Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy Czas trwania nauki: 1,5 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik bezpieczeństwa i higieny pracy Czas trwania nauki: 1,5 roku."— Zapis prezentacji:

1 Technik bezpieczeństwa i higieny pracy Czas trwania nauki: 1,5 roku

2 Kwalifikacja K1: W zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy wyodrębniono kwalifikację: Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.

3 Czym zajmuje się specjalista ds. BHP? Specjalista do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (BHP) zajmuje się prowadzeniem rejestru oraz wyjaśnieniem przyczyn wypadków w zakładzie pracy. Dba on także o zapewnienie odpowiedniego nadzoru dotyczącego przestrzegania zasad BHP. Ważnym elementem działalności specjalisty BHP jest prowadzenie szkoleń dla pracowników zakładów pracy. Ma przygotować kadrę do bezpiecznego wykonywania swoich zadań i zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków. Specjalista ds. BHP przygotowuje również analizy, raporty i zaświadczenia.

4 Szkoła posiada własne pracownie do ćwiczeń praktycznych

5

6 Absolwent powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych: oceniania i kontrolowania stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy, prowadzenia doradztwa w zakresie obowiązujących zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz doboru środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, ustalania zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy obiektów i urządzeń technicznych oddawanych do użytku, oceniania ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku oraz określania sposobów ich ograniczania i eliminowania, ustalania okoliczności przyczyn i ekonomicznych skutków wypadków oraz formułowania wniosków profilaktycznych, prowadzenia działalności edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

7 Możliwości zatrudnienia: we wszystkich przedsiębiorstwach, instytucjach i zakładach pracy, w których wymagany jest nadzór warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Urzędzie Dozoru Technicznego w firmie zajmującej się organizacją szkoleń z zakresu BHP w służbach BHP na stanowisku inspektora jak również mogą prowadzić własną działalność gospodarczą jako specjaliści ds. BHP.


Pobierz ppt "Technik bezpieczeństwa i higieny pracy Czas trwania nauki: 1,5 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google