Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ NIE MA DZIECI SĄ LUDZIE...” - Janusz Korczak PRAWA DZIECKA KONWENCJA - jest to zbiór przepisów, które mówią jakie dzieci mają prawa i jak należy ich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ NIE MA DZIECI SĄ LUDZIE...” - Janusz Korczak PRAWA DZIECKA KONWENCJA - jest to zbiór przepisów, które mówią jakie dzieci mają prawa i jak należy ich."— Zapis prezentacji:

1 „ NIE MA DZIECI SĄ LUDZIE...” - Janusz Korczak PRAWA DZIECKA KONWENCJA - jest to zbiór przepisów, które mówią jakie dzieci mają prawa i jak należy ich przestrzegać.

2 Projekt „Szkoła z klasą” 2.0 W ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła z klasą 2.0 ” realizowaliśmy zadanie : I TY JESTEŚ PEŁNOPRAWNYM OBYWATELEM - PRAWA I OBOWIAZKI DZIECKA” Regulowane są one ustawą Konwencji przyjętej przez zgromadzenie ogólne ONZ z dnia 20 listopada 1989 r. i obowiązują niemal we wszystkich państwach świata. Składa się z preambuły i 54 artykułów. Przy jej tworzeniu kierowano się następujacymi zasadami:

3 ZASADY - DOBRO DZIECKA, - RÓWNOŚĆ, - POSZANOWANIE PRAWA I ODPOWIEDZIALNOŚCI OBOJGA RODZICÓW, - POMOC PAŃSTWA.

4 CEL Celem naszego przedsięwzięcia było przybliżenie i uświadomienie uczniom ich praw i obowiązków, które chronią ich w codziennym życiu oraz, które muszą respektować i przestrzegać. Współpraca z kolegami i koleżankami oraz nauczycielami: Nasze koleżanki i koledzy wraz z opiekunami: panią Agnieszką Dobaj i panią Marią Głowacką zorganizowali cykl zajęć profilaktyczno - wychowawczych i spotkań z ciekawymi ludźmi- osobami, które na co dzień rozwiązują problemy nieletnich i stoją na straży ochrony ich praw oraz chronią ich przed zagrożeniami.

5 Spotkania z ciekawymi ludźmi 17- go marca 2014 r. w naszej szkole gościła pani Patrycja Nowak – zawodowy kurator sadowy ze Skarżyska - Kamiennej. Przeprowadziła prelekcję na temat: „PRAWA I OBOWIAZKI NIELETNICH”. Kolejnym ze spotkań była wizyta funkcjonariuszy Policji z komisariatu w Suchedniowie: asp. Szt. Krzysztof Berus I sierż. szt. Michał Adamczyk. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat praw, obowiązków i bezpieczeństwa uczniów.

6 KONKUURSY Nie zabrakło konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów naszej szkoły pt. „PRAWA DZIECKA W LITERATRURZE” Nasi młodsi koledzy wykazali się dużą wiedzą na temat naszych praw oraz ogromnym talentem plastycznym: Julia Zdzymira kl.2,Małgorzata Barańska kl.0, Karolina Łutczyk kl. 1, Natalia Kłys kl.3, Wiktoria Kamińska kl.1, Patrycja Krogulec kl.2. Również zmagania literackie nie sprawiły naszym uczniom problemów: Aleksandra Łakomiec kl.5, Zuzanna Graba kl.5, Natalia Pajdo kl.5.

7 ZAKOŃCZENIE ZDJĘCIA Z REALIZACJI PROJEKTU I WYMIENIONYCH ZDARZEŃ PIOSENKA Słowa i wykonanie; ANDRZEJ PIĘTA KL.4 Wg muzyki LADY PANK

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20


Pobierz ppt "„ NIE MA DZIECI SĄ LUDZIE...” - Janusz Korczak PRAWA DZIECKA KONWENCJA - jest to zbiór przepisów, które mówią jakie dzieci mają prawa i jak należy ich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google