Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WEŹ KARTECZKĘ ODDAJ GŁOS… WRZUĆ DO URNY BĘDZIESZ GOŚĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WEŹ KARTECZKĘ ODDAJ GŁOS… WRZUĆ DO URNY BĘDZIESZ GOŚĆ"— Zapis prezentacji:

1 WEŹ KARTECZKĘ ODDAJ GŁOS… WRZUĆ DO URNY BĘDZIESZ GOŚĆ

2 Spis treści : KTO może głosować GDZIE można głosować JAK głosować

3 KTO może głosować… Prawo wybierania posłów i senatorów ma każdy obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Nie mogą wziąć udziału w wyborach osoby, które zostały pozbawione praw publicznych orzeczeniem sądu, praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu oraz te, które zostały ubezwłasnowolnione.

4 GDZIE można głosować… Jeśli głosujesz w miejscu zameldowania, wystarczy, że udasz się do właściwego lokalu wyborczego. Informację o tym, gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy znajdziesz w obwieszczeniach umieszczonych na słupach informacyjnych w Twojej okolicy, na klatkach schodowych i w urzędzie gminy. Zwykle jest to ten sam lokal co w poprzednich wyborach.

5 JAK głosować… Głosować możesz w lokalu wyborczym w godzinach od 6:00 do 20:00. Swój głos oddajesz na karcie do głosowania. W wyborach parlamentarnych otrzymujesz dwie karty – na jednej wybierasz posłów, na drugiej – senatorów.

6 Wahasz się KOGO wybrać ?

7 To nie jest takie trudne… Każdy z Was ma jakieś przekonania, jakieś odczucia… To BZDURA, gdy mówisz: Nie idę głosować, bo mój głos nic nie znaczy!

8 KAŻDY KAŻDY głoś coś znaczy ! Możesz zmienić Swój kraj… nawet o tym nie wiesz !! Pomyśl sobie, że jest wiele osób, które myśli podobnie do Ciebie ! Musimy razem To zmienić ! nie wahaj się Dlatego nie wahaj się, ani chwili dłużej !

9 Wystarczy, że…

10 Zmieńmy stereotyp, że głosują tylko starsi.. Śmiejmy się Śmiejmy się z haseł : Zabierz babci dowód MY niech się boją nas Bo, przecież MY również mamy dowody osobiste… i niech się boją nas, a nie starszych osób !

11 Pracę wykonał : Damian Masalski Kl. II a


Pobierz ppt "WEŹ KARTECZKĘ ODDAJ GŁOS… WRZUĆ DO URNY BĘDZIESZ GOŚĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google