Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dbaj o zdrowie, jak bogowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dbaj o zdrowie, jak bogowie."— Zapis prezentacji:

1 Dbaj o zdrowie, jak bogowie.
Prezentacja przygotowana w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

2 Człowiek jest stworzony do aktywności fizycznej i zużywania energii.
Zawsze gdy organizm ludzki jest aktywny fizycznie wykorzystuje energię zawartą w pożywieniu oraz energię z węglowodanów i tłuszczy skumulowanych w naszych ciałach. Aby utrzymać prawidłową masę ciała, bilans energetyczny powinien być równy, czyli powinno się zużywać tyle energii ile spożył organizm.

3

4 Bądź aktywny! „Aktywność fizyczna jest biologiczną potrzebą człowieka”
Aktywność fizyczna to podstawa zdrowego i radosnego życia. Prowadź zdrowy styl życia… Abyś mógł się nim w pełni cieszyć.

5

6 PODEJMIJ WYZWANIE Zawsze myśl pozytywnie i żyj aktywnie.
Wyobraź sobie świat w ruchu i uwolnij pozytywną energię. Unikaj siedzącego stylu życia. Stosuj zbilansowaną dietę i prawidłowo się odżywiaj. Żyj w zgodzie z naturą i utrzymuj więź z przyrodą.

7

8 OSIĄGAJ CELE Aktywność fizyczna wiąże się nie tylko z lepszą kondycją, smuklejszą sylwetką czy lepszym samopoczuciem ale również ze zdrowiem. Regularne uprawianie sportu, niekoniecznie wyczynowego to podstawa profilaktyki wielu chorób, w tym chorób układu krążenia czy układu kostnego.

9 Zachęć swoich przyjaciół do prowadzenia aktywnego stylu życia!

10 Wybierz taką formę aktywności ruchowej, która będzie dla Ciebie zabawą, a nie obowiązkiem.

11 Propozycje na ruch w szkole oraz po szkole.
Chodź pieszo. Do szkoły, do sklepu, do znajomych. Bierz aktywny udział w zajęciach z wychowania fizycznego. Poszalej na dyskotece. Wyjdź na basen, na siłownię, do parku. Wyprowadź psa na spacer. Wstań wcześniej aby poćwiczyć lub pobiegać. Chodź po schodach. Zagraj w kręgle.

12 Aktywność fizyczna wypływa na Twoje zdrowie.
Wzmacnia serce, dzięki czemu jest ono bardziej wytrzymałe Sprzyja pozbyciu się tkanki tłuszczowej Poprawia ukrwienie mózgu oraz procesy koncentracji i uwagi Poprawa własnego „ja”, optymizm Lepsze wykorzystanie pojemności płuc I wiele innych…

13 Zużycie energii w kcal/godz. dla osoby o wadze 60 kg:
Szybkie bieganie- 700 kcal Gra w piłkę nożną- 610 kcal Aerobic- 480 kcal Jazda na rowerze- 570 kcal Taniec- 550 kcal Pływanie- 326 kcal Kręgle- 210 kcal Sprzątanie- 160 kcal Siedzenie- 100 kcal

14 PAMIĘTAJ! Około 45-60 minut umiarkowanej intensywnej aktywności
fizycznej dziennie jest niezbędne by zapobiegać nadwadze i otyłości. Jedną z głównych celów aktywności fizycznej jest samodoskonalenie. Nie kładź nacisku na bycie najlepszym czy wygrywanie. Młodzież potrzebuje więcej ruchu. Określ sobie realistyczne cele związane z aktywnością ruchową, które są dla Ciebie odpowiednie i które możesz osiągnąć. Aktywność fizyczna może przybierać różne formy. Począwszy od spacerów do uprawiania sportów zespołowych.

15 Aby aktywność fizyczna przynosiła odpowiednie efekty musi być systematyczna.

16 Dziękuję bardzo za uwagę!
Przygotowała Monika Seruga. Uczennica 2-giej klasy Technikum Żywienia z ZSP w Czchowie.


Pobierz ppt "Dbaj o zdrowie, jak bogowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google