Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIECI W AFRYCE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIECI W AFRYCE."— Zapis prezentacji:

1 DZIECI W AFRYCE

2 WSTĘP Afryka, drugi co do wielkości kontynent świata, położony na południe od Europy, po obu stronach równika, Powierzchnia 30,3 mln km2

3 LUDNOŚĆ Afryka jest drugim (po Azji) co do wielkości i liczby mieszkańców kontynentem świata, żyje tam ponad miliard ludzi. W Afryce znajdują się 54 kraje, a ludność posługuje się w sumie ponad tysiącem języków

4 ZABAWY DZIECI Afryka jest kontynentem mniej zurbanizowanym niż Europa. Dlatego znacznie więcej dzieci mieszkających w Afryce na co dzień ma kontakt z przyrodą zarówno z tą dziką, jak i ze zwierzętami hodowlanymi czy uprawą roślin. Zabawy w rozpoznawanie nazw drzew i innych roślin, wykonywanie ich miniaturek oraz naśladowanie śpiewu ptaków i odgłosów zwierząt to rozrywka dzieci afrykańskich.

5 PROBLEMY DZIECI W AFRYCE
Dzieci w Afryce nie znają szkoły lub chodza do niej głodne. Pracują po 15 godzin dziennie i mieszkają w prymitywnych warunkach, w domach z gliny, blachy lub szałasach.

6 MOŻESZ POMÓC UNICEF to międzynarodowa organizacja niosiąca pomoc dzieciom w Afryce. Można zaadoptować dziecko afrykańskie na odległość wpłacając co miesiąc stałą sumę pieniędzy.

7 ŹRÓDŁA http://www.unicef.pl http://www.orient.uw.edu.pl

8 WYKONAŁ: MIŁOSZ SOBALA KL. IIB


Pobierz ppt "DZIECI W AFRYCE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google