Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie w ramach 10. edycji akcji. Akcja MGMW Akcja Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów Zainaugurowana w 2002 roku i do tej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie w ramach 10. edycji akcji. Akcja MGMW Akcja Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów Zainaugurowana w 2002 roku i do tej."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie w ramach 10. edycji akcji

2 Akcja MGMW Akcja Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów Zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 170 uczestników. Ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Udział biorą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media. Uczestnicy – we współpracy z władzami gminy lub miasta – realizują jedno z zadań zaproponowanych przez organizatorów. Uczestnicy, którzy najskuteczniej wykonają zadania zostaną wyróżnieni Nagrodą Super Samorząd 2012. Uroczysta Gala wręczenia odbędzie się w lutym 2013 roku.

3 Zadanie Naprawmy To! Cel: społeczna diagnoza i mapowanie problemów w przestrzeni publicznej oraz informowanie o nich odpowiednich służb i instytucji, dialog władz z mieszkańcami Sposób realizacji: uruchomienie i prowadzenie internetowego serwisu NaprawmyTo.pl, który daje mieszkańcom gminy możliwość zgłaszania problemów i usterek w przestrzeni publicznej

4 Kategorie problemów Infrastruktura (np. dziury w drogach, niedziałające światła), wyglądzie (np. nieuprzątnięte śmieci, połamane ławki) Bezpieczeństwo (np. brak pasów na niebezpiecznych przejściach, doświetlanie niebezpiecznych miejsc) Budynki (np. odpadający tynk, uszkodzone schody) Przyroda (np. zwalone drzewa) Inne (np. pomazane ściany)

5 Wzorce zagraniczne: www.fixmystreet.com www.seeclickfix.com www.lovecleanlondon.org Projekt zrealizowany przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” we współpracy z kilkunastoma NGO z całego kraju. Inicjator i grantodawca – Fundacja im. Stefana Batorego

6 Pilotaż narzędzia Październik 2011-czerwiec/sierpień 2012r. Otwarcie serwisu na użytkowników w poszczególnych instancjach od lutego/marca 2012r. 10 lokalizacji: -Bytom -Chorzów -Lublin -Łódź -Kraków -Powiat krakowski -Poznań -Przemyśl -Słupsk -Toruń www.naprawmyto.pl

7 Dotychczasowy bilans pilotażu W sumie ponad 1900 zgłoszeń od marca 2012r. W tym: -Poznań 690 -Toruń 280 -Kraków 245 Partnerstwa – m.in.: -UM Torunia -Honorowy patronat Prezydenta Miasta Poznania -instytucje lokalne (straż miejska, wydziały UM, organizacje pozarządowe)

8 Starachowice Pierwsze miasto w województwie które przystępuje do projektu (chęć dołączenia wyraziły jeszcze Kielce i Włoszczowa)

9


Pobierz ppt "Zadanie w ramach 10. edycji akcji. Akcja MGMW Akcja Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów Zainaugurowana w 2002 roku i do tej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google