Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT: SEGREGACJA ŚMIECI – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI Przyszła Ziemia do doktora Płacze, stęka, jęczy, wzdycha: Od lat wielu jestem chora. Człowiek wyciął.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT: SEGREGACJA ŚMIECI – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI Przyszła Ziemia do doktora Płacze, stęka, jęczy, wzdycha: Od lat wielu jestem chora. Człowiek wyciął."— Zapis prezentacji:

1 TEMAT: SEGREGACJA ŚMIECI – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI Przyszła Ziemia do doktora Płacze, stęka, jęczy, wzdycha: Od lat wielu jestem chora. Człowiek wyciął piękne drzewa Ze zmartwienia wyłysiałam Od nawozów mam wysypkę, Choć ich nie produkowałam. W morze rzucił ktoś butelkę Z jakimś bardzo kwaśnym płynem Pyły mnie wciąż gryzą w oczy W końcu fabryk coraz więcej W gardle drapie dym, spaliny, Kto położy kres mej męce? Jakby tego było mało, To zatrułam się śmieciami Nie wiem, co się z ludźmi stało, Sam Pan doktor nie poradzi Muszą radzić wszyscy ludzie!

2 Czas rozkładu niektórych odpadów ogryzek jabłka - 6 miesięcy niedopałek papierosa – 2 lata chusteczki - 3 miesiące

3 puszka po napoju – 10 lat plastikowa torba – 300 lat szklana butelka - 4000 lat

4 Dbaj o czystość - znak informujący aby puste opakowanie po produkcie wyrzucić do pojemnika Przykładowe oznaczenie opakowań z tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu Oznaczenie sprzętu elektrycznego lub elektronicznego podlegającego zbiórce w wyznaczonych punktach Symbol oznaczający, że druk na opakowaniu jest przyjazny dla środowiska. Ekoznaki

5

6

7

8

9

10 dbasz o swoje zdrowie, zmniejszasz ilość odpadów gromadzonych na składowiskach, działasz na korzyść środowiska naturalnego, oszczędzasz energię i wodę, (zmniejszasz zużycie energii i wody w procesie produkcji), zmniejszasz zanieczyszczenie powietrza i emisję gazów cieplarnianych (np. CO2), zmniejszasz ilość odpadów przemysłowych, zapobiegasz niszczeniu krajobrazu i środowiska naturalnego, prowadząc selektywna zbiórkę surowców wtórnych zmniejszasz masę i koszty wywozu odpadów z własnego gospodarstwa domowego. Pamiętaj, że poprzez recykling:

11 Profesor Papierski Panna Folianna

12 NIE SZTUKA CZERPAĆ Z PRZYRODY I BRAĆ Z NIEJ TAK, ABY JĄ PRZY TYM ZNISZCZYĆ DOSZCZĘTNIE. SZTUKĄ NATOMIAST JEST CZERPAĆ I BRAĆ TAK, BY PRZYRODY NIE NISZCZYĆ, LECZ ZACHOWAĆ JĄ, A NAWET WZBOGACIĆ… Jan Jerzy Karpiński

13

14 Prezentacja przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej w ramach warsztatów ekologicznych. Opracowała: mgr Beata Niziołek


Pobierz ppt "TEMAT: SEGREGACJA ŚMIECI – LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI Przyszła Ziemia do doktora Płacze, stęka, jęczy, wzdycha: Od lat wielu jestem chora. Człowiek wyciął."

Podobne prezentacje


Reklamy Google