Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święta Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie obok Wielkanocy jest najuroczyściej obchodzonym świętem. Jest to święto rodzinne, przeważnie spędzane w gronie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święta Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie obok Wielkanocy jest najuroczyściej obchodzonym świętem. Jest to święto rodzinne, przeważnie spędzane w gronie."— Zapis prezentacji:

1 Święta Bożego Narodzenia

2 Boże Narodzenie obok Wielkanocy jest najuroczyściej obchodzonym świętem. Jest to święto rodzinne, przeważnie spędzane w gronie najbliższych ludzi - sięga tradycjami dawnych czasów. Do wieczerzy wigilijnej zasiadano z zapadnięciem zmroku, z chwila ukazania sie pierwszej gwiazdy pilnie wypatrywanej przez dzieci. Zaczynano od dzielenia sie opłatkiem połączonym ze składaniem sobie życzeń. Piękny ten zwyczaj zachował sie w Polsce do czasów obecnych. Dla dzieci jest to chyba najpiękniejszy wieczór w roku, w którym atmosfera baśni urzeczywistnia sie na parę godzin, gdy pod pięknie ubrana choinka, w świetle kolorowych światełek znajdują prezenty o których marzyły.

3

4

5

6 Kolęda to pieśń bożonarodzeniowa, utrzymana w temacie ściśle religijnym, natomiast pastorałka nawiązuje do życia codziennego. Pastorałka w odróżnieniu od kolędy nie jest wykorzystywana w nabożeństwach. Najpopularniejszą kolędą jest,,Cicha noc, a pastorałką,,Oj maluśki,maluśki.

7

8

9

10 Materiały znalezione w : http://www.google.pl/search? q=boże+narodzeni http://www.google.pl/search? q=boże+narodzeni http://www.polishcent er.org/Christmas/TRAD YCJE.htm Wykonały:Julia Trzyszczyk, Karolina Kaczmara


Pobierz ppt "Święta Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie obok Wielkanocy jest najuroczyściej obchodzonym świętem. Jest to święto rodzinne, przeważnie spędzane w gronie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google