Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pracuj z głową !!!. 1. Czytaj książki – aby zachować aktywność umysłową na długie lata nie trzeba wykonywać skomplikowanych super tajnych technik. Wystarczą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pracuj z głową !!!. 1. Czytaj książki – aby zachować aktywność umysłową na długie lata nie trzeba wykonywać skomplikowanych super tajnych technik. Wystarczą"— Zapis prezentacji:

1 Pracuj z głową !!!

2 1. Czytaj książki – aby zachować aktywność umysłową na długie lata nie trzeba wykonywać skomplikowanych super tajnych technik. Wystarczą tak proste rzeczy jak czytanie książek.

3 2. Wykonuj jedno zadanie jednocześnie – kiedy chcesz wykonywać wiele zadań jednocześnie tak naprawdę niczego nie zrobisz do porządku. Wykonuj zadania po kolei, bądź świadom tego co robisz i koncentruj się tylko na tym jednym, konkretnym zadaniu.

4 3. Wizualizacja i mnemotechniki – wizualizacja i stosowanie technik zapamiętywania w codziennym życiu jest bardzo przydatne.

5 4. Znajdź ciche miejsce – nie ważne czy chcesz czytać dla relaksu czy uczyć się nowych rzeczy, czy rozwiązywać zadania matematyczne-w każdej z tych opcji potrzebujesz swojego miejsca do nauki.

6 5. Pij wodę – Ludzkie ciało składa się w 90% z wody. Jest podstawowym składnikiem krwi, oczyszcza organizm z toksyn i chroni ciało przed nadmiernym przegrzaniem.

7 6. Zrób porządek – ludzie uporządkowani mają lepszą pamięć niż Ci, u których panuje bałagan i chaos.

8 7. Rozwijaj kreatywność - kiedy spędzasz rutynowo dzień i wykonujesz te same zadania Twój mózg się nudzi.

9 8. Inteligencja emocjonalna – naucz się radzić sobie ze stresem. Kiedy się stresujesz świadomie pogarszasz swoją pamięć.

10 9. Wysypiaj się - jakość snu wpływa na mózg i jego prawidłowe funkcjonowanie. Podczas snu mózg przetwarza i analizuje wszystko, co wydarzyło się bieżącego dnia.

11 10. Ruszaj się – w zdrowym ciele zdrowy duch. W czasie pracy lub nauki zrób przerwę i wyjdź na spacer.

12 11. Skupienie – kiedy jesteś uważny i skoncentrowany znacznie łatwiej przyjdzie Ci pamiętanie pewnych rzeczy.


Pobierz ppt "Pracuj z głową !!!. 1. Czytaj książki – aby zachować aktywność umysłową na długie lata nie trzeba wykonywać skomplikowanych super tajnych technik. Wystarczą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google