Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu woj.lubelskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu woj.lubelskie."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu woj.lubelskie

2 Jak wykorzystujemy technologię informacyjną w procesie dydaktyczno – wychowawczym w kształceniu zintegrowanym?

3 Już od kilku lat Wydawnictwo Edukacyjne Ż ak Zofii Dobkowskiej pomaga nam w nauce i wychowaniu uczniów klas I – III, a Ekoludek jest przyjacielem naszych wychowanków.

4 Komputer to narzędzie, którym posługujemy się także w kształceniu zintegrowanym.

5 ...komputer i książka to nasze narzędzia...

6 Technologia informacyjna w pracy nauczyciela. Przygotowywanie pomocy naukowych na zajęcia. Pisanie scenariuszy zajęć. Układanie sprawdzianów. Pisanie pakietu programowego nauczania. Wykorzystanie komputera do pisania oceny opisowej uczniów klas I – III. Komputerowe wypisywanie świadectw szkolnych. Projektowanie dyplomów, zaproszeń, itp.

7 Kawiarenka internetowa to zajęcia pozalekcyjne, na które bardzo chętnie uczęszczają uczniowie kształcenia zintegrowanego Kształcą umiejętność: -rysowania i malowania, -tworzenia dokumentów tekstowych, -komunikowania się i zdobywania informacji za pośrednictwem Internetu, itp.

8 Zajęcia w pracowni komputerowej prowadzone są systematycznie w nauczaniu zintegrowanym. Na zajęciach wykorzystywane są treści zawarte w Programie Edukacji informatycznej w klasach I-III szkoły podstawowej Wydawnictwa Edukacyjnego Zofii Dobkowskiej Ż ak oraz inne programy edukacyjne na CD np. Klik..., Encyklopedie dla dzieci.

9 Pracownie komputerowe w naszej szkole służą także rodzicom. Zorganizowano szkolenia dla rodziców na temat: -Podstawy obsługi komputera, -Praca z edytorem tekstu Word, -Zapisywanie tekstu w plikach, -Drukowanie opracowanego tekstu, -Zdobywanie informacji za pomocą Internetu,

10 Ekoludek towarzyszy nam wszędzie: jako dekoracja na korytarzu, grupa uczniów na świetlicy szkolnej nosi imię Ekoludki.

11 Uczniowie klas I – III chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w pracowni komputerowej. Świetnie posługują się programem graficznym Paint.

12 Z Ekoludkiem w krainie ortografii Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny organizowany przez Wydawnictwo Edukacyjne Ż ak Dzięki konkursowi nasi uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami ortograficznymi nie tylko na terenie naszej gminy i województwa, ale także zmierzą się z najlepszymi na etapie ogólnopolskim. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym odbędzie się druga edycja konkursu ortograficznego.

13 Z Ekoludkiem w krainie ortografii Do III etapu wojewódzkiego, który odbył się w Świdniku k/ Lublina zakwalifikowało się troje uczniów: - Sylwia Kwietniewska, - Zuzanna Surma - Konrad Tabała. Do IV etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły: Sylwia Kwietniewska.

14 Wykorzystanie technologii komputerowej w kształceniu zintegrowanym pozwala nie tylko rozwijać umiejętności informatyczne, ale przede wszystkim: -stwarza znakomite warunki rozwoju myślenia twórczego, - oddziałuje na osobowość uczniów, - przyspiesza i ułatwia nabywanie różnorodnych umiejętności, - stanowi bogate źródło informacji, -ćwiczy pamięć, koordynację ręki i oka, -wyrabia spostrzegawczość, samodzielność, cierpliwość.

15 Miejscowość, w której znajduje się nasza szkoła to teren typowo rolniczy w południowo- wschodniej części Polski. Już od kilku lat wykorzystujemy technologię komputerową w pracy dydaktyczno – wychowawczej, dlatego komputery nie są obce naszym mieszkańcom. W ramach akcji Internet w każdej gminie otrzymaliśmy wyposażenie pracowni komputerowej. Zostaliśmy wyróżnieni znakiem jakości Interklasa, dzięki czemu dysponujemy drugą pracownią komputerową. Otrzymaliśmy certyfikat Szkoła z klasą. Niewątpliwie komputer jest nowoczesnym i najbardziej atrakcyjnym środkiem dydaktycznym wykorzystywanym w naszej szkole.

16


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu woj.lubelskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google