Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recykling Metoda Odzysku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recykling Metoda Odzysku."— Zapis prezentacji:

1 Recykling Metoda Odzysku

2 Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego
Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Zasadą działania recyklingu jest ponowne wykorzystanie tych samych materiałów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia oraz surowce służące do ich późniejszego przetworzenia.

3 chroń środowisko naturalne poprzez selekcję odpadów.
Papier Metal Plastik Szkło kolorowe Szkło bezbarwne Elektro-śmieci

4 A jak to jest w Polsce Polskie prawo nakłada obowiązek selektywnego zbierania wielu rodzajów odpadów na samorządy gminne i przedsiębiorców wprowadzające towary na rynek. Obowiązek recyklingu jest realizowany zazwyczaj w formie procentu (opakowania, baterie czy bioodpady) lub masy (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), który w danym roku ma zostać poddany recyklingowi. Samorząd lub przedsiębiorca są wówczas odpowiedzialne za spełnienie celu.

5 Żrodła: pl.wikipedia.org/wiki/Segregacja_odpadów
wiedza.ekologia.pl

6 Czy wiesz że… Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu. 340 miliardów butelek i puszek nie podlega co roku recyklingowi 1 butelka Pet rozkłada się 450 lat!!! 1 butelka podczas produkcji wymaga zużycia wody 5 razy przewyższającej jej pojemność!

7 Posegreguj śmieci Posegreguj śmieci, nie pozwól aby nasz świat wyglądał tak:

8 Posegreguj śmieci Posegreguj śmieci niech nasz świat będzie nadal tak piękny!!! nie pozwól aby nasz świat był jedną wielką bombą biologiczną.

9 Stasiak Olaf Dziękuję za uwagę! 


Pobierz ppt "Recykling Metoda Odzysku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google