Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada- Czterolistna koniczyna NA SZCZĘŚCIE - tym razem dla wszystkich, którzy chcą rzucić nałóg

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada- Czterolistna koniczyna NA SZCZĘŚCIE - tym razem dla wszystkich, którzy chcą rzucić nałóg"— Zapis prezentacji:

1 Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada- Czterolistna koniczyna NA SZCZĘŚCIE - tym razem dla wszystkich, którzy chcą rzucić nałóg http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSoC09tPDlT6B VHdhT6Ln7FrcLAFlUR64dxbxMjBflnKFIzyACiOg

2 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie

3 Alkohol, tytoń, narkotyki to używki. Wiemy, że nie są zdrowe – sami zobaczcie!

4 http://www.psse.skierniewice.com.pl/Portals/103 9/Aktualno%C5%9Bci/2007-11- 13/zwiazki_chemiczne.jpg

5 http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfZtQEhTlFO4843buaD6HCEbfqfRKY3zyQBtfoRe1grU_r9 Jl4

6 http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXJKGRr- N8fV5KFtNGUX8YRYhSv1UdRcHiKl19XymhzT8M2AyY

7

8

9

10

11

12

13

14 Tytoń straszny, tytoń zły, bo od niego żółkną kły. Kto pali trawkę, ten ma głupawkę. Zadajesz swemu sercu mocne ciosy, gdy sięgasz po papierosy. Wszędzie palisz, wszystkich trujesz i życiem innych się nie przejmujesz. Gdy cię ktoś spyta: palisz czy nie? Powiedz po prostu: Nie, bo to jest złe! Szalenie kocham niepalenie. Hej Polacy, bądźcie z nami, a nie z tymi palaczami! Dużo się myj i świeżym powietrzem żyj. Hej palaczu! Rzuć palenie, bo to ci szkodzi szalenie!

15 Częste picie skraca życie. Picie wódki, wina, piwa niszczy to, co zwie się rodzina. Nie pij piwa, a będziesz szczęśliwa. Ciężkie jest życie pijaka, ciągle źle się czuje i życie swe pod monopolowym marnuje. Gdy tata pije, to dzieci bije. Kto pije, ten długo nie pożyje. Mietek palił, pił i ćpał. Pracę stracił, został sam.

16 Szumią lasy, wody knieje, że myśli o nałogach wiatr w mądrej głowie rozwieje. Gdy wciągasz kokę, to jesteś ćwokiem. Nałóg się pojawi, gdy w twym życiu narkotyk się zjawi. Narkotyk to samo zło, więc nie zażywaj go. Kto w nałogi popadnie, ten szybko do grobu wpadnie. Jedna dawka, jedna chwila, jeden zastrzyk i mogiła. Przez narkotyki i picie zmarnujesz swoje życie.

17 Dziękujemy za uwagę To my- uczniowie ZS w Stępinie


Pobierz ppt "Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada- Czterolistna koniczyna NA SZCZĘŚCIE - tym razem dla wszystkich, którzy chcą rzucić nałóg"

Podobne prezentacje


Reklamy Google