Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści: 1.Co to jest bierny odpoczynek 2. Sen 3. Czytanie książek 4. Korzystanie z komputera 5. Oglądanie telewizji 6. Rozwiązywanie krzyżówek 7.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści: 1.Co to jest bierny odpoczynek 2. Sen 3. Czytanie książek 4. Korzystanie z komputera 5. Oglądanie telewizji 6. Rozwiązywanie krzyżówek 7."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści: 1.Co to jest bierny odpoczynek 2. Sen 3. Czytanie książek 4. Korzystanie z komputera 5. Oglądanie telewizji 6. Rozwiązywanie krzyżówek 7. Gry planszowe 8. Gorąca kąpiel 9. Zakończenie

3 Co to jest bierny odpoczynek? Odpoczynek bierny jest jedną z form relaksu, która ma na celu zmniejszenie obciążenia wszystkich mięśni, które przeciążamy fizycznie na co dzień. W skrócie : jest to maksymalne ograniczenie aktywności mięśniowej i umysłowej do minimum.

4 Sen Sen ma bardzo duże znaczenie w regeneracji sił i jest jedną z najbardziej efektownych form odpoczynku biernego. Warto pamiętać jednak, aby w dzień czas snu nie przekraczał godziny.

5 Czytanie książek Książki: -pomagają nam rozwijać język i słownictwo. -dostarczają nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, -dodają nam rozrywkę i emocje. Mogą rozśmieszyć lub zasmucić. - wyrabiają w nas umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.

6 Korzystanie z komputera Ostatnio coraz częściej wiele osób dla relaksu korzysta z komputera. Przy komputerze można nie tylko grać. Można również porozmawiać ze znajomymi przez skypa z możliwością widzenia drugiej osoby.

7 Oglądanie telewizji Telewizja wkroczyła w codzienne życie milionów ludzi i zajmuje w nim ważne miejsce. Po ciężkim dniu czasami dobrze jest odpocząć leżąc na kanapie i w spokoju obejrzeć telewizję.

8 Gry planszowe Grając w gry planszowe można naprawdę miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. To bardzo również rozwija nasz umysł. Niestety planszówki coraz bardziej odchodzą w niepamięć.

9 Gorąca kąpiel Gorąca kąpiel może pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie i samopoczucie. Delikatne światło świec, cicha muzyka i relaksujące ciepło... W wolnej chwili zafunduj ucztę swoim zmysłom i ciału. Napełnij wannę suszonym rozmarynem, a otrzymasz zastrzyk energii, jak po szybkim prysznicu.

10 Jakub Nowicki


Pobierz ppt "Spis treści: 1.Co to jest bierny odpoczynek 2. Sen 3. Czytanie książek 4. Korzystanie z komputera 5. Oglądanie telewizji 6. Rozwiązywanie krzyżówek 7."

Podobne prezentacje


Reklamy Google