Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biofeedback – jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biofeedback – jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować."— Zapis prezentacji:

1 Biofeedback – jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. beta – zwykle w niej przebywamy podczas dnia alfa (ang. alpha) – w twórczych stanach inspiracji, występują przy pozytywnym myśleniu delta -podczas snu

2 Technologia stworzona w Amerykańskim Centrum Badań Kosmicznych.
Wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności. Wykorzystywana jako element treningu sportowców do zwalczania stresu i napięcia.

3 Sekrety które uczyniły z Adama Małysza mistrza świata
Sekrety które uczyniły z Adama Małysza mistrza świata Sukcesy skoczka narciarskiego Adama Małysza były w dużej części zasługą stosowanej przez jego psychologa terapii biofeedback. Metoda biofeedback to jeden z elementów, który wchodził w skład treningu Adama Małysza, ale miał niezwykle istotny wpływ na jego sukcesy. Pozwalał mu się wyciszyć i skupić przed skokami, a to bywa w sporcie decydujące.

4 Biofeedback, Neurofeedback Precyzyjne urządzenia mierzą fizjologiczne aktywności takie jak fale mózgowe, czynność serca, aktywność mięśni i temperaturę skóry. Instrumenty te bezzwłocznie  zwracają  dokładną ‘informację zwrotną’ do użytkownika. Pacjent uczy się kontroli nad emocjami.

5

6 Terapia dla dzieci z: problemami szkolnymi, ADHD, ADD, dysleksją,
zaburzeniami uczenia, stanami lękowymi, tikami, migreną, Jako forma wspomagania osób: z zespołem Aspergera, w stanach pourazowych, w zaburzeniach depresyjnych, w  przewlekłych bólach głowy, z epilepsją, doświadczających przewlekłego stresu

7 Możliwości wykorzystania biofeedback:
Zdrowie i relaks  odprężyć się i zlikwidować stres,  szybko odzyskać energię,  poprawić samopoczucie i odświeżyć umysł. Nauka Wykorzystany w przerwach podczas nauki lub pracy poprawia koncentrację i zapamiętywanie, przyśpieszyć naukę dowolnego materiału (super learning) przy pomocy nagrań dokonanych przez osobę uczącą się, może być również używany podczas nauki z wykorzystaniem specjalnych kursów językowych. Kreatywność zwiększyć kreatywność.

8 Gry wideo (Blue Watcher Games)
Steruj grą używając jedynie myśli. Czy potrafisz zobaczyć, a następnie powiększyć piłkę jedynie myślami?

9 Forest Spraw aby na ekranie pojawiły się sześciany, a może potrafisz jeszcze zmienić ich kolory albo doprowadzić by zmieniły swoją prędkość?

10 Arkanoid Piłeczka potrafi usuwać klocki ale to Ty musisz myślami sprawić aby zaczęła się poruszać.

11 Nagrywanie Każda sesja jest automatycznie nagrywana – porównanie wyników.


Pobierz ppt "Biofeedback – jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować."

Podobne prezentacje


Reklamy Google