Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii
Północna część gminy Tomaszów Lubelski Osoby pełniące obowiązki Wójta gminy Tomaszów Lubelski: Marian Łysiak - 12 VI- 03 VIII 1990r. Antoni Wawryca - 10VIII-1990- Gmina Tomaszów Lubelski

2 Sabaudia Sabaudia – wieś w Polsce położona w województwie Lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Tomaszów Lubelski. Wieś położona w środkowej części gminy Tomaszów Lubelski, w obrębie roztocza. Początki miejscowości łączone są z dwiema datami: z rokiem 1784 kiedy na gruntach Rogóźna powstała kolonia niemiecka- Szwabówka ( R. Orłowski 1963 s. 38). Druga data związana jest ze Słownikiem Geograficznym Królestwa Polskiego, który podaje, że wieś została założona w roku 1840 przez osadników niemieckich na wykarczowanych gruntach Ordynacji Zamoyskiej. W Sabaudii znajduje się Zespół Szkół Publicznych imienia Ordynacji Zamoyskiej, które to imię zostało nadane w 17 maja 2007 roku. Liczba ludności na dzień dzisiejszy wynosi 559.

3 Majdanek Majdanek – wieś położona w północnej części gminy Tomaszów Lubelski w obrębie Roztocza. Miejscowość jako wieś istnieje stosunkowo krótko i powstała zapewne na gruntach folwarku Majdanek po II wojnie światowej. Aktualna liczba ludności wynosi 196 osób.

4 Górno Górno –Wieś położona w północnej części gminy Tomaszów Lubelski, w obrębie Roztocza. Wieś ta powstała prawdopodobnie po II wojnie światowej. Aktualna liczba ludności wynosi 136 osób.

5 Wieprzowe Jezioro Wieprzowe Jezioro – Wieś położona w północnym skraju gminy Tomaszów Lubelski u źródeł rzeki Wieprz, w obrębie Roztocza. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1558 roku kiedy należała do Piotra Marcinowskiego. Liczba ludności na dzień dzisiejszy wynosi 139 osób.

6 Rekonstrukcja Bitwy pod Tomaszowem w Dąbrowie Tomaszowskiej
Dąbrowa Tomaszowska Dąbrowa Tomaszowska- gmina Tomaszów Lubelski, powiat Tomaszów Lubelski. Wieś położona w północnej części gminy w obrębie Roztocza. Miejscowość o bardzo młodej metryce. Powstała zapewne dopiero około połowy XX wieku, a pierwszy raz jej nazwa występuje w spisie miejscowości z roku 1952. Rekonstrukcja Bitwy pod Tomaszowem w Dąbrowie Tomaszowskiej

7 Budynek starej szkoły. Wywiad z Panią Dyrektor Beatą Gromek-Dzida:
Jak wyglądała dawna szkoła? Jakie były jej warunki? „(…)tamten stary budynek miał dwie duże sale lekcyjne, malutką bibliotekę, kuchnie, na korytarzu znajdowała się szatnia dla dzieci. To wszystko było stare, bardzo zniszczone(…). Była to jedna z niewielu szkół, w której nie było łazienki na miejscu. W jednej z sal był tylko kran z wodą. W takich warunkach trudno było pracować a małym dzieciom trudno było się uczyć.” Szkoła w naszej miejscowości istnieje od roku 1916, lekcje prowadzone były w prywatnych domach. Budynek szkoły podstawowej został zbudowany w 1947/48r.

8 Historia naszej szkoły
Wywiad z Panią Dyrektor Beatą Gromek-Dzida Co spowodowało, że podjęto decyzję o budowie nowej szkoły? „Warunki w starej szkole były bardzo złe, rodzice nie chcieli by ich dzieci uczyły się w takim miejscu, to też bardzo prosili, mobilizowali władze, dyrektorów szkoły do podjęcia decyzji, która rozwiązałaby ten problem, nie było sensu przebudowywać tamtego budynku, więc obecny Wójt Gminy Pan Antoni Wawryca podjął decyzję o wybudowaniu nowej szkoły w Sabaudii” Jaki był wkład społeczeństwa w budowę szkoły? „Miejscowa ludność mając na względzie budowę nowej szkoły przy współpracy z cegielnią zorganizowała przekazanie pewnej ilości cegły na wyżej wymieniony cel. Zgromadzony materiał przeszkadzał w wykonaniu pierwszych prac wykopowych przy budowie, więc czynem społecznym mieszkańcy przenieśli cegłę w odpowiednie miejsce tak aby można było wykorzystać ją w trakcie budowy. Społeczność lokalna wykazała się dużym zaangażowaniem podczas prac porządkowych i przygotowawczych do otwarcia nowej szkoły. Mieszkańcy uporządkowali cały teren przed szkołą i wewnątrz budynku. Ukwiecono wszystkie sale lekcyjne i ozdobione wejście do szkoły.” Jak długo budowano szkołę? „W roku 1994 odbył się konkurs na projekt nowej szkoły. Konkurs zastał rozstrzygnięty, i wybrano projekt który jest lustrzanym odbiciem szkoły w Zimnie. Jesienią 1994 roku, rozpoczęły się pierwsze prace przygotowujące teren do budowy. W 1998 roku odbyło się już uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie drzwi nowej szkoły. Na uroczystość tą zaproszone zostały najwyższe władze gminy, przedstawiciela oświaty.” Uroczyste otwarcie szkoły Na placu budowy. W dniu 23 września 1998r. odbyło się poświęcenie i otwarcie nowej szkoły. Święcenia Szkoły przeprowadził Bp Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński. Uroczyste przecięcie wstęgi dokonał Wójt gminy Tomaszów Lubelski pan Antoni Wawryca wraz z panią dyrektor Beatą Gromek-Dzida

9 Powstanie Gimnazjum Wywiad z aktualną Panią Dyrektor Ewą Magdziak
Spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z wójtem Gminy Tomaszów Lub. Antonim Wawrycą na temat funkcji i struktur samorządu terytorialnego oraz historii naszej gminy.

10 Nadanie imienia szkole.
17maja 2007 roku obchodziliśmy jeden z najważniejszych dni naszej szkoły. Na mocy Uchwały Rady Gminy w Tomaszowie Lubelskim otrzymaliśmy imię patrona oraz sztandar. Naszą uroczystość uświetniły swoją osobą bp Wacław Depo, Prezydent miasta Zamość Marcin Zamoyski (syn ostatniego ordynata), Wójt gminy Tomaszów Lubelski Antoni Wawryca i wielu znamienitych gości pełniących funkcje oświatowe, samorządowe oraz kościelne.

11 z reprezentującym nasz obszar gminy-Radnym Piotrem Wójtowiczem
Nasza Świetlica Wywiad z reprezentującym nasz obszar gminy-Radnym Piotrem Wójtowiczem Jak pozyskiwano fundusze na budowę świetlicy? „Jeśli chodzi o świetlice w Majdanku została ona zbudowana w 1974 roku, ma już swoją historię. Pieniądze na poprawienie jej wyglądu i zakup sprzętu otrzymaliśmy z 1%, przekazanego przez społeczeństwo dla świetlicy. Urząd Gminy również bardzo nam pomógł w tym zakresie.”

12 Utwardzenie drogi na Majdanku
Przebudowa Dróg… Powstanie nowych dróg w zachodniej części Sabaudii (Pardasówka) Utwardzenie drogi na Majdanku

13 Działalność socjalna i kulturalna na naszym terenie
Jak wygląda zapewnienie pomocy społecznej na naszym obszarze przez gminę? ,„Jeśli chodzi o tą materię, zajmuje się tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który jest kompetentny w tym zakresie. Udziela pomocy osobom ubogim poprzez np. dożywianie dzieci, podarowuje również paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenia” Mieszkaniec Dąbrowy Tomaszowskiej „Jeżeli chodzi o sprawy socjalne to gmina wywiązuje się w dużym stopniu ze swoich obowiązków. Pomagają mieszkańcom poprzez dofinansowywanie podręczników szkolnych oraz pomoc pieniężną i materialną (węgiel). Mieszkaniec Górna

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Paweł Baraniak 1994, kl. III gim Jakub Bobko 1994, kl. III gim Paulina Bubczyk 1994, kl. III gim Marta Niemczuk 1994, kl. III gim Agnieszka Gozdek ZSP im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii Grzegorz Gwozda Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Klaudia Krawczyk 1996, kl. I gim Patrycja Paczos kl. I gim Patryk Kapuśniak 1996, kl. I gim Kinga Błajda ZSP im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii Grzegorz Gwozda Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google