Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!!"— Zapis prezentacji:

1 Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!!
Zaczynamy!!!

2 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja
ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech – Heilige Nicolaus.

3 Wygląd Z upływem czasu Święty Mikołaj zmienił swój wygląd. W Ameryce Święty Mikołaj przybrał postać pyzatego dziadka o czerwonych policzkach, długiej brodzie podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów. Przychodzi do dzieci w nocy i daje im prezenty.

4 Życie Świętego Mikołaja
W rzeczywistości Święty Mikołaj był szlachetnym biskupem. Legenda mówi że potrafił czynić cuda. Najsłynniejsza z nich mówi o tym jak zły drwal zabił troje dzieci i ukrył w beczkach. Biskup przywrócił im życie i obdarował je prezentami. Dlatego podkładamy dzieciom prezenty pod poduszkę w nocy z 5 na 6 grudnia.

5 Teraz i dawniej Kiedyś podarunki dla dzieci były skromne np. jabłka, orzechy, pierniki, drewniane zabawki, obrazki ze świętymi, tabliczki szkolne, a także brzozowe rózgi. Teraz dzieci piszą list do Świętego Mikołaja. Mają nadzieje, że Mikołaj im da upragniony prezent.

6 Ile osób wierzy w Świętego Mikołaja???
Dnia 13 listopada przeprowadzałam w szkole ankietę „Ile uczniów wierzy w Świętego Mikołaja”. Wynik wyszedł zniewalający. ¾ szkoły wierzy a ¼ szkoły nie. Okazało się nawet że 2 osoby nie wiedziały kto to jest. Diagram obok pokazuje wynik mojej ankiety.

7 Teraz trochę zdjęć i obrazków ze Świętym Mikołajem

8 Żartobliwe obrazki

9 Obrazki mniej żartobliwe

10 Teraz zaprezentuje krótki wierszyk o Świętym Mikołaju.

11 Wierszyk Haliny Szal Zakopanego ma narty i klocki lego.
A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty, choć czasem smutno świętemu, że nikt prezentu nie da Jemu. Halina Szal 6 grudnia- jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie, dźwiga swój worek niezmordowanie, i każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Bartka-sanki i figurkę dla Zuzanki. Kasi książkę da z obrazkami i lakę Barbie z ubrankami. Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki Bliźniaczką z Kocka da dwa szaliczki. Jasiowi puzzle, drewniane klocki, Mateuszowi- wóz strażacki, a dla Jędrusia z

12 Wykonanie

13 NAPISY KOŃCOWE Wykonała: Katarzyna Piotrowska
ze Szkoły Podstawowej nr.118 Im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego Źródła: Internet książki KONIEC!!!


Pobierz ppt "Historia o Świętym Mikołaju wszystko po kolei!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google