Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak"— Zapis prezentacji:

1 Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak
Walentynki na świecie Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak

2 Walentynki w Polsce Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

3 Walentynki w Paryżu Walentynki w Paryżu, najbardziej romantycznej stolicy Europy, to wyjątkowy prezent dla osoby nam bliskiej. Paryż - miasto zakochanych - od wieków przyciąga swoja magią i czarem. W programie zwiedzanie z przewodnikiem zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. W pierwszym dniu zobaczymy Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Luwr, Operę, Plac Zgody.

4 Walentynki w Niemczech
W Niemczech symbolem Walentynek niezmiennie pozostają czerwone róże świadczące o miłości i wiecznej świeżości uczucia oraz czekoladowe lub piernikowe słodycze w kształcie seca. Jeśli czekoladki, koniecznie z marcepanu w polewie z mlecznej czekolady, jeśli z piernika, to w polewach lukrowych z miłosnymi wzorkami. Tradycją stała się też uroczysta Kolacja we dwoje, najczęściej w lokalu pośród innych par.

5 Walentynki w Tajlandii
W Tajlandii 14 lutego stał się ulubionym dniem zawierania małżeństw.

6 Walentynki we Włoszech
Święto to zostało ogłoszone przez papieża w 496 roku, kilka stuleci po śmierci męczennika Walentego (Valentino). Święto to miało zastąpić zabronione Luperkalia. Obecnie to święto obchodzone jest w wielu krajach świata 14 lutego.

7 Walentynki w Japonii W Japonii Walentynki też są popularne. W Japonii przyjął się zwyczaj, że w tym dniu to panie obdarowują mężczyzn. Prezentami są na głównie czekoladki, a daje się je nie tylko ukochanym, ale wolnym i żonatym przyjaciołom, znajomym, szefom i współpracownikom, często bardziej dla konwenansu niż z faktycznej sympatii. Czekoladki dzieli się na dwa rodzaje: "giri-choko" czyli czekoladki dawane z obowiązku, (najczęściej są to wyroby z Belgii i Szwajcarii) oraz 'honmei-choko" dla ukochanego. "Honmei-choko", ciastka w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem powinny być wykonane własnoręcznie. Na prezenty dla pań przeznaczony jest Biały Dzień, 13 marca panowie rewanżują się kobietom do słodyczy dołączając bieliznę.

8 Dziękujemy za uwagę

9 Zdjęcia pochodzą z tych stron
Tło ze wszystkich slajdów pochodzi z tej stron


Pobierz ppt "Opracowały Wiktoria Flor i Paulinka Pyszniak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google