Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przecław City Piotr Klimek przedstawia: Historia i okolica centrum Przecławia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przecław City Piotr Klimek przedstawia: Historia i okolica centrum Przecławia."— Zapis prezentacji:

1

2 Przecław City Piotr Klimek przedstawia: Historia i okolica centrum Przecławia

3 Założyciele Pierwsza wzmianka o Przecławiu miała miejsce w XIII wieku. Pierwotnie tereny te należały do klasztoru żeńskiego a później do dynastii gryfitów. Stąd herbem tej gminy, w które leży Przecław jest biały krzyż na niebieskim tle obok gryfa. Najstarszym śladem cywilizacji są ruiny gotyckiego kościoła i otaczająca go fauna i flora.

4 Ciekawostka Do ciekawych rzeczy należy to, że w całej okolicy Przecławia znajduje się wiele budowli sakralnych. To potwierdza fakt katolickich korzeni tych terenów. Na utrzymanie całej organizacji kościelnej pracowali zamieszkujący tam chłopi i szlachta. Cały dorobek tej ludności zaginął po II wojnie światowej. Rozebrano zabytki i skradziono wszystko co można było. Przedwojenny kościół w Przecławiu

5 Okolica Przecław leży pięć kilometrów od niemieckiej granicy z państwem polskim. Sprawia to, że jest to teren korzystny dla małych i dużych inwestycji. Na dodatek władze naszej gminy nawiązały już kontakty z międzynarodowymi szkołami we Francji i Niemczech. Już o 2002 roku Zespół Szkół Publicznych w Przecławiu należy do europejskiej sieci szkół. Daje to możliwość rozwoju i wykształcenia.

6 Kraina jak z bajki.......

7 Komunikacja i transport Drogi w Przecławiu i okolicy są zmodernizowane i nowoczesne. Jazda jest przyjemna w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy. Bezpieczna i dobrze oznakowana trasa, oświetlone pasy i znaki drogowe. Nie ma problemu z komunikacją ze Szczecinem. Do Przecławia dojeżdża linia autobusowa 81 i linia nocna.

8 Przecław może pochwalić się swoimi osiągnięciami. W centrum wsi znajduje się kompleks sportowy. Wykonane przez niemiecką firmę boiska i stadion są bardzo wygodne i służą wszystkim zainteresowanym. Największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna.Funkcjonuje w Przecławiu na osobnym obiekcie piłkarka drużyna sportowa- VICTORIA Rolhurt 95. Do dyspozycji jest również hala sportowa wraz z całym wyposażeniem. SPORT

9 Czy wiesz, że w całej Polsce występuje kilka miejscowości o nazwie Przecław ? Ciekawe czy wszystkie założył ten sam pan towarzysz Mieszka pierwszego, kasztelan Przecław od którego wzięła się nazwa tych szlachetnych miejscowości ?!? Czy to możliwe???

10 Dla dociekliwych...... www.kolbaskowo.pl www.mapapolski.pl http://rolhurt.pl http://www.v95.prv.pl/ http://www.przeclawnnmp. szczecin.opoka.org.plhttp://www.przeclawnnmp. szczecin.opoka.org.pl

11 Przecław City KONIEC The end Fin Ende


Pobierz ppt "Przecław City Piotr Klimek przedstawia: Historia i okolica centrum Przecławia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google