Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 LAT WSPÓLNIE Samorząd Miasta Lublin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 LAT WSPÓLNIE Samorząd Miasta Lublin."— Zapis prezentacji:

1 20 LAT WSPÓLNIE Samorząd Miasta Lublin

2 "Niech tam sobie ze swej krasy cały świat słynie;
Z całej Polski wszak najpiękniej w naszym Lublinie! Bo przeszłością mi tu patrzy każdy zakątek, W którą stronę kroki zwrócić pełno pamiątek. Każdy gmach pociąga oczy, serce zachwyca; Najgodniejszą zaś uwagi stara dzielnica." Władysław Rawicki

3 Sięgając pamięcią 20 lat wstecz, można zauważyć jak wiele samorządy Lublina zrobiły dla tego miasta.
Co według Pani zmieniło się przez te 20 lat? Myślę, że zadbano nie tylko o samą wizytówkę miasta,którą jest Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto,ale również wygodę mieszkańców najstarszych dzielnic miasta tj:Kośminek, Ponikwoda, okolice Cukrowni Lubelskiej,dworzec PKP itd. Podłączono tam kanalizację i osuszono podmokłe tereny, założono sieć telefoniczną i doprowadzono wodę, aby mieszkający mogli korzystać z usług wodociągów, w nie z hydrantów miejskich.

4 Co zmieniło się w wyglądzie miasta?
Wszystkie te zmiany podniosły komfort życia społeczności miasta. Lublin stał się bardziej kolorowy. Powstały nowe osiedla w miejscu starych, np. osiedle maki, część Bronowic oraz po zagospodarowaniu obiegających miasto pól np. dzielnica felin, osiedle Rudnik, oś. Węglin. Poszerzyły się granice miasta. Z każdym nowym osiedlem powstawały olbrzymie centra handlowe tj. Marko,Obi,Plaza, Olimp i wygodne drogi dojazdowe. Za dofinansowania z UE została wybudowana dwupasmowa droga wylotowa z Lublina (al. Spółdzielczości Pracy. al. Jana Pawła II ). Zadbano o nowe wiaty przystankowe oraz wycinkę starych, zagrażających ludziom i ruchu drogowemu drzew. (np. al.Racławckie).

5 al. Spółdzielczości Pracy
Kościół przy ul. Jana Pawła II

6 cd. Wyremontowano wiele budowli użytku publicznego jakimi są Poczta Główna, Dworzec PKP pamiętając o osobach niepełnosprawnych aby mogły swobodnie się poruszać. Zamontowano również sygnał sygnalizacji świetlnej dla osób niewidomych. Dbając o wizerunek miasta systematycznie remontuje się kamienice Starego Miasta, odnowiony został również Cmentarz Żydowski. Aby umożliwić wygodny handel powstały giełdy: tj. giełda produktów rolnych na Elizówce, giełda towarowa i bazar staroci.

7 Głowna siedziba Poczty Polskiej po remoncie
Kamienice Starego Miasta Dworzec PKP

8 co z kulturą i rozrywką Lublinian?
Zarząd Lublina dba o rozrywkę Lublinian. Powstały nowe festiwale i festyny w kilku stałych punktach miasta (Plac Litewski, Zamkowy, Skansen i Stare miasto) Lublin nawiązał współpracę z kilkoma miastami Europy. Współpraca polega m.in. na wymianie młodzieży. Dbając o turystykę naszego miasta główna ulica Lublina- Krakowskie Przedmieście została zamknięta dla ruchu kołowego i stała się deptakiem. w okresie świąt Bożego Narodzenia największą dumą Lublinian jest szopka. W tym czasie przedstawiciele rządu wychodzą do mieszkańców by wspólnie kolędować. Rozwinęła się również sieć hoteli i co się z tym wiąże powstał nowe piętrowe parkingi.

9 Stare Miasto deptak Szopka Bożonarodzeniowa

10 A sfera sportu? Dla Relaksu możemy skorzystać z basenów kąpielowych znajdujących się przy al.Zygmuntowskich, mini spa przy ul. Głębokiej w budynku UP lub nad Zalewem Zemborzyckim. warto wybrać się również na spacer po lubelskich parkach (Ludowym, Saskim). Swoją formę mieszkańcy trenują na boiskach i kortach tenisowych. Wzdłuż Bystrzycy powstały drogi rowerowe. Lublin jest dobrze oświetlonym i dość czystym miastem, zarząd dba o ekologię naszych terenów. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie dzięki działalności służb bezpieczeństwa, które w ostatnich latach zostały rozbudowane i wzmocnione..

11 Basen Mosir Boisko al. Zygmuntowskie Korty tenisowe

12 Informacje o Lublinie dostępne są pod adresem: http://www. lublin

13 Smutne miasto przesycone klimatem PRL-u zmieniło się w wspaniałe centrum kultury, świata sztuki , nieograniczonych możliwości.

14

15

16

17 Wywiad przeprowadzono z Ewą Rokosz Prezentację wykonali: Joanna Rokosz
Marcin Kołtunik Krzysztof Kochan


Pobierz ppt "20 LAT WSPÓLNIE Samorząd Miasta Lublin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google