Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja multimedialna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja multimedialna"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja multimedialna
Dogoterapia- wspomaganie rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

2 […] towarzyszą nam zawsze i wszędzie, pomagają w codziennym trudzie,
dając nam czystą radość, bez nich człowiek czułby się źle na tym świecie, bo ileż radości daje tak piękna i rozumna istota jak pies. ggggggg Ks. Jan Twardowski

3 Co to jest dogoterapia To rodzaj terapii polegającej na nawiązaniu więzi psychicznej ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie oraz korzystnie wpływa na rozwój psychospołeczny. Kontakt z psem umożliwia głęboki relaks, powodując lepsze samopoczucie.

4 Obecność psa wprowadza do terapii spontaniczność, radość i daje poczucie bezpieczeństwa.
Pies nie ocenia po wyglądzie oraz sposobie wysławiania się, nie wyznacza norm, kocha nas za to że jesteśmy. Akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy. Jest oddany i wierny.

5 Towarzystwo psa, który jest niezwykle tolerancyjny, sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie.
Pies uczestniczący w zajęciach ułatwia pokonanie oporu przed nawiązaniem kontaktu, rozwija zdolności dzieci do uczenia się.

6 Zajęcia ze zwierzęciem skierowane są zarówno dla dzieci zdrowych jak również z deficytami rozwojowymi, u których między innymi występuje: porażenie mózgowe autyzm zespół Downa deficyt uwagi ( ADHD )

7 zaburzenia rozwoju motorycznego zespół wiotkiego dziecka opóźnienie umysłowe zanik mięśni

8 Istnieje co najmniej pięć powodów, dla których pies tak doskonale spełnia się w roli przyjaciela i terapeuty: Pies nie ocenia – pies akceptuje. Nie zwraca uwagi na niedoskonałości wyglądu, mowy czy ruchów. Akceptuje wszystkie nasze nastroje i emocje, zawsze wysłucha i nigdy nas nie krytykuje. Pies nie wyznacza reguł i granic – oczekuje i reaguje na każdą próbę nawiązania kontaktu i na każdy sygnał do zabawy. Pilnie zwraca uwagę na to co mówi dziecko.

9 Pies nie oczekuje – pies daje
Pies nie oczekuje – pies daje. Daje pyszczek do pogłaskania, uszy do ciągnięcia, całego siebie do przytulania, niczego nie przyrzeka, ale wszystko spełnia. Pies nie zabrania – pies pozwala. Pozwala zaglądać sobie do ucha, wkładać paluszki do pyska, odbierać zabawki. Pies nie stawia warunków – pies kocha nas bezwarunkowo. Niezależnie od tego , czy odniesiemy sukces czy porażkę. Od pyska do ogona pokazuje, że chce być z nami – na dobre i złe.


Pobierz ppt "Prezentacja multimedialna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google