Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śmieci mniej Ziemi lżej. Podstawową formą ochrony środowiska jest recykling. Jest to przetworzenie odpadów na przedmioty ponownego użytku. Symbol recyklingu:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śmieci mniej Ziemi lżej. Podstawową formą ochrony środowiska jest recykling. Jest to przetworzenie odpadów na przedmioty ponownego użytku. Symbol recyklingu:"— Zapis prezentacji:

1 Śmieci mniej Ziemi lżej

2 Podstawową formą ochrony środowiska jest recykling. Jest to przetworzenie odpadów na przedmioty ponownego użytku. Symbol recyklingu:

3 Segregacja śmieci

4

5 Symbole ekologiczne:

6 Istnieją torby ekologiczne, które pomagają w ochronie środowiska:

7 Ciekawostki: Każdy mieszkaniec Polski wytwarza w ciągu roku około 300 kg śmieci. Rocznie w skali kraju daje to około 12 mln ton odpadów, aż 98% można by wykorzystać poprzez segregację.

8 Statystycznie człowiek rocznie zużywa ok. 50 kg papieru, natomiast produkcja światowa sięga około 318 mln ton.

9 Szacuje się, że 35 butelek plastikowych wystarczy, by wyprodukować jedną bluzę polarową. Uzyskane z butelek włókno poliestrowe jest też znakomite do wyrobu plecaków, namiotów, butów itp.

10 O zakazie wyrzucania do kosza informuje znak przekreślonego kontenera na śmieci zamieszczony na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Grozi za to kara grzywny od 500 do 5000 zł.


Pobierz ppt "Śmieci mniej Ziemi lżej. Podstawową formą ochrony środowiska jest recykling. Jest to przetworzenie odpadów na przedmioty ponownego użytku. Symbol recyklingu:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google