Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Algieria. Algieria FLAGAGODŁO STOLICA : Algier POWIERZCHNIA : 2 381 741km² LICZBA LUDNOŚCI (2009rok): 34 178 188 GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA : 14,3 osób/km²

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Algieria. Algieria FLAGAGODŁO STOLICA : Algier POWIERZCHNIA : 2 381 741km² LICZBA LUDNOŚCI (2009rok): 34 178 188 GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA : 14,3 osób/km²"— Zapis prezentacji:

1 Algieria

2 Algieria FLAGAGODŁO

3 STOLICA : Algier POWIERZCHNIA : 2 381 741km² LICZBA LUDNOŚCI (2009rok): 34 178 188 GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA : 14,3 osób/km² JEDNOSTKA MONETARNA: dinar algierski RELIGIE : islam – 96,68% (głównie sunnici, ale też ibadyci- 1-2%) protestantyzm – 0,22% katolicyzm – 0,06% bahaizm – 0,01% prawosławie – 0,01%

4 ALGIER – STOLICA ALGIERII

5 Nazwa tego państwa powstała od słowa: Al-Dżazair które dosłownie oznacza "wyspy", Algier. Jak powstała nazwa państwa?

6 Ciekawostki z Algierii Jest to dziesiąte co do wielkości państwo świata. Znaczną część obszaru Algierii zajmują wchodzące w skład Sahary pustynie oraz półpustynie. Algieria jest podzielona na 48 wilajetów.* Linia brzegowa Algierii to 998 km. Algieria należy do eksporterów ropy naftowej i gazu ziemnego wydobywanych na Saharze i transportowanych rurociągami do portów: Arziw, Dżidżili i Bidżaja. * Wilajet, inaczej prowincja.

7 Uprawia się tam zboże, oliwki, winorośl, pomarańcze, mandarynki i pomidory. Hodowla owiec, kóz, wielbłądów, bydła. Należy zachować szczególną ostrożność, robiąc zdjęcia oraz filmując nie tylko obiekty, lecz również osoby prywatne - najlepiej uprzednio zapytać o zgodę. Bezwzględnie należy unikać fotografowania funkcjonariuszy sił zbrojnych oraz służb porządkowych, a także wszelkich obiektów publicznych oraz wojskowych. Najwyższym szczytem jest Tahat w górach Ahaggar na południu kraju. Jego wysokość wynosi 2918 m n.p.m. Ukształtowanie powierzchni w Algierii jest bardzo zróżnicowane.

8 Pomarańcza Pomarańcza – nazwa, jaką określa się niektóre gatunki roślin należące do rodzaju cytrus, zwykle o pomarańczowej skórce i włóknistym miąższu. Gatunki pomarańczy pochodzą z Chin i wschodniej Azji. W pełni dojrzałe drzewo pomarańczowe może dawać do tysiąca owoców rocznie i zapewnić dobre zbiory przez następne 50-80 lat.

9 Wielbłąd Wielbłąd (Camelus) – rodzaj dużych ssaków z rodziny wielbłądowatych. Fizjologicznie przystosowane do życia w warunkach suchego i gorącego klimatu, są w wielu krajach wykorzystywane jako zwierzęta użytkowe. Wielbłąd jednogarbny wyginął na wolności wiele lat temu.

10 ZDJĘCIA Z ALGIERII Ruiny łuku triumfalnego w Timgad

11 Pustynia Sahara na terenie Algierii

12 Panorama miasta Algier

13 Najwyższy szczyt w Algierii- Tahat

14 Notre Dame d'Afrique – Bazylika w Algierii

15 Modlitwa dzieci za Afrykę Panie Jezu, prosimy Cię za wielki kontynent afrykański. W sposób szczególny powierzamy Ci Algierie, do której dzisiaj duchowo wędrujemy. Spójrz łaskawie na wszystkich ludzi którzy tam żyją i spraw, aby Cię poznali, w Ciebie uwierzyli i Tobie służyli. Prosimy Cię również za wszystkie żyjące tam dzieci, szczególnie za te, które Cię jeszcze nie znają, bezdomne i opuszczone, cierpiące głód i pozbawione wszelkiej opieki. Poślij do nich wielu misjonarzy, aby głosili im słowem i dobrymi czynami Twoją nieskończoną miłość. Panie Jezu, naucz nas jak stawać się apostołami i misjonarzami Twojej Dobrej Nowiny. Naucz, jak świadczyć o Twojej miłości, niosąc pomoc duchową i materialną naszym rówieśnikom. Pomóż nam świadectwem naszego życia i dobrymi czynami zmieniać świat na lepszy. Amen.


Pobierz ppt "Algieria. Algieria FLAGAGODŁO STOLICA : Algier POWIERZCHNIA : 2 381 741km² LICZBA LUDNOŚCI (2009rok): 34 178 188 GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA : 14,3 osób/km²"

Podobne prezentacje


Reklamy Google