Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 prostych kroków by poprawić pamięć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 prostych kroków by poprawić pamięć"— Zapis prezentacji:

1 10 prostych kroków by poprawić pamięć
Pracuj z głową !!!

2 1. Czytaj książki 1. Czytaj książki – aby zachować aktywność umysłową na długie lata nie trzeba wykonywać skomplikowanych super tajnych technik. Wystarczą tak proste rzeczy jak czytanie książek.

3 2. Wykonuj jedno zadanie 2. Wykonuj jedno zadanie jednocześnie – kiedy chcesz wykonywać wiele zadań jednocześnie tak naprawdę niczego nie zrobisz do porządku. Wykonuj zadania po kolei, bądź świadom tego co robisz i koncentruj się tylko na tym jednym, konkretnym zadaniu.

4 3. Wizualizacje, mnemotechniki, mapy myśli
3. Wizualizacja i mnemotechniki – wizualizacja i stosowanie technik zapamiętywania w codziennym życiu jest bardzo przydatne.

5 4. Pracuj w ciszy 4. Znajdź ciche miejsce – nie ważne czy chcesz czytać dla relaksu czy uczyć się nowych rzeczy, czy rozwiązywać zadania matematyczne-w każdej z tych opcji potrzebujesz swojego miejsca do nauki.

6 5. Pij wodę w czasie nauki 5. Pij wodę – Ludzkie ciało składa się w 90% z wody. Jest podstawowym składnikiem krwi, oczyszcza organizm z toksyn i chroni ciało przed nadmiernym przegrzaniem.

7 6. Uporządkuj swoje miejsce pracy
6. Zrób porządek – ludzie uporządkowani mają lepszą pamięć niż Ci, u których panuje bałagan i chaos.

8 7. Rozwijaj się kreatywnie
7. Rozwijaj kreatywność - kiedy spędzasz rutynowo dzień i wykonujesz te same zadania Twój mózg się nudzi.

9 8. Zapanuj nad swoim stresem
8. Inteligencja emocjonalna – naucz się radzić sobie ze stresem. Kiedy się stresujesz świadomie pogarszasz swoją pamięć.

10 9. Bądź wyspany 9. Wysypiaj się - jakość snu wpływa na mózg i jego prawidłowe funkcjonowanie. Podczas snu mózg przetwarza i analizuje wszystko, co wydarzyło się bieżącego dnia.

11 10. Ruch to zdrowy duch 10. Ruszaj się – „w zdrowym ciele zdrowy duch”. W czasie pracy lub nauki zrób przerwę i wyjdź na spacer.

12 11. Bądź skupiony 11. Skupienie – kiedy jesteś uważny i skoncentrowany znacznie łatwiej przyjdzie Ci pamiętanie pewnych rzeczy.


Pobierz ppt "10 prostych kroków by poprawić pamięć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google