Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie
Samorząd Gminy miasta Lublin

2 Spis treści Proszę wybrać jedną z opcji: Wywiad z panią E.S
Zdjęcia Zamku Lubelskiego Moje miasto Lublin Album

3 Wywiad R: Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pani w naszym mieście? E.S: Zauważyłam, że na ulicach Lublina pojawiło się zdecydowanie więcej samochodów. Poprawił się stan lubelskich dróg. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że upadło wiele wielkich przedsiębiorstw, takich jak Daewoo, czy nawet Cukrownia Lublin. Co wiąże się ze wzrostem wskaźnika bezrobocia. R: Czy powstały nowe instytucje?` E.S: Tak, z całą pewnością. Powstały prywatne teatry, galerie handlowe. Lublinianie mogą także wybrać się do nowo powstałych kin. R: A czy stan szkół uległ zmianom? E.S: Oczywiście, szkoły zostały wyposażone w pracowanie komputerowe, Internet jest dostępny niemal w każdej szkole. Coraz częściej szkoły są odnawiane. Wymienia się sprzęt na nowocześniejszy, bardziej komfortowy. R: Czy zauważyła Pani zmiany dotyczące estetyki Lublina? E.S: Tak, zostały odnowione zabytkowe kamienice Starego Miasta oraz lochy, tzw. podziemia Starego Miasta, które można zwiedzić. Całkiem niedawno został także odrestaurowany Zamek Lubelski. R: Czy powstały nowe drogi, bądź ścieżki rowerowe? E.S: Jak już wcześniej wspomniałam poprawił się stan lubelskich dróg, ale także powstały nowe, przykładem jednej z nich jest Zielona Trasa. Z radością mogę także stwierdzić, że zauważyłam znacznie więcej rowerów na nowych ścieżkach rowerowych. R: Czy Unia ma duży wpływ na rozwój Lublina? E.S: Moim zdaniem tak, ponieważ dotacje, które dostarcza Unia są bardzo pomocne w rozwijaniu naszego miasta.

4 Spis treści Proszę wybrać jedną z opcji: Wywiad z panią E.S
Zdjęcia Zamku Lubelskiego Moje miasto Lublin Album

5 Zdjęcia Zamku Lubelskiego

6 Spis treści Proszę wybrać jedną z opcji: Wywiad z panią E.S
Zdjęcia Zamku Lubelskiego Moje miasto Lublin Album

7 Moje miasto Lublin LUBLIN:
Największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły Zlokalizowane w południowo – wschodniej Polsce – na Wyżynie Lubelskiej Stolica województwa lubelskiego Powierzchnia: 147 km2, liczba mieszkańców: ponad 350 tys. Podzielony na 27 dzielnic administracyjnych Siedziba władz samorządowych i rządowych na szczeblu wojewódzkim Siedziba 5 publicznych szkół wyższych, wielu szkół niższego szczebla Centrum kultury i sztuki (galerie, muzea, teatry, kina, ) Jedno z najstarszych miast Polski (liczne zabytki z różnych epok)

8 Spis treści Proszę wybrać jedną z opcji: Wywiad z panią E.S
Zdjęcia Zamku Lubelskiego Moje miasto Lublin Album

9 Album Plac po Farze Urząd stanu cywilnego Muzeum Literackie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków Plac po Farze Urząd stanu cywilnego Muzeum Literackie Lubelski Urząd Wojewódzki Brama Grodzka Urząd miasta Lublin Ratusz

10 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Anna Kiełczykowska 1995, telefon/ , 2b Kinga Żentar 1995, telefon/ , 2b Karolina Wolak 1995, telefon/ , 2b Bartłomiej Stefańczak 1995, telefon/ , 2b Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Paweł Antoniak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

11 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google