Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mądre rady na odpady! Prezentacja symboli, które ułatwiają dokonywanie właściwych wyborów podczas zakupów, poszczególne znaki nam to ułatwią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mądre rady na odpady! Prezentacja symboli, które ułatwiają dokonywanie właściwych wyborów podczas zakupów, poszczególne znaki nam to ułatwią."— Zapis prezentacji:

1 Mądre rady na odpady! Prezentacja symboli, które ułatwiają dokonywanie właściwych wyborów podczas zakupów, poszczególne znaki nam to ułatwią.

2 Polskie centrum badań i certyfikacji Jestem umieszczany na produktach, które nie powodują negatywnych skutków dla środowiska podczas wytwarzania transportu, instalowania i utylizacji, czyli takich które są ekologiczne. Środowisko jest bezpieczne!!!

3 Ekoland Jestem umieszczany na produktach spożywczych będących żywnością ekologiczną, czyli wyprodukowanych w gospodarstwach ni stosujących nadmiernego nawożenia. Tak oznakowana żywność z całą pewnością jest zdrowa i można ją podawać nawet małym dzieciom.

4 Recykling Oznaczam wybory wykonane z papieru, które można poddać recyklingowi. Pamiętaj, że nie każdego rodzaju papieru można ponownie wyprodukować papier tej samej jakości.

5 Śmieci sortuj! Nas spotkasz na szklanych opakowaniach nadających się do ponownego wykorzystania. Przypominamy zatem: segreguj pakowania szklane!

6 STOP! NIE WRZUCAJ DO ŚMIECI! Tak oznakowane produkty ( np. niektóre bakterie, żarówki akumulatory, farby, leki) nie powinny być wrzucane wraz z innymi odpadami do kubłów na śmieci.

7 Papier Jestem umieszczony na produkcie, który został wyprodukowany ( bądź jego opakowanie) z papieru makulaturowego. Warto kupywać tak oznakowane produkty, ponieważ tworzy się w ten sposób rynek ( zapotrzebowanie) na makulaturę.

8 Dbaj o czystość środowiska! Jesteśmy zamieszczane na różnego rodzaju opakowaniach i produktach. Oznaczamy DBAJ O CZYSTOŚĆ ŚRODOWISKA. Przypominamy konsumentowi, że nie powinien pozostawiać produktów czy opakowań w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

9 PAMIĘTAJ! Oznaczam, że opakowanie, na którym jestem umieszczony, posiada stosowny atest dopuszczający je do kontaktu z żywnością. Pamiętaj! Nie wszystkie rodzaje opakowań np. plastikowe, nadają się do przechowywania w nich żywności. Oznaczam, że opakowanie, na którym jestem umieszczony, posiada stosowny atest dopuszczający je do kontaktu z żywnością. Pamiętaj! Nie wszystkie rodzaje opakowań np. plastikowe, nadają się do przechowywania w nich żywności.

10 Kosmetyki Spotkasz mnie na takich kosmetykach, których nie testowano na zwierzętach.

11 CFC FREE CFC FREE Umieszczone jesteśmy na produktach, w których skład nie wchodzą gazy przyczyniające sie do powstania dziury ozonowej. Umieszczone jesteśmy na produktach, w których skład nie wchodzą gazy przyczyniające sie do powstania dziury ozonowej.

12 EKOLOGIA Tylko farba ekologiczna ma taki znak. Farba ekologiczna to taka, która nie zawiera metali ciężkich. W trosce o własne zdrowie powinniśmy kupować takie farby.

13 Środowisko Znajdziesz mnie tylko na takich produktach, które postały w zgodzi z europejskimi nomami dotyczącymi ochrony środowiska. Znajdziesz mnie tylko na takich produktach, które postały w zgodzi z europejskimi nomami dotyczącymi ochrony środowiska.

14 Mądre rady na odpady :] A teraz kilka punktów które nam ułatwią dbać o środowisko.

15 Punkt 1 Należy budować nowoczesne, zagospodarowane i bezpieczne wysypiska śmieci.

16 Punkt 2 Trzeba rozwijać istniejące i zakładać nowe punkty skupu surowców wtórnych.

17 Punkt 3 Należy organizować na terenie każdej gminy lub dzielnicy miasta punkty skupu lub darmową zbiórkę przedmiotów nie nadający się do użytku lub niepotrzebnych w domu ( stare ubrania, niepotrzebny sprzęt elektroniczny i mechaniczny, meble, itp.)oraz takich, na które niema specjalnych pojemników, np.. Zużyte baterie, przeterminowane lekarstwa.

18 Punkt 4 Organizować (na początek np. przy dużych supermarketach) punkty, gdzie można bezpośrednio po dokonaniu zakupów oddać niepotrzebne opakowania ( np. tekturowe pudełko z pasty do zębów).

19 Punkt 5 Wprowadzić zakaz produkcji napojów w niezwrotnych, plastikowych butelkach.

20 Punkt 6 Należy obniżać opłaty za wywóz śmieci dla osób odprowadzających odpady wcześniej posegregowane.

21 Punkt 7 Konsekwentnie nakładać i egzekwować odpowiednio wysokie kary dla osób i zakładów zaśmiecające środowisko naturalne. Konsekwentnie nakładać i egzekwować odpowiednio wysokie kary dla osób i zakładów zaśmiecające środowisko naturalne.

22 Punkt 8 Dawać innym dobry przykład w postępowaniu z odpadami oraz uświadamiać najbliższych i zachęcać ich do podobnych działań. Dawać innym dobry przykład w postępowaniu z odpadami oraz uświadamiać najbliższych i zachęcać ich do podobnych działań.

23 Koniec Wykonała Natalia Butryn Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Mądre rady na odpady! Prezentacja symboli, które ułatwiają dokonywanie właściwych wyborów podczas zakupów, poszczególne znaki nam to ułatwią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google