Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!! Zaczynamy!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!! Zaczynamy!!!"— Zapis prezentacji:

1

2 Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!! Zaczynamy!!!

3 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech – Heilige Nicolaus.

4 Wygląd Z upływem czasu Święty Mikołaj zmienił swój wygląd. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach, długiej brodzie podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów. Przychodzi do dzieci w nocy i daje im prezenty.

5 Życie Świętego Mikołaja W rzeczywistości Święty Mikołaj był szlachetnym biskupem. Legenda mówi że potrafił czynić cuda. Najsłynniejsza z nich mówi o tym jak zły drwal zabił troje dzieci i ukrył w beczkach. Biskup przywrócił im życie i obdarował je prezentami. Dlatego podkładamy dzieciom prezenty pod poduszkę w nocy z 5 na 6 grudnia.

6 Teraz i dawniej Kiedyś podarunki dla dzieci były skromne np. jabłka, orzechy, pierniki, drewniane zabawki, obrazki ze świętymi, tabliczki szkolne, a także brzozowe rózgi. Teraz dzieci piszą list do Świętego Mikołaja. Mają nadzieje, że Mikołaj im da upragniony prezent.

7 Ile osób wierzy w Świętego Mikołaja??? Dnia 13 listopada przeprowadzałam w szkole ankietę Ile uczniów wierzy w Świętego Mikołaja. Wynik wyszedł zniewalający. ¾ szkoły wierzy a ¼ szkoły nie. Okazało się nawet że 2 osoby nie wiedziały kto to jest. Diagram obok pokazuje wynik mojej ankiety.

8 Teraz trochę zdjęć i obrazków ze Świętym Mikołajem

9 Żartobliwe obrazki

10 Obrazki mniej żartobliwe

11 Teraz zaprezentuje krótki wierszyk o Świętym Mikołaju.

12 Wierszyk Haliny Szal 6 grudnia- jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie, dźwiga swój worek niezmordowanie, i każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Bartka- sanki i figurkę dla Zuzanki. Kasi książkę da z obrazkami i lakę Barbie z ubrankami. Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki Bliźniaczką z Kocka da dwa szaliczki. Jasiowi puzzle, drewniane klocki, Mateuszowi- wóz strażacki, a dla Jędrusia z Zakopanego ma narty i klocki lego. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty, choć czasem smutno świętemu, że nikt prezentu nie da Jemu. Halina Szal

13 Wykonanie

14 NAPISY KOŃCOWE Wykonała: Katarzyna Piotrowska ze Szkoły Podstawowej nr.118 Im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego Źródła: Internet książki KONIEC!!!


Pobierz ppt "Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!! Zaczynamy!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google