Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z szacunku do siebie, czyli obrazu samego Boga

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z szacunku do siebie, czyli obrazu samego Boga"— Zapis prezentacji:

1 Z szacunku do siebie, czyli obrazu samego Boga
DBAJ O SIEBIE Z szacunku do siebie, czyli obrazu samego Boga

2 PO PROSTU

3 "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz"

4 WIEM CO JEM Najważniejsze wskazówki:
pamiętaj, aby spożywać 5 posiłków w ciągu dnia pamiętaj, że Twój żołądek to nie śmietnik – jedz zdrowo dzień zaczynaj od śniadania wieczorem jedz najpóźniej 2-3 godziny przed snem pij co najmniej 2 litry wody dziennie lub innych niesłodzonych i niegazowanych napojów

5 ZASMAKUJ W ZDROWIU

6 ZASMAKUJ W ZDROWIU

7 PROSTE A WAŻNE ZMIANY

8

9 ZADBAJ O SEN Bardzo ważne jest, by dać swojemu organizmowi odpocząć. Sen jest czasem naturalnej regeneracji organizmu, zwłaszcza umysłu i układu nerwowego. Odbudowie ulegają uszkodzone tkanki. Stymulowane są neurony nieużywane za dnia, normalizuje się poziom hormonów. Nieprzespane noce utrudniają dzienne funkcjonowanie, pogarszają samopoczucie i sprzyjają osłabieniu. Wiąże się to również z podatnością na choroby – od zwykłego przeziębienia, przez cukrzycę i choroby serca, po depresję.

10 RUCH TO ZDROWIE Nie każdy wie, że podczas aktywności fizycznej zyskuje nie tylko nasze ciało, ale i umysł. W naszym mózgu wytwarzane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, odpowiadające za uczucie błogostanu. Ćwiczenia odstresowują, normują fazy dobowe snu, stabilizują ciśnienie tętnicze krwi, zmniejszają napady lęku i paniki, obniżają poziom cholesterolu, poprawiają wydolność płuc oraz przemianę materii, co skutkuje szybszym usuwaniem toksyn z organizmu i lepszym wchłanianiem substancji odżywczych.

11 DAJ SOBIE CHWILĘ W ciągu całego, zabieganego dnia znajdź kwadrans dla siebie. Codzienna, 15 minutowa aktywność fizyczna w jakiejkolwiek formie naprawdę przynosi zdrowotne korzyści. Umysł potrzebuje świeżego powietrza, chwili wytchnienia i ciszy. Warto o tym pamiętać i zmusić się do codziennego spaceru, nawet jeśli ma on trwać krótko. Zapewne myślisz teraz „nie mam na to czasu”, to może zamiast na małe zakupy wybrać się samochodem, lepiej przejść się na piechotę, a drogę do pracy pokonywać rowerem.

12 NASZE POTRZEBY WEDŁUG MASLOWA

13 Prosiłem o siłę, bym mógł coś osiągnąć,
otrzymałem słabość, bym mógł być posłuszny. Prosiłem o zdrowie, bym mógł czynić większe dzieła; otrzymałem ułomność, bym mógł czynić dzieła lepsze. Prosiłem o bogactwa, bym mógł być szczęśliwym; otrzymałem ubóstwo, abym mógł być mądry. Prosiłem o władzę, bym mógł być chwalony pośród ludu; otrzymałem niemoc, bym mógł odczuć potrzebę Boga. Prosiłem o wszystko, bym mógł cieszyć się życiem; otrzymałem życie, bym mógł cieszyć się wszystkim. Nie otrzymałem niczego, o co prosiłem, lecz otrzymałem wszystko, czego pragnąłem!

14 Bądź blisko z rodziną i przyjaciółmi Dokonuj świadomych wyborów
BĄDŹ SZCZĘŚLIWY Myśl pozytywnie Bądź wdzięczny Bądź hojny Kochaj to co robisz Bądź blisko z rodziną i przyjaciółmi Dokonuj świadomych wyborów Dąż do celu i nigdy się nie poddawaj Pamiętaj, że nie chodzi o bycie najlepszym, tylko o bycie lepszym, niż wczoraj

15 UŚMIECHNIJ SIĘ Ta prosta czynność może wiele zmienić w naszym życiu. Osoba, która się szeroko uśmiecha, sprawia wrażenie osoby otwartej, gotowej podzielić się częścią siebie. W dodatku, naukowcy twierdzą, że częste uśmiechanie się wpływa dobroczynnie nie tylko na naszą psychikę, ale również na zdrowie. Dawaj szczęście innym, właśnie poprzez uśmiech. Niech to będzie nieodłączna część Twojego sposobu tworzenia relacji z innymi. Nie będziesz długo czekać, aż całe pokłady szczęścia w rewanżu pojawią się u Ciebie.

16 JEDYNE CO TAK NAPRAWDĘ MASZ, TO WŁAŚNIE TA CHWILA - PRZEŻYJ JĄ JAK NAJLEPIEJ POTRAFISZ I DOCEŃ TO CO MASZ

17 PAMIĘTAJ, ŻE KAŻDY TWÓJ DZIEŃ TO SZANSA DO ZROBIENIA CZEGOŚ DOBREGO
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Katarzyna Charytanowicz kl. II „a” I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku


Pobierz ppt "Z szacunku do siebie, czyli obrazu samego Boga"

Podobne prezentacje


Reklamy Google