Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 LAT WSPÓLNIE PROJEKT.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 LAT WSPÓLNIE PROJEKT."— Zapis prezentacji:

1 20 LAT WSPÓLNIE PROJEKT

2 Kąty Wrocławskie 20 lat temu

3 Pierwszy wywiad: Kąty dwadzieścia lat temu nie były takie kolorowe. Dopiero się rozrastały. Budowano dużo nowych mieszkań i domów. Powstało całe osiedle grunwaldzkie, ul. Nowowiejska i wiele innych. Na miejscu naszego, kąteckiego gimnazjum były pola, aż do zakładu przemysłu ziemniaczanego. Gimnazjum dopiero wybudowano w roku Wtedy to były trzy szkoły: na ul. Stefana Żeromskiego, druga na ul. 1 - go maja a trzecia przy kościele, gdzie obecnie jest hotel.

4 Wywiad przeprowadzony ze Stanisławą Błażków

5 RATUSZ

6 Drugi wywiad: Na środku, przed ratuszem, dwadzieścia lat temu, w miejscu stojącego teraz wizerunku feniksa stał pomnik generała Karola Świerczewskiego. Świerczewski był przede wszystkim internacjonalistycznym komunistą, świadczą o tym jego działania, które były sprzeczne z polską racją stanu. Kiedy był on w Kątach, mieszkał w tym pałacyku na dzisiejszej ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, która wtedy była ul. Karola Świerczewskiego. Jego pomnik zdjęli, ponieważ uznali go za komunistę, i że walczył z Rosją przeciw Polsce.

7 Wywiad przeprowadzono z Tadeuszem Błażków

8 Gen. Karol Świerczewski

9 Generał w Kątach i jego pomnik

10 Trzeci wywiad: W Kątach, dwadzieścia lat temu były takie zakłady pracy jak: mleczarnia zakład przemysłu ziemniaczanego szwalnia odlewnia rzeźnia POM i inne.

11 Trzeci wywiad c.d. W Domu Kultury ( teraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ) było kino „ Radość ”. Na zapleczu odbywały się różne imprezy. Tam, gdzie teraz jest EUROMAR- KET, była gospoda, a na przeciwko był sklep meblowy. Na rogu, gdzie teraz jest kantor, znajdował się sklep radiowo-telewizyjny. Naprawiano tam telewizory. Kościół i ratusz się nie zmienił. W czasie dwudziestu lat odmalowano też kamienice w rynku. Kąty dużo zrobiły w tym okresie dwudziestu lat.

12 Wywiad przeprowadzono z Justyną Korkuś

13 CUKROWNIA

14

15 Czwarty wywiad: Dwadzieścia lat temu na kąteckich ulicach był bardzo mały ruch samochodowy. Ludzie jeździli rowerami na poboczach drogi. Teraz jeździ już dużo, dużo więcej pojazdów. Obecnie mamy sporo szlaków rowerowych, którymi zajmuje się gmina, a w szczególności Pan Reps. Bardzo Go interesuje nasz park krajobrazowy „ Dolina Bystrzycy ”. Wtedy nie miał kto robić tych szlaków rowerowych, więc ich nie było. Kąty bardzo dużo zrobiły przez te dwadzieścia lat.

16 Wywiad przeprowadzono z Marcinem Korkuś

17 JAN NEPOMUCEN

18 Piąty wywiad: Stacja kolejowa w Kątach dwadzieścia lat temu była bardzo używana. Wszystko przewożono pociągami towarowymi, a nie jak teraz ciężarówkami. Jeździło wtedy dużo pociągów.

19 Wywiad przeprowadzono z Edwardem Błażków

20 OKOLICE KĄTÓW aleja czereśniowa

21 KLUB SPORTOWY W KĄTACH WROCŁAWSKICH
motobi bystrzyca

22 DOLINA BYSTRZYCY

23 KONIEC

24 WYKONALI: Krzysztof Korkus Sławomir Błazków


Pobierz ppt "20 LAT WSPÓLNIE PROJEKT."

Podobne prezentacje


Reklamy Google