Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tyskie Osiedla. Wywiadu udzielili: Janusz Kokoski – wiek: 26lat, mieszkaniec osiedla Teresa zamieszkały w Tychach od urodzenia.Janusz Kokoski – wiek:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tyskie Osiedla. Wywiadu udzielili: Janusz Kokoski – wiek: 26lat, mieszkaniec osiedla Teresa zamieszkały w Tychach od urodzenia.Janusz Kokoski – wiek:"— Zapis prezentacji:

1 Tyskie Osiedla

2 Wywiadu udzielili: Janusz Kokoski – wiek: 26lat, mieszkaniec osiedla Teresa zamieszkały w Tychach od urodzenia.Janusz Kokoski – wiek: 26lat, mieszkaniec osiedla Teresa zamieszkały w Tychach od urodzenia. Małgorzata Męczywór – wiek: około 40lat, mieszkanka osiedla Natalia zamieszkała w Tychach od 1986r.Małgorzata Męczywór – wiek: około 40lat, mieszkanka osiedla Natalia zamieszkała w Tychach od 1986r.

3 Tychy to dobrze prosperujące miasto, podzielone na dzielnice i osiedla.Liczba mieszkańców w ostatnim dwudziestoleciu wahała się między a i ciągle się zwiększa dlatego gmina rozbudowuje miasto. Jednym z nowszych osiedli jest osiedle Balbina czy Stella.

4 Osiedla, czyli miejsca zamieszkania ludności Tychów są wyposażone w nowoczesne place zabaw.

5 Budynki mieszkalne są zadbane i wyremontowane.

6 Pani Małgorzata Męczywór uważa, że nasze osiedla wyglądają lepiej po renowacji niż 20 lat temu. DawniejTeraz

7 M.M. – Na dawnych osiedlach roiło się od blokersów, dresów i alkoholików z niziny społecznej. Na szczęście nasza gmina zadecydowała o zmianach i przemieniła niegdyś obskurne miasto w dobrze rozwijającą się metropolię zatrudniając firmy ochroniarskie strzegące bezpieczeństwa Tyszan (np. na osiedlu Natalia).

8 Według Pana Janusza Kokoskiego nasze osiedla były lepsze 20 lat temu niż teraz. J.K.- Najbardziej w dawnych osiedlach podobały mi się obszerne place zabaw, na których bez przeszkód można było pograć w piłkę nożną, w chowanego lub po prostu posiedzieć na pobliskich ławkach, a teraz nie ma miejsca dla dzieci. Gmina wolała wybudować parkingi dla starszej społeczności niż dbać o najmłodszych.

9 M.M. – Ostatnio czytałam, że Tychy są w czołówce miast o największej liczbie i powierzchni parków w Polsce (9 miejsce). To działa tylko na korzyść naszego miasta. Zauważyłam jak gmina dba o to by ludzie mogli odpocząć w parkach na ławeczce lub pod drzewkiem np. w Parku Niedźwiadków.

10 J.K. – Bardzo podoba mi się, że jest coraz więcej dróg rowerowych dla ludzi uprawiających sport. To bardzo dobrze świadczy o władzach gminy. Przejmują się sprawami ludzi mieszkających w ich mieście.

11 Twórcy: Dariusz Ozner Konrad Wrzeszcz Artur Muszko


Pobierz ppt "Tyskie Osiedla. Wywiadu udzielili: Janusz Kokoski – wiek: 26lat, mieszkaniec osiedla Teresa zamieszkały w Tychach od urodzenia.Janusz Kokoski – wiek:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google