Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Figury geometryczne pojawiły się w sztuce abstrakcyjnej, w nurcie geometrycznym, mającym źródło w kubizmie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Figury geometryczne pojawiły się w sztuce abstrakcyjnej, w nurcie geometrycznym, mającym źródło w kubizmie."— Zapis prezentacji:

1

2  Figury geometryczne pojawiły się w sztuce abstrakcyjnej, w nurcie geometrycznym, mającym źródło w kubizmie.

3

4

5

6  Doskonała harmonia, jaką osiągała Kobro w swoich dziełach, była w znacznej mierze rezultatem matematycznych wyliczeń ich proporcji. Katarzyna Kobro była jedną z pierwszych na świecie artystką, która opierała swoje formy przestrzenne na obliczeniach matematycznych.

7

8  Częstym tematem jego obrazów były dzieci w scenach z życia wiejskiego, teatralnych, maskaradowych i karnawałowych, w prymitywizowanej i częściowo geometryzowanej formie.

9

10

11  Twórca neoplastycyzmu, który zapoczątkował abstrakcjonizm geometryczny. W latach 1921-30 malował obrazy o płaszczyznach podzielonych pasami pionowymi i poziomymi, co tworzyło duże, kwadratowe i prostokątne pola, wypełnione kolorami podstawowymi – czerwienią, żółcieniem i błękitem, także bielą

12

13

14  Po wojnie, w latach 50., rozpoczął serię tzw. „Reliefów”, komponując obrazy z prostych wycinanych form geometrycznych wyróżnianych kolorami i rozkładanych na płaszczyźnie albo umieszczanych w pewnej od niej odległości w precyzyjnie przemyślanych układach.

15

16

17


Pobierz ppt " Figury geometryczne pojawiły się w sztuce abstrakcyjnej, w nurcie geometrycznym, mającym źródło w kubizmie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google