Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada”-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada”-"— Zapis prezentacji:

1 „Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada”-
Czterolistna koniczyna NA SZCZĘŚCIE - tym razem dla wszystkich, którzy chcą rzucić nałóg  „Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada”- Materiały przygotowane, odszukane, wypracowane przez uczniów Zespołu szkół w stępinie

2 Co to jest zdrowie? W konstytucji z 1946 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła zdrowie jako „stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie wyłącznie brak choroby lub niedomagania (ułomności)[1]”. W ostatnich latach definicja ta została uzupełniona o sprawność do „prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego” a także wymiar duchowy[2][3]. zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów zdrowie psychiczne – a w jego obrębie: zdrowie emocjonalne – zdolność do rozpoznawania uczuć, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją zdrowie umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobiste 'credo', zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi.

3 Alkohol, tytoń, narkotyki to używki
Alkohol, tytoń, narkotyki to używki. Wiemy, że nie są zdrowe – sami zobaczcie!

4 Związki chemiczne zawarte w dymie tytoniowym
Związki chemiczne zawarte w dymie tytoniowym

5 To jest „dom” osoby, która spożywa za dużo alkoholu
To jest „dom” osoby, która spożywa za dużo alkoholu

6 Skutki brania narkotyków
Skutki brania narkotyków

7 Przestroga mateusza- ucznia kl. IIG

8 Antyreklama wyrobów alkoholowych i tytoniowych- plakaty wykonane przez uczniów zespołu szkół w Stępinie

9 Uczniowie klasy III Uczniowie klasy II

10 Eryk- uczeń kl. IIG, Gabrysia – uczennica kl. IV

11 Uczniowie Klasy I Uczennice klasy V

12 Uczennice klasy IIG, Uczniowie klasy VI

13 Rymowanki powszechnie znane lub wymyślane przez nas – uczniów ZS w stępinie

14 o paleniu Tytoń straszny, tytoń zły, bo od niego żółkną kły.
Kto pali trawkę, ten ma głupawkę. Zadajesz swemu sercu mocne ciosy, gdy sięgasz po papierosy. Wszędzie palisz, wszystkich trujesz i życiem innych się nie przejmujesz. Gdy cię ktoś spyta: palisz czy nie? Powiedz po prostu: Nie, bo to jest złe! Szalenie kocham niepalenie. Hej Polacy, bądźcie z nami, a nie z tymi palaczami! Dużo się myj i świeżym powietrzem żyj. Hej palaczu! Rzuć palenie, bo to ci szkodzi szalenie!

15 o piciu Częste picie skraca życie.
Picie wódki, wina, piwa niszczy to, co zwie się rodzina. Nie pij piwa, a będziesz szczęśliwa. Ciężkie jest życie pijaka, ciągle źle się czuje i życie swe pod monopolowym marnuje. Gdy tata pije, to dzieci bije. Kto pije, ten długo nie pożyje. Mietek palił, pił i ćpał. Pracę stracił, został sam.

16 o narkotykach Szumią lasy, wody knieje, że myśli o nałogach wiatr w mądrej głowie rozwieje. Gdy wciągasz kokę, to jesteś ćwokiem. Nałóg się pojawi, gdy w twym życiu narkotyk się zjawi. Narkotyk to samo zło, więc nie zażywaj go. Kto w nałogi popadnie, ten szybko do grobu wpadnie. Jedna dawka, jedna chwila, jeden zastrzyk i mogiła. Przez narkotyki i picie zmarnujesz swoje życie.

17 To my- uczniowie ZS w Stępinie 
Dziękujemy za uwagę To my- uczniowie ZS w Stępinie 


Pobierz ppt "„Zdrowie nie siada, gdy się w nałogi nie popada”-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google