Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniowie klasy 4 b odwiedzili i dowiedzieli się o prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie zbierania i transportu nieczystości stałych komunalnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniowie klasy 4 b odwiedzili i dowiedzieli się o prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie zbierania i transportu nieczystości stałych komunalnych."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczniowie klasy 4 b odwiedzili i dowiedzieli się o prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie zbierania i transportu nieczystości stałych komunalnych z terenu Gminy Nidzica, którym jest Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej. W tym przedsiębiorstwie funkcjonują cztery Zakłady: 1. Zakład Energetyki Cieplnej 2. Zakład Zieleni 3. Zakład Pogrzebowy 4. Zakład Oczyszczania.

3 Zakład Oczyszczania jest komórką odpowiedzialną przede wszystkim za odbieranie oraz transport nieczystości stałych na składowisko odpadów, zarówno od mieszkańców miasta jak i z terenu gminy.

4 Do zbiórki odpadów Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Sp.z o.o. stosuje następujące rodzaje pojemników: 1) do odpadów mieszanych: * pojemniki metalowe * kontenery KP 2) do selektywnej zbiórki odpadów segregowanych: *pojemniki metalowe na plastik *pojemniki metalowe na szkło *pojemniki metalowe na papier *kolorowe worki na różne frakcje odpadów opatrzone w logo tego Przedsiębiorstwa

5 Odpady komunalne są wywożone przez samochody: * JELCZ 22 * SCANIA 94 D * MAN – STAR. *VOLVO FL 618 *VOLVO FL 611 *MERCEDES 1722

6 W ramach realizacji selektywnej zbiórki odpadów przedsiębiorstwo stara się również zapewnić mieszkańcom Gminy możliwość odbioru zużytego sprzętu AGD i RTV.

7 EKOLOGICZNY ZWIĄZEK GMIN „DZIAŁDOWSZCZYZNA” Przewodniczący zarządu Kazimierz Kordecki przedstawił uczniom działania Ekologicznego Związku Gmin „Działdowszczyzna”.

8 Działania „Działdowszczyzny” * program selektywnej zbiórki u „źródła” *składowisko w Zakrzewie i Ciechanówku *kompostownia osadów ściekowych i odpadów organicznych w Zakrzewie *sortownia odpadów w Kurkach

9 KOMPOSTOWNIA OSADÓW ŚCIEKOWYCH I ODPADÓW ORGANICZNYCH W ZAKRZEWIE Technologia kompostowni w SDE składa się z 3 faz: * Przygotowanie biomasy *Prowadzenie mineralizacji (przemianę związków organicznych w mineralne zachodzące w glebie), a także humifikacji (procesu wytwarzania związków mineralnych z resztek roślinnych i zwierzęcych w wyniku działania drobnoustrojów glebowych) *Uszlachetnienie substratu humusowego (końcowa obróbka kompostu).

10 Opakowania z tworzyw sztucznych dzielą na kilka strumieni: 1.Butelki po żywności płynnej * bezbarwne * niebieskie * zielone * żółto-brązowe 2. Chemia gospodarcza 3.Folia opakowania: * folia bezbarwna * folia kolorowa 4.Opakowania po produktach mlecznych.

11 Garncarska Wioska Uczniowie także odwiedzili Garncarską Wioskę w Kamionce, gdzie nauczyli robić się papier, widzieli także jak robi się naczynia z gliny.

12 Robili tam kartki, zajączki, aniołki i zakła d ki. Odwiedzili kuźnię, w której jedna z pań pokazywała stare rzeczy.


Pobierz ppt "Uczniowie klasy 4 b odwiedzili i dowiedzieli się o prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie zbierania i transportu nieczystości stałych komunalnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google