Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GDAŃSK. Gdańsk miasto położone nad morzem Bałtyckim. Miejsca, które powinniśmy zobaczyć:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GDAŃSK. Gdańsk miasto położone nad morzem Bałtyckim. Miejsca, które powinniśmy zobaczyć:"— Zapis prezentacji:

1 GDAŃSK

2 Gdańsk miasto położone nad morzem Bałtyckim. Miejsca, które powinniśmy zobaczyć:

3 Ratusz Głównego Miasta - najokazalsza i najcenniejsza budowla świecka dawnego Gdańska, siedziba władz miasta. Ratusz Głównego Miasta - najokazalsza i najcenniejsza budowla świecka dawnego Gdańska, siedziba władz miasta.

4 Dwór Artusa - był jednym z najwspanialszych tego typu obiektów w Europie północnej, wchodzi w skład Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

5 Fontanna Neptuna – stojąca od 1633 r. przed Dworem Artusa, jest symbolem Gdańska. Inicjatorem jej powstania był burmistrz Gdańska Bartłomiej Schachmann. Fontanna Neptuna – stojąca od 1633 r. przed Dworem Artusa, jest symbolem Gdańska. Inicjatorem jej powstania był burmistrz Gdańska Bartłomiej Schachmann.

6 Złota Kamienica - jest jednym z najpiękniejszych budynków gdańskich, została wzniesiona dla burmistrza Jana Speymanna, bogatego kupca i światłego mecenasa sztuk. Złota Kamienica - jest jednym z najpiękniejszych budynków gdańskich, została wzniesiona dla burmistrza Jana Speymanna, bogatego kupca i światłego mecenasa sztuk.

7 Złota Brama - zbudowana w latach 1612- 1614 według projektu Abrahama van den Blocke w stylu renesansowym. Złota Brama - zbudowana w latach 1612- 1614 według projektu Abrahama van den Blocke w stylu renesansowym.

8 Dom Uphagena - stoi przy ul. Długiej 12 i jest jedyną w Gdańsku odtworzoną wraz ze swym wystrojem kamienicą mieszczańską. Dom Uphagena - stoi przy ul. Długiej 12 i jest jedyną w Gdańsku odtworzoną wraz ze swym wystrojem kamienicą mieszczańską.

9 Żuraw - to największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska. Położony nad Motławą, służył do przeładunku towarów i stawiania masztów na statkach. Żuraw - to największy dźwig portowy średniowiecznej Europy, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska. Położony nad Motławą, służył do przeładunku towarów i stawiania masztów na statkach.

10 Bazylika Mariacka - kościół Najświętszej Marii Panny, największa ceglana świątynia w Europie, powstawała w kilku etapach w latach 1343-1502. Bazylika Mariacka - kościół Najświętszej Marii Panny, największa ceglana świątynia w Europie, powstawała w kilku etapach w latach 1343-1502.

11 The End Miłego zwiedzania :D :P Miłego zwiedzania :D :P


Pobierz ppt "GDAŃSK. Gdańsk miasto położone nad morzem Bałtyckim. Miejsca, które powinniśmy zobaczyć:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google