Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brytyjska Rodzina Królewska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brytyjska Rodzina Królewska"— Zapis prezentacji:

1 Brytyjska Rodzina Królewska
Rezydencje:

2 10 Downing Street -rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz siedziba Rządu Jej Królewskiej Mości (ang. Her Majesty's Government).

3 -oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów.
Pałac Buckingham -oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów.

4 Zamek Windsor -od 1110 lat rezydencja królów angielskich, położona w mieście Windsor (hrabstwo Berkshire w Anglii).

5 Brama Króla Henryka VIII
Na terenie zamku znajduje się wiele ważnych i słynnych miejsc takich jak: Okrągła wieża Klasztor Podkowy Brama Normańska Wieża Edward III Brama Króla Henryka VIII Kaplica św. Jerzego

6 Pałac Holyroodhouse -w Edynburgu jest rezydencją monarchów brytyjskich w Szkocji. Położony jest na wzniesieniu, na wschodnim końcu Royal Mile, która między innymi prowadzi do zamku.

7 Zamek Balmoral – posiadłość oddalona o 80 km od Aberdeen w Szkocji, nad rzeką Dee, o powierzchni 80 hektarów, Balmoral jest obecnie ulubioną letnią rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej.

8 Sandringham House - wiejska rezydencja królewska położona w pobliżu wioski Sandringham w hrabstwie Norfolk.

9 Pałac św. Jakuba Pałac św. Jakuba wybudowany został w 1536 r. i jest jednym z najstarszych w Londynie. Dawniej był główną siedzibą królewską. Jednak nadal pozostaje formalną siedzibą dworu monarchy, a także jest oficjalną londyńską rezydencją księżniczki Anny i księżniczki Aleksandry.

10 Pałac Kensington Pałac Kensington od XVII wieku jest królewską rezydencją w Londynie. Przede wszystkim pełni rolę apartamentowca dla rodziny monarchy.

11 Highgrove House  Highgrove House wybudowany w 1798 roku. Została zakupiona przez Księstwa Kornwalii w 1980 roku i od tego czasu stał się wiejską rezydencją księcia Karola i księżnej Diany.

12 Clarence House Clarence House został wybudowany w 1827 roku i od początku należał do rodziny królewskiej. Obecnie jest to oficjalna siedziba księcia Walii Karola, jego żony księżnej Kornwalii Kamili oraz księcia Harry'ego. W budynku mieszczą się również biura księcia Karola.

13 Rezydencja Bagshot Park
Bagshot Park jest królewską rezydencją położoną w hrabstwie Sorrey, a swoją nazwę przyjęła od wioski Bagshot położonej niedaleko posiadłości.

14 Rezydencja Royal Lodge
  Royal Lodge jest rezydencją królewską położoną w miejscowości Windsor. Obecnie stanowi prywatną rezydencję księcia Yorku Andrzeja.

15 Zamek Hillsboroug  Zamek Hillsboroug położony jest w Irlandii Północnej w hrabstwie Down. Na co dzień jest oficjalną rezydencją rządu Irlandii Północnej oraz sekretarza stanu do spraw Irlandii Północnej. 

16 Thatched House Lodge Thatched House Lodge jest królewską rezydencją położoną w Londynie. Mieszkała tu księżniczka Aleksandra

17 Gatcombe Park  Gatcombe Park jest wiejską rezydencją królewską położoną w hrabstwie Gloucestershire. Królowa Elżbieta podarowała tę rezydencję księżniczce Annie i jej mężowi Kapitanowi Markowi Phillips. Dzisiaj w posiadłości mieszka księżniczka Anna i jej drugi mąż Sir Timothy Laurence.

18 Anmer Hall Anmer Hall jest prywatną rezydencją królewską księcia Williama i księżnej Kate. Położona jest w miejscowości Anmer w hrabstwie Norfolk w pobliżu Sandringham House.

19 Llwynywormwood Llwynywormwood położony jest w Parku Narodowym Brecon Beacons w Walii. Posiadłość o powierzchni 190 akrów od 2007 roku, jest prywatną rezydencją księcia Karola i księżnej Kamili.

20 Birkhall  Birkhall jest prywatną rezydencją księcia Walii Karola i księżnej Kornwalii Kamili w Szkocji.


Pobierz ppt "Brytyjska Rodzina Królewska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google