Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walentynki na świecie Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walentynki na świecie Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak."— Zapis prezentacji:

1 Walentynki na świecie Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak

2 Walentynki w Polsce Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.Polskilatach 90. XX wiekuBawariiTyroluświętasłowiańskimNocą Kupały2122 czerwca

3 Walentynki w Paryżu Walentynki w Paryżu, najbardziej romantycznej stolicy Europy, to wyjątkowy prezent dla osoby nam bliskiej. P aryż - miasto zakochanych - od wieków przyciąga swoja magią i czarem. W programie zwiedzanie z przewodnikiem zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. W pierwszym dniu zobaczymy Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Operę, Plac Zgody.

4 Walentynki w Niemczech W Niemczech symbolem Walentynek niezmiennie pozostają czerwone róże świadczące o miłości i wiecznej świeżości uczucia oraz czekoladowe lub piernikowe słodycze w kształcie seca. Jeśli czekoladki, koniecznie z marcepanu w polewie z mlecznej czekolady, jeśli z piernika, to w polewach lukrowych z miłosnymi wzorkami. Tradycją stała się też uroczysta Kolacja we dwoje, najczęściej w lokalu pośród innych par.

5 Walentynki w Tajlandii W Tajlandii 14 lutego stał się ulubionym dniem zawierania małżeństw.

6 Walentynki we Włoszech Święto to zostało ogłoszone przez papieża w 496 roku, kilka stuleci po śmierci męczennika Walentego (Valentino). Święto to miało zastąpić zabronione Luperkalia. Obecnie to święto obchodzone jest w wielu krajach świata 14 lutego.

7 Walentynki w Japonii W Japonii Walentynki też są popularne. W Japonii przyjął się zwyczaj, że w tym dniu to panie obdarowują mężczyzn. Prezentami są na głównie czekoladki, a daje się je nie tylko ukochanym, ale wolnym i żonatym przyjaciołom, znajomym, szefom i współpracownikom, często bardziej dla konwenansu niż z faktycznej sympatii. Czekoladki dzieli się na dwa rodzaje: "giri- choko" czyli czekoladki dawane z obowiązku, (najczęściej są to wyroby z Belgii i Szwajcarii) oraz 'honmei-choko" dla ukochanego. "Honmei-choko", ciastka w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem powinny być wykonane własnoręcznie. Na prezenty dla pań przeznaczony jest Biały Dzień, 13 marca panowie rewanżują się kobietom do słodyczy dołączając bieliznę.

8 Dziękujemy za uwagę

9 Zdjęcia pochodzą z tych stron Tło ze wszystkich slajdów pochodzi z tej stron http://wallpaper- photo.ru/pl/preview.php?hd=10679http://wallpaper- photo.ru/pl/preview.php?hd=10679 http://www.grypuzzle.pl/puzzle-walentynki-puzzle_2.htm http://viator.pl/index.php?p=object&id=366&m=108 http://www.dw.de/zaskakuj%C4%85ca-ankieta- wi%C4%99kszo%C5%9B%C4%87-niemc%C3%B3w-nie-lubi-walentynek/a- 15740022 http://www.dw.de/zaskakuj%C4%85ca-ankieta- wi%C4%99kszo%C5%9B%C4%87-niemc%C3%B3w-nie-lubi-walentynek/a- 15740022 http://rekordyguinessa.pl/najdluzszy-pocalunek-rekord-guinessa/ http://twojewlochy.pl/walentynki-w-rzymie-za-250-zl/ http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=1312 http://walentynki2011.wm.pl/37214,Ukochanej-osobie-wyslij- walentynke.html#axzz2selnqtBL http://walentynki2011.wm.pl/37214,Ukochanej-osobie-wyslij- walentynke.html#axzz2selnqtBL


Pobierz ppt "Walentynki na świecie Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google