Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekoland Recykling Segregacja Kolory Segregacji Kolory Segregacji Zwierzęta Ozon Czystość Biodegradacja Opakowania CE Oficjalny Znak Eko Oficjalny Znak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekoland Recykling Segregacja Kolory Segregacji Kolory Segregacji Zwierzęta Ozon Czystość Biodegradacja Opakowania CE Oficjalny Znak Eko Oficjalny Znak."— Zapis prezentacji:

1

2 Ekoland Recykling Segregacja Kolory Segregacji Kolory Segregacji Zwierzęta Ozon Czystość Biodegradacja Opakowania CE Oficjalny Znak Eko Oficjalny Znak Eko Rolnictwo Zielony Punkt Zielony Punkt Błękitny Anioł Błękitny Anioł Ecolabel

3 Recykling - to powtórne przetwarzanie substancji lub materiałów uznanych jako odpady, aby uzyskać substancję lub materiał taki sam lub o innym przeznaczeniu. Na przykład z gazet można na nowo otrzymać papier – na torby, na zeszyty lub papier toaletowy. Recykling ma duże znaczenie dla naszego środowiska i jest coraz szerzej stosowany.

4 Baterie Butelki Puszki Metal Papier

5 To znak ekologiczny nadawany produktom spożywczym, jest jednym z najlepiej rozpoznawanych znaków towarowych w branży spożywczej w Polsce. Oznacza, że produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla środowiska, bez użycia nawozów mineralnych. Gospodarstwa, które chcą oznaczać tym symbolem swoje produkty muszą spełnić wiele wymagań, aby uzyskać atest Polskiego Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

6 Znak rolnictwa ekologicznego Unii Europejskiej - jest wskazówką dla nas, że prawie w całości składa się ze składników wyprodukowanych metodami ekologicznymi. Produkty te są sprzedawane najczęściej bezpośrednio przez producenta lub w zamkniętych, zabezpieczonych opakowaniach.

7 Zielony: Wrzucamy różne tworzywa ze szkła kolorowego. Żółty: Wrzucamy różne tworzywa sztuczne, metale. Niebieski: Wrzucamy różne papiery. Biały: Wrzucamy różne szkła bezbarwne.

8 To takie, które w czasie kompostowania nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji, rozkłada się całkowicie i daje kompost dla ziemi. Certyfikat przyznawany jest przez Niemiecki Instytut Standaryzacji DIN CERTCO.

9 Symbol ten oznacza, że po wykorzystaniu produktu jego opakowanie nadaje się do ponownego wykorzystania co najmniej jeszcze raz - nie staje się odpadem. Znak można znaleźć na kontenerach, beczkach, pudełkach, puszkach, kanistrach...

10 Symbol przypomina, że opakowanie po zużytym produkcie należy wyrzucić do kosza tak, aby nie zaśmiecać otoczenia.

11 Jest najstarszym oznaczeniem ekologicznym na świecie. BŁĘKITNY ANIOŁ Można go spotkać na produktach różnego rodzaju - od piły mechanicznej, przez zegarki, do komputerów. Pomaga identyfikować ponad 10 tys. produktów. O przyznaniu znaku decydują m.in. oszczędność w zużyciu energii wpływ zastosowanych materiałów na środowisko możliwości przetworzenia produktu.

12 Produkt nie zawiera związków CFC (chlorowo-fluorowo-węglowodorowych), szkodliwych dla ludzi i środowiska. Oznaczenie może występować w języku angielskim „Ozon Friendly” (Przyjazny dla ozonu) lub jako CFC free (bez chlorofluorowęglowodorów).

13 Ecolabel informuje nas, że produkty nie są szkodliwe dla środowiska.

14 Oznacza, że w fazie badań produkt ten nie był testowany na zwierzętach.

15 Przyznaje go Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Gwarantuje, że wyrób nie powoduje negatywnych skutków dla środowiska naturalnego i zdrowia w trakcie całego okresu życia produktu. EKO-Znak został dotychczas przyznany kilkudziesięciu wyrobom.

16 To informacja dla nas, że producent wprowadzający towar na rynek zapewnia zebranie i przetworzenie określonej części zużytych do produkcji opakowań. Zielony punkt widnieje na kartonach, puszkach, butelkach i innych produktach. Jest jednym z najczęściej stosowanych znaków na świecie.

17 Taki znak na produkcie informuje, że spełnia on normy bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej.

18

19 Autorzy: Dominika B. Krzysztof C. http://www.eko-logia.pl/ http://wiadomosci.ekologia.pl/ http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ Grafika: Internet, Microsoft Publisher http://www.eko-logia.pl/ http://wiadomosci.ekologia.pl/ http://www.federacja-konsumentow.org.pl/ Grafika: Internet, Microsoft Publisher


Pobierz ppt "Ekoland Recykling Segregacja Kolory Segregacji Kolory Segregacji Zwierzęta Ozon Czystość Biodegradacja Opakowania CE Oficjalny Znak Eko Oficjalny Znak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google