Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANO WYKORZYSTUJĄC MATERIAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ CEO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANO WYKORZYSTUJĄC MATERIAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ CEO"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANO WYKORZYSTUJĄC MATERIAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ CEO http://www.ceo.org.pl/szkolazklasa2zero

2 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 CEL GŁÓWNY PROGRAMU Promowanie mądrego i przemyślanego wykorzystywania technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) w uczeniu się i nauczaniu oraz wspieranie szkoły w wypracowaniu i wprowadzaniu w życie zasad korzystania z TIK. Promowanie mądrego i przemyślanego wykorzystywania technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) w uczeniu się i nauczaniu oraz wspieranie szkoły w wypracowaniu i wprowadzaniu w życie zasad korzystania z TIK.

3 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Program Szkoła z Klasą 2.0 trwa przez cały rok szkolny, tj. od 1 września 2014r. do 31 sierpnia 2015r. Do 30 czerwca 2015r. powinny zostać wprowadzone wszystkie poprawki i uzupełnienia (zgodne ze wskazówkami moderatora) do ostatnich zadań z harmonogramu każdego uczestnika.

4 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 DEKALOG DYREKTORA, KOORDYNATORA I NAUCZYCIELA 1. Zapoznałem się z regulaminem Szkoły z Klasą 2.0 i rozumiem jego postanowienia. 2. Aktywowałem konto i regularnie loguję się na platformę programu. 3. Jestem terminowy: działam zgodnie z harmonogramem Szkoły z Klasą 2.0. 4. Czytam instrukcje do zadań: „Jak wykonać” i „Materiały dodatkowe”. 5. Realizuję zadania w szkole i opisuję je na platformie.

5 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 6. Jestem w stałym kontakcie z moderatorem: ● czytam wiadomości od niego, ● czytam informacje zwrotne do swoich opisów, ● odnoszę się do sugestii moderatorów i postępuję zgodnie z nimi. 7. Informuję moderatora i Organizatorów programu Szkoła z Klasą 2.0 o problemach z terminową realizacją zadań. 8. Czytam wiadomości mailowe od Organizatorów programu. 9. Regularnie śledzę stronę programu. 10. Współpracuję z innymi członkami Zespołu 2.0.

6 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Każdy zarejestrowany uczestnik, posiada na platformie własne konto. Po zalogowaniu na swoje konto zobaczysz: harmonogram zawierający poszczególne etapy – zadania i terminy ich wykonania materiały edukacyjne, wspierające przede wszystkim realizację zadań w programie, ale także codzienną pracę w szkole; instrukcje do zadań i pytania pomocnicze do ich opisów – kluczowe dla dobrego wykonania poszczególnych zadań z harmonogramu; pliki do pobrania: m.in. najważniejsze dokumenty – np. regulamin Szkoły z Klasą 2.0, druk zgody na wykorzystanie wizerunku, publikacje edukacyjne, skrzynkę wiadomości, która służy do komunikacji wewnątrz platformy i pozwala na kontakt z innymi użytkownikami w ramach danej edycji Szkoły z Klasą 2.0 – nauczycielami, koordynatorami, dyrektorami i moderatorami.

7 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Moderatorzy wspierają uczestników. Każdą szkołą opiekują się dwaj moderatorzy: dyrektorski oraz koordynatorsko- nauczycielski. Moderatorzy kontaktują się ze swoimi uczestnikami zarówno za pomocą komentarzy do opisów zadań (widocznych tylko dla autora opisu i jego moderatora), jak również wiadomości przesyłanych przez wewnętrzną skrzynkę platformy.

8 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

9 LISTA ZASOBÓW SZKOŁY LISTA POTRZEB PLAN DZIAŁANIA -Szkolenia -Zmiany w nauczaniu -Zmiany w komunikowaniu się ZADANIA SZKOŁY Z KLASĄ EWALUACJA

10 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 HARMONOGRAM PRACY ZADANIA KOORDYNATORA WYBÓR ZADANIA PRZEZ DYREKTORA SZKOŁY

11 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Zadania nauczycielskie – nowe szkoły I semestr: Realizacja dwóch zadań ze ścieżki Kodeks 2.0 II semestr: Realizacja trzech zadań z jednej, wybranej ścieżki zadaniowej: 1. Ścieżka Projekt edukacyjny; 2. Ścieżka Odwrócona lekcja; 3. Ścieżka Uczymy innych; 4. Ścieżka Uczniowskie forum naukowe.

12 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Rekomendujemy, aby niezależnie od ścieżki którą wybierze w I i II semestrze nauczyciel, w każdym zadaniu uwzględnił hasło przewodnie tegorocznej edycji programu „Czytamy i odkrywamy”. Inspiracje do tematów znajdują się w materiałach pomocniczych do zadań, ale ważna jest także kreatywność samego nauczyciela.

13 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Wyróżnienia Dobra praktyka Na platformie Szkoły z Klasą 2.0 każdy uczestnik może otrzymać odznaczenie Dobrej praktyki, jeśli jego opis spełni określone kryteria.

14 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Szkoła ekspercka Odznaka jest przyznawana automatycznie, gdy minimum 3 materiały stworzone przez różnych uczestników z danej szkoły zostaną oznaczone jako Dobre praktyki.

15 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 Twoja szkoła zaliczy program i otrzyma Certyfikat 2.0, jeśli mają zaliczone wszystkie zadania (widoczna jest przy nich ikona „Zaakceptowane”): o dyrektor szkoły, o szkolny koordynator, o oraz co najmniej trzy osoby pełniące funkcję nauczycieli.

16 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 NASZA SZKOŁA JUŻ JEST Z KLASĄ MY TO TYLKO POTWIERDZIMY!


Pobierz ppt "PREZENTACJĘ PRZYGOTOWANO WYKORZYSTUJĄC MATERIAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ CEO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google