajomym, -Uzależnienie (od gier) , Zbyt długie siedzenie przed Komputerem , bądź laptopem, -Wirusy oraz inne zagrożenia dla osob, korzystających z Internetu,

4 Kradzież danych osobowych.
Kradzież danych osobowych to jedna z bardzo czestych zagrożen internetowych. Która umożliwia innym osobą podrabianie dokumentów czyimś nazwiskiem oraz wkradania się na czyieś konta bankowe, odczytywanie wiadomości oraz dokumentów. Na różnych forach internetowych nie podawaj nazwiska, daty urodzenia , numer telefonu a szczególnie nie podawaj adresu zamieszkania.

5 Pedofilia. Pedofilia to wszystko co jest związane z przemocą u dzieci.
Mówimy jednak o przemocy, ponieważ dziecko nie ma możliwości obrony, ucieczki. Często ufa sprawcy, lub jest on jego opiekunem. Każde zachowanie seksualne wobec dziecka wyczerpuje kryteria przemocy.

6 Poznawanie nieznajomych.
Poznawanie nieznajomych to jedno z częstrzych niebezpieczeństw związanych z internetem. Pełno młodzierzy pisze z obcymi na forach internetowych podając im imię, nazwisko, oraz adres zamieszkania. Osoby z którymi chcemy nawiązac kontakt podaja się za kogoś innego piszą za maja np. 15 , 16 lat a tak naprawde to pelnoletnie osoby. Gdy osoba umówiła się gdzieś w jakimś miejscu jest zdziwiona gdzy przyjezdza on samochodem i ją porywa. 

7 A po chwili grozi smiercią albo żąda okupu od rodziny a często jest tak , że rodzina nie ma tylu pieniędzy by dać okup oszustowi. Informuj rodziów gdzie idzesz po co i z kim aby byli pewni co się z toba dzieje.

8 Podawanie danych osobowych w Sieci
Podawanie danych osobowych w sieci jest bardzo złym nawykiem gdyż ludzie nieznajomi wchodzą i czyhają na to aby poznać adres bądź numer telefonu.

9 Uzależnienie od gier komputerowych.
To jedna z najczęstrzych uzależnien komputerowych. Młodzież grajac w gry przez internet bądź sami uzależnia się od nich. Chcę więcej nie może odejść od komputera gdyż musi cos jeszcze zrobic w grze. Albo zabija swój czas który może wykorzystać na grze w piłkę, jazda na rowerze oraz bieganiu.

10 Najczęstsze gry które uzależniają.
-Counter strike -Grand theft auto (GTA) Minecraft -Metin

11 Zbyt długie siedzenie przed komputerem.
Powoduje u człowieka pogorszeniem wzroku, bólem kości, stratą czasu oraz bólem głowy. Młodzież siedząc przed komputerem nie patrzy na cenny czas który marnuje zamiast pomyśleć by ten czas spędzić innaczej np. wyjście do kina, spacer, odrabianie lekcji.

12 Skrzywienie kręgosłupa.
Widoczne skrzywienie kręgosłupa jest spowodowane długim siedzeniem przed komputerem.

13 Wirusy i zagrożenia dla naszego komputera.
Wirusy dla naszego komputera są bardzo groźne ponieważ mogą pomóc osobą trzecim włamać się przez cos takiego do naszych komputerów i sprawdzić hasła wiadomosci itd.

14

15 Wirtualne niebezpieczeństwa. Jak sobie z tym radzić?
Można ściagnać na komputer tak zwane blokady rodzicelskie oraz zablokować komputer hasłem. Gdy podejrzewamy kogos o podszywanie się albo o chakerstwo to nie bójmy się zgłosić tego na policje. Policja tylko może pomóc nie zaszkodzi.

16 Rafał Domagała Klasa III D
Dziękuję za uwagę  Rafał Domagała Klasa III D


Pobierz ppt ",,Wirtualne Niebezpieczeństwa’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google