Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Samorząd Gminy miasta Lublin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Samorząd Gminy miasta Lublin."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Samorząd Gminy miasta Lublin

2 Spis treści Wywiad z panią E.S Zdjęcia Zamku Lubelskiego Proszę wybrać jedną z opcji: Moje miasto Lublin Album

3 Wywiad R: Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pani w naszym mieście? E.S: Zauważyłam, że na ulicach Lublina pojawiło się zdecydowanie więcej samochodów. Poprawił się stan lubelskich dróg. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że upadło wiele wielkich przedsiębiorstw, takich jak Daewoo, czy nawet Cukrownia Lublin. Co wiąże się ze wzrostem wskaźnika bezrobocia. R:Czy powstały nowe instytucje?` E.S:Tak, z całą pewnością. Powstały prywatne teatry, galerie handlowe. Lublinianie mogą także wybrać się do nowo powstałych kin. R:A czy stan szkół uległ zmianom? E.S:Oczywiście, szkoły zostały wyposażone w pracowanie komputerowe, Internet jest dostępny niemal w każdej szkole. Coraz częściej szkoły są odnawiane. Wymienia się sprzęt na nowocześniejszy, bardziej komfortowy. R:Czy zauważyła Pani zmiany dotyczące estetyki Lublina? E.S:Tak, zostały odnowione zabytkowe kamienice Starego Miasta oraz lochy, tzw. podziemia Starego Miasta, które można zwiedzić. Całkiem niedawno został także odrestaurowany Zamek Lubelski. R:Czy powstały nowe drogi, bądź ścieżki rowerowe? E.S:Jak już wcześniej wspomniałam poprawił się stan lubelskich dróg, ale także powstały nowe, przykładem jednej z nich jest Zielona Trasa. Z radością mogę także stwierdzić, że zauważyłam znacznie więcej rowerów na nowych ścieżkach rowerowych. R:Czy Unia ma duży wpływ na rozwój Lublina? E.S:Moim zdaniem tak, ponieważ dotacje, które dostarcza Unia są bardzo pomocne w rozwijaniu naszego miasta.

4 Spis treści Wywiad z panią E.S Zdjęcia Zamku Lubelskiego Proszę wybrać jedną z opcji: Moje miasto Lublin Album

5 Zdjęcia Zamku Lubelskiego

6 Spis treści Wywiad z panią E.S Zdjęcia Zamku Lubelskiego Proszę wybrać jedną z opcji: Moje miasto Lublin Album

7 LUBLIN: Największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły Zlokalizowane w południowo – wschodniej Polsce – na Wyżynie Lubelskiej Stolica województwa lubelskiego Powierzchnia: 147 km 2, liczba mieszkańców: ponad 350 tys. Podzielony na 27 dzielnic administracyjnych Siedziba władz samorządowych i rządowych na szczeblu wojewódzkim Siedziba 5 publicznych szkół wyższych, wielu szkół niższego szczebla Centrum kultury i sztuki (galerie, muzea, teatry, kina, ) Jedno z najstarszych miast Polski (liczne zabytki z różnych epok) Moje miasto Lublin

8 Spis treści Wywiad z panią E.S Zdjęcia Zamku Lubelskiego Proszę wybrać jedną z opcji: Moje miasto Lublin Album

9 Urząd miasta LublinLubelski Urząd Wojewódzki Plac po Farze Brama GrodzkaRatusz Urząd stanu cywilnego Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków Muzeum Literackie

10 Anna Kiełczykowska 1995, telefon/e-mail, 2b Kinga Żentar 1995, telefon/e-mail, 2b Karolina Wolak 1995, telefon/e-mail, 2b Bartłomiej Stefańczak 1995, telefon/e-mail, 2b Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Paweł Antoniak 600428031/pawel.antoniak@snd.pl W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

11 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie Samorząd Gminy miasta Lublin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google